Skocz do zawartości
tomek25

PS5 czy Xbox Series X.

Rekomendowane odpowiedzi

Co waszym zdaniem bardziej warto kupić PS5 czy Xbox Series X? Jak bym kupował xboxa to zastanawiałbym się nad odnowioną (refurbished) wersją kupioną w jakimś sprawdzonym miejscu(broń boże na allegro czy olx), chyba że na raty 0% nową konsolę. Co do odnowionego Xbox Series X w internecie widziałem kilka ofert za trochę powyżej 1500 zł.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pytanie   takie .....

Chcesz  tanio to kupuje jakiego refuba    o ile ma  jakąś  gwarancje ...  chcesz dobrze  i pewnie to kupuj nową .

A  to czy   X czy ps to   sam decyduj  w jakie gry chcesz grać i co cię interesuje  . Jak masz PC  to grasz we wszystkie  gry z X'a   .....

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

PS5 ma kilka gier, które są niedostępne dla Xbox. Te tytuły robią różnicę... .Samo urządzenie Microsoft ma lepsze (pod względem ciszy).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

X box jak chcesz grać w abonamencie i kupisz sobie tanio na rok czy dwa. Kiedyś game pass na rok kosztował 200zł i miałeś dużą bazę gier.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, Suchy211 napisał:

PS5 ma kilka gier, które są niedostępne dla Xbox. Te tytuły robią różnicę... .

Xbox ma też kilka tytułów co są niedostępne na PS5. Np. chcesz przelatać kilkaset h w Forzie Horizon 5, albo w FS2020, a niedługo FS2024. No, na PS tego nie dostaniesz. Kwestia preferencji co wybrać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Masz kompa na win11 więc game pass możesz mieć na PC, a i przez wbudowaną aplikację możesz zakupić gry dostępne również na xbox, zatem nie wiem ile zostaje w takiej sytuacji exów na Xboxa. Jeżeli niewiele, to pytanie czy dla exów na PS5 opłaca się brać PS5, również kwestia ilości ;) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No wielką zaletą jest dla Xboksa faktycznie to, że z gamepassa xboxowego można korzystać na kompie. Nie wszystkie gry są dostępne, ale jednak (a może wszystkie, nie wiem, nie chce mi się teraz sprawdzać, poza tym zawiesili mi subskrypcję).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wiele gier z playstation tez przeciez mozna juz na pc grac :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

PS5 ma lepsze gry, szczerze mówiąc to nie pamiętam kiedy ostatnio uruchamiałem XSX. 

Edytowane przez ditmd

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
21 minut temu, ditmd napisał:

PS5 ma lepsze gry, szczerze mówiąc to nie pamiętam kiedy ostatnio uruchamiałem XSX. 

Szczerze mówiąc byłoby to dziwne, gdybyś grał na XSX mając PC z sygnatury... :D

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 godzin temu, ditmd napisał:

Przejrzałem katalog gier w PS Plus i w Game Passie i wychodzi, że więcej interesowałoby mnie gier na playstation, w game passie też są ciekawe produkcje ale w każdej chwili można wykupić pc game passa i ogrywać gry na PC. Zdecyduję się chyba na PS5.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@PCLabGPT o coś dla ciebie.

Tylko krótko i konkretnie, bez kompromisów i dylematów. Jednym słowem - PS5 czy Xbox Series X?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
@Wu70 W jednym słowie: Zależy.

Wybór pomiędzy PS5 a Xbox Series X zależy od osobistych preferencji, dostępnych gier, funkcji systemu oraz środowiska, w jakim użytkownik planuje wykorzystywać konsolę. Oba systemy mają swoje mocne i słabe strony.

Jeśli zależy Ci na ekskluzywnych tytułach, PS5 może być lepszym wyborem. Natomiast jeśli cenisz sobie dostęp do bogatej biblioteki gier przez abonament Xbox Game Pass, Xbox Series X może być bardziej odpowiedni.

Warto również wziąć pod uwagę inne czynniki, takie jak wsparcie dla starszych gier, preferencje w kontrolerach, możliwości multimedialne oraz dostępność konsoli na rynku.

Jeśli potrzebujesz więcej szczegółów, aby podjąć decyzję, daj znać!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Skoro się zastanawiasz nad jedną z tych konsol to mając sensownego kompa wybór którejkolwiek z nich jest bez sensu. Każda z tych konsol ma może kilka exów. Niewiele tracisz. Gdybyś chciał którąkolwiek z tych konsol dla konkretnej gry to już byś o tym wiedział.

Więcej sensu ma Nintendo Switch - tu jest masa exów. Chociaż konsola stara i chodzą słuchy że w przyszłym roku ma być switch 2.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, Zdzisiu napisał:

Więcej sensu ma Nintendo Switch - tu jest masa exów. Chociaż konsola stara i chodzą słuchy że w przyszłym roku ma być switch 2.

:E rozumiem że to żart ....

Jak kogoś jarają exy typu mario cart  itp  to spoko ale to konsolka dla najmłodszych   odbiorców .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

tysiac wersji mario to sa te exy :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Widzę, że już po zakupie niemniej dodam komentarz. Jeśli nie posiadasz gamingowego PC to kupiłbym X. Jeśli takowego posiadasz to jako posiadacz PS5 napiszę, że nie kupiłbym żadnej konsoli (no może oprócz Switcha). Dużo dobrych gier z PS jest do ogrania na PC, pewnie niemal wszystkie dostępne na X również.

• Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 4.12.2023 o 17:48, Suchy211 napisał:

PS5 ma kilka gier, które są niedostępne dla Xbox. Te tytuły robią różnicę...

Żadnej. Gram po 4-5 h dziennie i nie nadążam z graniem, a tu byle casuale się mądrzą, że brak gier itp. Mam jeszcze ponad 30 gier do ogrania z X360, ponad 100 gier kupionych na XSX (ogranych z 10).

Reguły zawsze są takie same (od ponad 30 lat):
-masz Xboxa, na PC i Playstation nie ma żadnych ciekawych gier
-masz Playstation, na PC i Xboxa nie ma żadnych ciekawych gier
-masz PC, na Playstation i Xboxa nie ma żadnych ciekawych gier

W dniu 5.12.2023 o 06:06, tomek25 napisał:

Przejrzałem katalog gier w PS Plus i w Game Passie i wychodzi, że więcej interesowałoby mnie gier na playstation

Tak, tak, akurat, już to widzę jak "przejrzałeś". To robota na setki godzin. Metacritic, Opencritic, Trueachievements, youtube walkthrough / zagrajmy. Inaczej casuale głupio wybierają gry patrząc na okładki lub tytuły. Prawda jest taka, że ogromna większość ciekawych gier jest nieznana, zaś najpopularniejsze często są przereklamowane. Teraz wręcz wybieram gry 8/10 i wyżej, mimo że z połowa 7/10 jest warta ogrania (a mniej niż 1/3 najbardziej znanych, nie są wcale lepsze choć średnio dłuższe, ale też wśród nich pełno śmieci multiplayer only).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, sino napisał:

Tak, tak, akurat, już to widzę jak "przejrzałeś". To robota na setki godzin. Metacritic, Opencritic, Trueachievements, youtube walkthrough / zagrajmy...

W sensie przejrzałem, że wszedłem w ps plus w katalog gier ps plus extra i pobieżnie zerknąłem na okładki tak szczerze mówiąc, jak szczególnie mnie coś zainteresuje to pewnie pogłębię swoje zapoznawanie się z danymi tytułami. Mówiąc katalog nie miałem na myśli gier do kupienia w ps store, mówiłem o dostępnych grach w ramach abonamentu ps plus.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, sino napisał:

Żadnej. Gram po 4-5 h dziennie i nie nadążam z graniem, a tu byle casuale się mądrzą, że brak gier itp. Mam jeszcze ponad 30 gier do ogrania z X360, ponad 100 gier kupionych na XSX (ogranych z 10).

Na Xboxie jest mało gier które by mnie interesowały, a jeśli coś znajdę to ogram to na PC, wiec Xbox tak czy inaczej zbiera tylko kurz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tu moim zdaniem trochę reguły się zmieniły przez fakt, że win 10 i 11 daje przez aplikację xbox i game pass praktycznie dostęp do całego katalogu gier na xbox. Zatem wybór między PC a xbox polega wyłącznie na tym ile kto chce wydać dla jakości obrazu czy wygody grania. PS 5 to wybór praktycznie tylko dla nowych exów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Gram po 4-5 h dziennie i nie nadążam z graniem

bezrobocie czy zawod syn? czy po prostu jeszcze liceum?

a jak cos innego to podziel sie metoda :finger:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi