Skocz do zawartości
Fugeo

Steelseries Prime+

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Poszukuję informacji na temat myszki steelseries prime+, a dokładniej o ten wpinany kabel w myszkę. Dość dziwne rozwiązanie. Czy wpięty kabel łatwo jest wyciągnąć? Czy warto sobie zawracać głowę właśnie tą myszką?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Powiem tak, posiadam prime bez plusika i jest to najlepsza myszka jaką miałem przez 20 lat grania w fps'y :E ale może dlatego że w końcu zacząłem zwracać uwagę na to przy doborze myszki jakim typem chwytu ją trzymam i okazało się że wszystkie te lata było mi niewygodnie po tym jak kupiłem prime ale to dlatego że rozmiar mojej dłoni i chwyt są takie że przy tej myszy mam opuszki palców idealnie na środku przycisków a nie na samym początku cz na samym końcu, mój chwyt jest taki jak na drugim obrazku, warto się tym sugerować przy zakupie aby nie kupić zbyt krótkiej lub długiej myszy ;)  Z odpinanym kablem nie ma najmniejszego problemu, nie raz go odpinałem i wpinałem w razie wu można wymienić na inny sprawnie i szybko.

claw-grip-fingertip-grip-palm-grip-1024x

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Send1N a ten kabelek wpięty w myszkę nie tendencji do samoistnego wypadania? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

absolutnie nie, aby go wyjąć trzeba trochę siły użyć :] 

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Send1N końcówka wpinana w myszkę to USB typu C?

Czyy warto dopłacać do wersji prime+?

Nie jestem zapalonym graczem tylko takim niedzielnym że się tak wyrażę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
8 minut temu, Fugeo napisał:

końcówka wpinana w myszkę to USB typu C?

MicroUSB. 😉

9 minut temu, Fugeo napisał:

Czyy warto dopłacać do wersji prime+?

Nie jestem zapalonym graczem tylko takim niedzielnym że się tak wyrażę.

Powiedziałbym bym, że nie warto, skoro tak się określasz. Do normalnego grania bez plusowy Prime wystarczy.

• Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Kakarotto. czytam trochę o tej myszce i ludzie ja chwalą ale ten wpinany kabel nie daje mi spokoju i się waham czy ja zamawiać. 🤔

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ale czemu się tak uczepiłeś tego kabla? :E przecież to jest udogodnienie a nie wada... mam tą myszkę prawie 2 lata i mogę ci powiedzieć że to moja pierwsza która nie nosi żadnych śladów zużycia od dłoni/palców :] to micro usb ma specjalny kształt obudowy w okół to samo od strony myszki i wchodzi to jak klocek w foremkę że tak powiem więc jest dodatkowo wzmocnione, nic ci nie wypadnie nawet jak szarpniesz za to.

• Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
22 minuty temu, Fugeo napisał:

@Kakarotto. czytam trochę o tej myszce i ludzie ja chwalą ale ten wpinany kabel nie daje mi spokoju i się waham czy ja zamawiać. 🤔

Miałem Rivala 600 z takim samym kablem i nie było nigdy żadnego problemu z samoczynnym wypinaniem czy czymś takim. To sensor padł pół roku po gwarancji, a kabel jak był włożony, tak siedział. 😆

Edytowane przez Kakarotto.
  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Fugeo

Używam Prime od maja -  średnio 10-12h dziennie I jeszcze mi się nie zdarzyło by kabel sam z siebie się wypiął ;) to mocno siedzi w dziurze :E 

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Potwierdzam bardzo dobra mycha , tez posiadam prime bez + i w fps gram na kablu a single bezprzewodowo i kabel nie wypiął sie ani razu siedzi bardzo mocno, mam ja od roku świetny gryzoń w rozsądnych pieniądzach ;) polecam 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dobra, przekonaliście mnie. Będę zamawiał.

I nie ma sensu dopłacać do prime+ w moim przypadku (niedzielny gracz)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Miałem prime przez prawie rok i nigdy mi się kabel nie wypiął ;) Nie wiem co trzeba zrobić żeby w ogóle do takiej sytuacji doszło. J
Jedna z lepszych myszek jakie miałem, po roku nawet śladu zużycia. Nic nie powycierane, scroll jak nowy. Trochę żałuje że sprzedałem i wymieniłem na półkę wyżej.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

prime+ się praktycznie niczym nie różni (nie zauważysz zmian) względem prime oprócz tego zbędnego ekraniku oled na spodzie który do niczego nie jest potrzebny i wagą 69g vs 71gb której też nie odczujesz :] 

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 godzin temu, Fugeo napisał:

@dzki_czoug miałeś wersję prime+ czy zwykła?

Miałem zwykłą, kupioną jeszcze za czasów kiedy latała po promocjach za max 50zł ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Myszka już u mnie, ale problem jest z oprogramowaniem, nie działa pod win 7 przez co nie mogę zaprogramować przycisków

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Send1N niestety po zainstalowaniu przestaje działać myszka, działa podświetlenie scrolla ale nie porusza się kursor.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Fugeo

Być może ta wersja którą wrzuciłem nie ma wsparcia do prime :E bo teraz patrzę że coś jest pomieszane z datami danej wersji SS na stronie z różnymi wersjami.... usuń jeszcze raz i próbuj ten  https://megawrzuta.pl/download/43d37970056c7ecbdc5913c05ba877e7.html

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi