Skocz do zawartości
fido920

Laptop Asus dla nauczyciela wybór matrycy i kilku dodatków.

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Zawęziłem wybór do serii expert book Asusa. Nie wiem tylko czy wybrać procesor 13 generacji i3 czy 12 generacji i5. Do wyboru też są dwa rodzaje matryc IPS i wva. Nie do końca wiem czym się kierować przy wyborze. Ramu później można dołożyć więc skłaniam się ku tańszej opcji. Zastanawiam się tylko czy nie wybrać większego SSD 1TB, Nie trzeba potem przeinstalowywać systemu. Czy macie namiar na jakiś sklep w którym jest najtaniej, kwota ma nie przekroczyć 3500.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

12 i 13 generacja, to te same CPU. Podaj konkretne linki 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 godzin temu, ja_robot napisał:

Lepiej weź coś co ma 16 GB RAM np. HP Pavilion 15 i5-1235U/16GB/512/Win11 IPS Silver

Nie opłaca się kupować na lata 8GB.

Z tych które wysłałeś lepszy jest i5 jeśli chodzi o proceosr

A matryca? IPS czy WVA? Czym się kierować? Akurat te które wysłałem są na wva ale są też inne opcje i nie wiem co wybrać...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy ten :

https://allegro.pl/oferta/laptop-dla-nauczyciela-asus-expertbook-15-6-i5-1235u-16gb-ssd512gb-w11pro-14681977675

tu trochę więcej RAMU-cena nieznacznie większa:

https://allegro.pl/oferta/asus-expertbook-i5-1235u-24gb-ssd512-ips-win11-3y-next-business-day-14670516735

Lub ten, 13 gen. i5 tylko 8 GB RAMu, ale przecież mogę sobie sam dołożyć...? W Komputroniku na stronie jak zwiększę RAM na 16, to wskakuje oferta z prockiem i5 1235

https://www.komputronik.pl/product/878226/laptop-asus-expertbook-b1502cva-bq0110x-i5-1335u-15-6-8gb-512gb-w11pro.html

Który z nich?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

pytanei w temacie do tych co sledza ta akcje - oplaca sie teraz brac czy lepiej poczekac i po nowym roku? dojda jakies nowe lapki? producenci np zmienia parametry, przedluza gwarancje zeby byl wiekszy wybor?

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, fido920 napisał:

A matryca? IPS czy WVA? Czym się kierować? Akurat te które wysłałem są na wva ale są też inne opcje i nie wiem co wybrać...

WVA to niby inna nazwa na IPS według ASUS

Nie kojarzę aby ExpertBooki były sepcjalne popularne, ja bym nie kupował bo nie podobają mi się plastikowe laptopy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
50 minut temu, yrgna napisał:

WVA to niby inna nazwa na IPS według ASUS

Nie kojarzę aby ExpertBooki były sepcjalne popularne, ja bym nie kupował bo nie podobają mi się plastikowe laptopyt

Też bym wolał aluminiowe, ale chcę coś od Asusa, a budżet nie z gumy, tak z bonem w sumie 3500. Może jakieś propozycje ktoś by miał?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 godzin temu, fido920 napisał:

Też bym wolał aluminiowe, ale chcę coś od Asusa, a budżet nie z gumy, tak z bonem w sumie 3500. Może jakieś propozycje ktoś by miał?

https://www.x-kom.pl/p/1149463-notebook-laptop-16-lenovo-thinkbook-16-i5-1235u-16gb-512-win11p.html metalowa konstrukcja, bardzo solidna. Pracuje bardzo cicho, jest całkiem wydajny, ma niezłe przebiegi na baterii (4-5h wytężonej pracy).

W ramach ASUSa zostają Ci tylko expertbooki, są wykonane raczej przeciętnie jak na biznesówki, ale np. Expertbook 14 touch ma świetny patent z obrotowym ekranem i rysikiem. :) 

• Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
17 godzin temu, Qrdello napisał:

https://www.x-kom.pl/p/1149463-notebook-laptop-16-lenovo-thinkbook-16-i5-1235u-16gb-512-win11p.html metalowa konstrukcja, bardzo solidna. Pracuje bardzo cicho, jest całkiem wydajny, ma niezłe przebiegi na baterii (4-5h wytężonej pracy).

W ramach ASUSa zostają Ci tylko expertbooki, są wykonane raczej przeciętnie jak na biznesówki, ale np. Expertbook 14 touch ma świetny patent z obrotowym ekranem i rysikiem. :) 

jestem w tej samej sytuacji i sie zastanawiam czy brac tego lenovo czy poczekac i po nowym roku cos atakować? budzet tez ok 3500, max 4k. znajde cos lepszego?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
45 minut temu, newuser3 napisał:

jestem w tej samej sytuacji i sie zastanawiam czy brac tego lenovo czy poczekac i po nowym roku cos atakować? budzet tez ok 3500, max 4k. znajde cos lepszego?

Sprawa wygląda tak, że mniej więcej do końćówki przyszłego roku nic wybitnie bardziej wydajnego raczej nie wyjdzie. Intel już zaprezentował 14th gen i jest on 3cim odgrzewanym kotletem :/ z rzędu, więc nadal wartościowe są laptopy z dwunastą generacją, a nawet starsze.

Nowych grafik nie będzie cały następny rok, pewnie dopiero jakoś na jesień pojawią się przecieki co do wydajności np RTX 5xxx. (Mam cichą nadzieję, że w roku pojawi się więcej refreshów znanych już modeli wzbogaconych o niskonapięciowe dedykowane karty - jednak zapytań o takie laptopy w ramach bonu trochę jest)

Jedyne co się może zmienić in plus to być może szybsze ramy w nowych rewizjach laptopów po nowym roku, i to tyle.

Więc wieszczę, że czy kupisz coś teraz czy za 2-3 miesiące różnicy nie będzie żadnej. Jeżeli czekać to na wakacje lub dalej i liczyć na to, że zmienią się kryteria bonu lub wyjdą laptopy, które będą ciekawsze niż te obecnie. 

A co do budżetu Twojego, między 3,5k a 4k w mojej ocenie są dwa 16 calowe modele- Thinkbook 16 G4 i DELL 5650. Następna realna półka cenowa startuje dopiero od 4,5k i wchodzimy tutaj powolutku w matyce oledowe i mocno zbyt drogie laptopy z dedykowaną grafiką (np HP Victus.)

Edytowane przez Qrdello
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 minut temu, Qrdello napisał:

Sprawa wygląda tak, że mniej więcej do końćówki przyszłego roku nic wybitnie bardziej wydajnego raczej nie wyjdzie. Intel już zaprezentował 14th gen i jest on 3cim odgrzewanym kotletem :/ z rzędu, więc nadal wartościowe są laptopy z dwunastą generacją, a nawet starsze.

Nowych grafik nie będzie cały następny rok, pewnie dopiero jakoś na jesień pojawią się przecieki co do wydajności np RTX 5xxx. (Mam cichą nadzieję, że w roku pojawi się więcej refreshów znanych już modeli wzbogaconych o niskonapięciowe dedykowane karty - jednak zapytań o takie laptopy w ramach bonu trochę jest)

Jedyne co się może zmienić in plus to być może szybsze ramy w nowych rewizjach laptopów po nowym roku, i to tyle.

Więc wieszczę, że czy kupisz coś teraz czy za 2-3 miesiące różnicy nie będzie żadnej. Jeżeli czekać to na wakacje lub dalej i liczyć na to, że zmienią się kryteria bonu lub wyjdą laptopy, które będą ciekawsze niż te obecnie. 

A co do budżetu Twojego, między 3,5k a 4k w mojej ocenie są dwa 16 calowe modele- Thinkbook 16 G4 i DELL 5650. Następna realna półka cenowa startuje dopiero od 4,5k i wchodzimy tutaj powolutku w matyce oledowe i mocno zbyt drogie laptopy z dedykowaną grafiką (np HP Victus.)

dzieki za odpowiedz, ten Lenovo to myslisz o tym modelu:
https://www.x-kom.pl/p/1149463-notebook-laptop-16-lenovo-thinkbook-16-i5-1235u-16gb-512-win11p.html#Specyfikacja

ja też go mam na oku a Della nie widziałem - mógłbys podrzucic linka? Wyzej cenowo to juz powoli bym sie zastanawiał nad Mackbookiem ale to wiadomo - grubo przekrocze limit zeby wejsc w m2.

nie sledzilem rynku lapkow od dawna, czy ta sytacja z bonami jakos przetrzebiła rynek z dobrych modeli?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak, ten model. 

A dell: https://www.x-kom.pl/p/1192151-notebook-laptop-16-dell-inspiron-5625-ryzen-7-5825u-16gb-512-win11.html

W kwestii wydajności będzie lepszy niż lenovo, ale za to nieco plastikowy i bez numeryka. Ma tez ciemniejszą matrycę. 

Bony w mojej ocenie zmusiły dostawców i sklepy do przetrzewienia złogów magazynowych, dorzucenia im dodatkowej gwarancji i wystawienia na handel + 30% do ceny. Taki thinkbook bez bonu byłby kolejne 300-400zł tańszy.

• Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A może coś na mocnym Rysiu?

https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/laptopy-i-ultrabooki/laptopy/laptop-lenovo-ideapad-slim-5-16abr8-16-ips-r7-7730u-16gb-ram-512gb-ssd-windows-11-home

Procesor:     AMD Ryzen 7 7730U
RAM:     16GB, DDR4, 3200MHz
Dysk SSD:     512GB PCIe NVMe 4.0 x4
Karta graficzna:     AMD Radeon Graphics
Ekran:     16", 1920 x 1200px, Matryca IPS, LED, 60Hz

Aluminiowa obudowa i pokrywa.

Edytowane przez Flik

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
13 minut temu, Flik napisał:

A może coś na mocnym Rysiu?

https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/laptopy-i-ultrabooki/laptopy/laptop-lenovo-ideapad-slim-5-16abr8-16-ips-r7-7730u-16gb-ram-512gb-ssd-windows-11-home

Procesor:     AMD Ryzen 7 7730U
RAM:     16GB, DDR4, 3200MHz
Dysk SSD:     512GB PCIe NVMe 4.0 x4
Karta graficzna:     AMD Radeon Graphics
Ekran:     16", 1920 x 1200px, Matryca IPS, LED, 60Hz

Aluminiowa obudowa i pokrywa.

ciekawa opcja, a jak on wypada w porównaniu do tego Thinkbooka?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Lepszy (nieco szybszy procesor i ma więcej rdzeni) i nowsza generacja RAM-u. Mówie o Thinkbooku.  Nie mam pojęcia jak to się przekłada na realną wydajność.

Nie wiem jak wypada czas pracy na baterii w tym modelu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
33 minuty temu, fido920 napisał:

https://allegro.pl/oferta/lenovo-thinkbook-15-6-i5-1235u-16gb-512gb-11pro-3y-14751007116

Czy to ten sam Thinkbook co proponował @Qrdello? Parametry takie same, ale w natłoku informacji wiem, że potrafią się różnić te sprzęty. A cena jak widać sporo niższa...

inny model, ten ma mniejszą matryce i inną rozdziałke, patrz po kodzie producenta - twój to: 21DJ00D3PB a ten z xkoma co razem się zastanawiamy to: 21CY003KPB, wg mnie lepiej brać ten nieco droższy ale z większą matrycą

• Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 5.12.2023 o 20:15, Qrdello napisał:

Pytanie czy tego Expertbooka znajdzie się w sensownej cenie za bon...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

dzien dobry

przepraszam nie wiem czy mogę dołączyć do tematu

widzę różne polecanie laptopy do 3000 w ramach tego bonu

i takie 2 oferty mi chodzą po głowie

jak one wypadają na tle tych tu proponowanych

https://allegro.pl/oferta/acer-extensa-15-i5-1235u-32gb-ssd1tb-ips-fhd-windows-gw36-14828797242

https://www.x-kom.pl/p/1180136-notebook-laptop-156-dell-inspiron-3520-i5-1235u-16gb-1tb-win11-120hz-srebrny.html

różnica w ilości i szybkości ram pojemność dysku

i skłaniam się ku acerowi  czy słusznie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
12 godzin temu, Mauser_PM89 napisał:

dzien dobry

przepraszam nie wiem czy mogę dołączyć do tematu

widzę różne polecanie laptopy do 3000 w ramach tego bonu

i takie 2 oferty mi chodzą po głowie

jak one wypadają na tle tych tu proponowanych

https://allegro.pl/oferta/acer-extensa-15-i5-1235u-32gb-ssd1tb-ips-fhd-windows-gw36-14828797242

https://www.x-kom.pl/p/1180136-notebook-laptop-156-dell-inspiron-3520-i5-1235u-16gb-1tb-win11-120hz-srebrny.html

różnica w ilości i szybkości ram pojemność dysku

i skłaniam się ku acerowi  czy słusznie?

ciekawe te modele które wyszukałes, ja również podepne się do pytania bo ten Acer na papierze wypada lepiej niż ten model:
https://www.x-kom.pl/p/1149463-notebook-laptop-16-lenovo-thinkbook-16-i5-1235u-16gb-512-win11p.html
a kosztuej 500zł mniej

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 6.12.2023 o 14:24, Qrdello napisał:

@Qrdello, dzięki za dotychczasową pomoc, Twoje wpisy są rzeczowe. Pytanie jeszcze idąc tym tropem co do tej oferty. Ten Lenowvo, którego podałeś już praktycznie niedostępny, pozatym najtaniej był w X-kom za 3499, juz go nie ma. Ale idąc tym tropem znalazłem to:

https://insgrafdigital.pl/Laptop-Lenovo-ThinkBook-16-G6-IRL-i5-1335U-16GB-512GB-SSD-WIN11PRO-EDU/1123779/INS01014?c=7613

Cena 2700, generacyjnie nowszy, specyfikacja jak g4+ tylko nowszy procesor, tylko cena praktycznie 1200 zł niższa niż w innych sklepach. WYczytałem, że niby chodzi o licencję Windows, mianowicie ta jest "Edu" dlatego jest ponoć taniej, ale nie na tyle, żeby różnica była aż tak duża. O co chodzi? To naprawdę dobra oferta, ale z racji atrakcyjności "za dobra" żeby nie było jakiejś ściemy...Możesz się wypowiedzieć gdzie tkwi haczyk? :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 28.12.2023 o 13:34, fido920 napisał:

@Qrdello, dzięki za dotychczasową pomoc, Twoje wpisy są rzeczowe. Pytanie jeszcze idąc tym tropem co do tej oferty. Ten Lenowvo, którego podałeś już praktycznie niedostępny, pozatym najtaniej był w X-kom za 3499, juz go nie ma. Ale idąc tym tropem znalazłem to:

https://insgrafdigital.pl/Laptop-Lenovo-ThinkBook-16-G6-IRL-i5-1335U-16GB-512GB-SSD-WIN11PRO-EDU/1123779/INS01014?c=7613

Cena 2700, generacyjnie nowszy, specyfikacja jak g4+ tylko nowszy procesor, tylko cena praktycznie 1200 zł niższa niż w innych sklepach. WYczytałem, że niby chodzi o licencję Windows, mianowicie ta jest "Edu" dlatego jest ponoć taniej, ale nie na tyle, żeby różnica była aż tak duża. O co chodzi? To naprawdę dobra oferta, ale z racji atrakcyjności "za dobra" żeby nie było jakiejś ściemy...Możesz się wypowiedzieć gdzie tkwi haczyk? :)

Wydaje się bardzo w porządku ten laptop, o ile faktycznie nie jest to jakiś błąd w opisie - to pewnie nie zastanawiałbym się wiele i brał taki model. Procesor będzie kilka procent szybszy, to pewne, ale poza tym to wygląda na taki sam model jak G4 ten za 3499 - swoją drogą nieobecny już, bo  w swojej półce cenowej z bonem jeden z najlepszych wyborów. Ja sam poleciłem w sumie 5 osobom u siebie w szkole, no i żonka szósta :D 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
22 godziny temu, Qrdello napisał:

Wydaje się bardzo w porządku ten laptop, o ile faktycznie nie jest to jakiś błąd w opisie - to pewnie nie zastanawiałbym się wiele i brał taki model. Procesor będzie kilka procent szybszy, to pewne, ale poza tym to wygląda na taki sam model jak G4 ten za 3499 - swoją drogą nieobecny już, bo  w swojej półce cenowej z bonem jeden z najlepszych wyborów. Ja sam poleciłem w sumie 5 osobom u siebie w szkole, no i żonka szósta :D 

Wydaje się, że nie jest to lipa. Na fejsbuku już wiele ludzi potwierdza, żebsam sklep ok i łapek też. Najlepsze jest to, że Euro ten sam laptop kosztuje 4099 bodajże. Różnica tylko w licencji,  ten z Insgraf jest z dopiskiem Edu, ale to nic nie zmienia i nie uzasadnia tak dużej różnicy w cenie...A ten G4+ już niedostępny praktycznie...ja już zamówiłem, czekam teraz na dostawę bo rozeszły się dość szybko...

Edytowane przez fido920

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi