Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Przez tą postać "ono" prawie nie obejrzałem dobrego serialu. Serio wszędzie muszą wciskać ten GENDERSHIT ? Serio uważacie że postać niepewna swej orientacji długo przetrwałaby na pustkowiach :E ?

• Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
31 minut temu, T_G napisał:

w gry nie grałem, oceniam serial, jako serial s-f postapo i dla mnie tragedia, jedynie specyficzny klimat nadaje muzyka, gra aktorska, postacie, efekty to bieda... dla mnie, bo o gustach się nie dyskutuje... osobiście czekam na borderlands 

Borderlands patrząc po trailerze i aktorach tam grających (Kevin Hart) to będzie wybuchowa komedyjka dla dzieci. Równie dobrze mogą nakręcić film o Fortnite.

10 minut temu, Zigu17 napisał:

Przez tą postać "ono" prawie nie obejrzałem dobrego serialu. Serio wszędzie muszą wciskać ten GENDERSHIT ? Serio uważacie że postać niepewna swej orientacji długo przetrwałaby na pustkowiach :E ?

Prozaicznie to tylko "bractwo ze stali" nie wie jak używać "sprzętu". Zauważ że te panienki z krypty baaaardzo chętnie się chędożyły. Ich największym problemem było "nie zabawiać" się z kuzynem a o to było ciężko w krypcie.🤣 Mnie osobiście te gender-wątki bardzo rozbawiły.

Edytowane przez bourne2008
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Ono czyli baba z wąsem. Xd

Wiadomo, że wjechał uśmiech zażenowania ale, że to postapo z mutantami to akurat jakoś strasznie  nie raziło i trwało może ze 3 min. w całym serialu, a nie, że masz nic nie wnoszący wątek na cały odcinek jak wiesz gdzie.

Edytowane przez lpcl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

To "onojego" ze SW bardzo mnie zdenerował ... Muszą ciągnąć bycie frajerem przez ileść filmów ? Generalnie to Bractwo wyszło słabo - jak jakaś banda tępaków na odstrzał .. 

Dla mnie zdjęcia i muzyka robią klimat - rodem z jakiegoś horroru czasem .. 

Edytowane przez Yedi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Było bardziej zaspojlerować .. 

• Like 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, bourne2008 napisał:

Równie dobrze mogą nakręcić film o Fortnite.

Będzie o Minecraft ;) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Fajną sprawą jest też to, że dzięki serialowi nastąpił gwałtowny wzrost ilości grających w klasyki typu Fallout 1 czy  2 😉

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

O kurde, rzeczywiście grają. Chociaż sporo ludzi pisze, że ni uja nie kapuje jak grać :D

Oglądałem 1. odcinek na tłiczu i mi się spodobał. Trochę szkoda że takie heheszki są, bo postapo to nie są hehszki. Ale lepsze niż tlou.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jestem bardzo na nie. Wymęczyłem się do połowy drugiego odcinka.

[uwaga, lekkie spoilery]

To nie jest serial, to jest zestaw przydługich teledysków z losowymi scenami mającymi tylko zaakcentować charakterystyczne elementy z gier.

Tępa jak maszynka do golenia z promocji na aliexpress laska wychodzi ze swojej nory, w której jej klan spędził ostatnie kilkaset lat, ot tak sobie i nagle to wywołuje heheheszki na całego, bo joj, ma niebieski kostium! Mimo że zachowuje się jak upośledzona, nic kompletnie nic jej nie zagraża na ziejącym promieniowaniem, wypełnionym szkieletami i mutantami terenie. Wielki rycerz Braterstwa Stali ma problemy z wielkim, zmutowanym misiem, ale na szczęście jego giermek załatwia misia jednym strzałem ze starożytnego rewolweru. Przed genetycznym laboratorium stoją wieżyczki gatlinga, ale nie są w stanie trafić w szybko idącego przed nimi staruszka. 

Scenariusz tego dzieła jest tak prosty, że gierki, na które przecież narzekano, przy nim są historiami wartymi nagród literackich. Całość wypełniona jest stereotypowymi "dads jokes". Mimo że serial jest wypełniony zwłokami, mutantami, nie ma żadnego zagrożenia, nawet nikt nie udaje że cokolwiek tępej głównej bohaterce może się przydarzyć. Żarcik za żarcikiem i tyle. 

Dobitnie to przypomina, że jedynym powodem produkcji jest przyciągnięcie więcej ludzi do prime poprzez maksymalne uproszczenie wszystkiego, co można uprościć.

Można obejrzeć...tylko po co?

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Serii gier jest potrzebne nowe tchnienie. Może serial jednak coś wniesie w tej sferze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 15.04.2024 o 07:30, gret napisał:

Tylko to były lata 2000+ :P

Nawet nie zwróciłem uwagi na daty. Ciuchy, auta, muzyka, antykomunizm jak z lat 50, więc rasizm też powinien być 😀

Skończyłem cały sezon. Na bank obejrzę kolejny. Na plus westernowy ghul, główna bohaterka. Mam nadzieję, że w kolejnym sezonie będzie więcej duetu karakana z dużym nosem i tchórzliwego wielkoluda z krypty. Największe rozczarowanie to wątek Bractwa Stali. Maximus to taki Finn ze Star Wars. Jest bo jest, można odhaczyć czarnoskórego jako ważny element fabuły.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 16.04.2024 o 13:06, jagular napisał:

Jestem bardzo na nie. Wymęczyłem się do połowy drugiego odcinka.

[uwaga, lekkie spoilery]

To nie jest serial, to jest zestaw przydługich teledysków z losowymi scenami mającymi tylko zaakcentować charakterystyczne elementy z gier.

Tępa jak maszynka do golenia z promocji na aliexpress laska wychodzi ze swojej nory, w której jej klan spędził ostatnie kilkaset lat, ot tak sobie i nagle to wywołuje heheheszki na całego, bo joj, ma niebieski kostium! Mimo że zachowuje się jak upośledzona, nic kompletnie nic jej nie zagraża na ziejącym promieniowaniem, wypełnionym szkieletami i mutantami terenie. Wielki rycerz Braterstwa Stali ma problemy z wielkim, zmutowanym misiem, ale na szczęście jego giermek załatwia misia jednym strzałem ze starożytnego rewolweru. Przed genetycznym laboratorium stoją wieżyczki gatlinga, ale nie są w stanie trafić w szybko idącego przed nimi staruszka. 

Scenariusz tego dzieła jest tak prosty, że gierki, na które przecież narzekano, przy nim są historiami wartymi nagród literackich. Całość wypełniona jest stereotypowymi "dads jokes". Mimo że serial jest wypełniony zwłokami, mutantami, nie ma żadnego zagrożenia, nawet nikt nie udaje że cokolwiek tępej głównej bohaterce może się przydarzyć. Żarcik za żarcikiem i tyle. 

Dobitnie to przypomina, że jedynym powodem produkcji jest przyciągnięcie więcej ludzi do prime poprzez maksymalne uproszczenie wszystkiego, co można uprościć.

Można obejrzeć...tylko po co?

Z czasem ona mądrzeje. Ma niesamowity dar trafiania na głupich przeciwników, ale co najciekawsze potrafi wędrować przez długi czas bez wody. Z drugiej strony napiła się trochę radioaktywnej i już miała chorobę popromienną.

Z wieżyczkami to rzeczywiście solidnie przesadzili. 

Fabuła się komplikuje i im dalej tym mniej mi było do śmiechu. Pewne tezy są bardzo podobne do tych z serii Metro, w szczególności 2035.

Całość oceniam w sumie pozytywnie, ale:

Bractwo Stali w grach było co do zasady pozytywną organizacją, a tutaj mają wielu złych członków i przypominają sektę.

Początek, postępowanie jednej osoby, nie pasuje fabularnie do końca. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

W sumie zostały mi 2 odcinki bo oglądam powoli ale ten ghul to badass, co kłóci się zupełnie z tym jaki był jako człowiek. No nie wiem liczyłem, że coś tam kliknie z nim a ten bydlak jest totalnie bezwzględny. Fajnie, sam mam ochotę wbić mu szpadel w czerep.

Edytowane przez lpcl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
Godzinę temu, lpcl napisał:

W sumie zostały mi 2 odcinki bo oglądam powoli ale ten ghul to badass, co kłóci się zupełnie z tym jaki był jako człowiek. No nie wiem liczyłem, że coś tam kliknie z nim a ten bydlak jest totalnie bezwzględny. Fajnie, sam mam ochotę wbić mu szpadel w czerep.

Na razie wstrzymaj się z tym szpadlem. W ostatnim odcinku jest sporo wyjaśnione co go (ghula) napędza 👌

Edytowane przez bourne2008

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Możliwe ale mi to jego zachowanie pasuje, idzie dosłownie po trupach, bez litości.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nigdy nie grałem w grę ale serial dla mnie WYMIATA, podszedłem do tego jak do jeża ale już po pierwszym odcinku mi się spodobał a drugi to w ogóle była petarda, bardzo się przyłożyli do detali i ogólnej oprawy. 

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No i to jest najlepsza reklama, tj. jak nie fanom gier serial się podoba.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Grałem tylko w F3 i to chyba 15 lat temu. Mi się serial podoba choć początkowo nie chciałem oglądać przez typka bez nosa. Na co oni tam dodali to Ono... uszy pieką jak się słucha tego bałom, powiedziałom, srałom. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak prawie w ogóle nie oglądam seriali i filmów bo 99% to dno, nudy, przeciąganie, albo budżetowa realizacja czy nie trafia po prostu w moje klimaty itd. to Fallouta wciągnąłem w jeden wieczór. Spoko się podobało. 

Ale to ONO to troszku przesada mimo, że niewiele się udziela :E No, ale rozumiem w końcu świat wszelakich mutantów, promieniowanie się udzieliło i pochlastało psyche tego biednego człowieka :E

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@lukadd Jak Ci sie Fallout podoba to zobacz Westworld, od tych samych twórców. No i takie seriale jak The Boys czy Watchmen i Peacemaker.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki zerknę w jakiś wolny wieczór.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 24.04.2024 o 09:23, Badalaman napisał:

@lukadd Jak Ci sie Fallout podoba to zobacz Westworld, od tych samych twórców. No i takie seriale jak The Boys czy Watchmen i Peacemaker.

Westworld tylko 1 sezon zrobił na mnie ogromne wrażenie, reszta to już kibel. 

The Boys to top topów wszystkich seriali. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 15.04.2024 o 09:16, Zigu17 napisał:

Serio wszędzie muszą wciskać ten GENDERSHIT ?

Zwolennicy tematu są zadowoleni i wyrażają swoje zadowolenie z postępowości serialu wszędzie, gdzie mogą.

Przeciwnicy tematu są wkurzeni i wyrażają swoje wkurzenie nachalną postępowością serialu wszędzie, gdzie mogą.

Ludzie, którzy nie oglądali serialu, nagle widzą mnóstwo odniesień do niego i zaczynają oglądać.

Dział Amazona odpowiedzialny za seriale otwiera kolejną paczkę popkornu, odbiera premię za przyciągnięcie do prime i ma ubaw z ludzkiej naiwności ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Jest bardzo dobrze, jako fan Fallouta, widzę kilka nieścisłości, ale serial trzyma klimat, bardzo dobra adaptacja. 8.5/10. Wracam do muzy Marka Morgana, słuchałem jej od Fallouta 1 do Fallotuta 4.

Edytowane przez Stjepan666

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi