Skocz do zawartości
Esemes_

Soundbar do 2500zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!
Planuję kupić soundbar do salonu ok 25m2. Przeznaczenie 70% filmy z serwisów VOD oraz 30% muzyka ze spotify + youtube.

Zrobiłem research i w tym budżecie znalazłem dwa wg mnie najlepsze modele: JBL Bar 500 oraz SAMSUNG HW-Q800C.
Z tego co wyczytałem jbl ma potężniejszy bass przez co same filmy przyjemniej się ogląda, natomiast samsung ma lepszą listwe z czystszym dźwiękiem.
Na plus samsunga również ten system 5.1.2, gdzie ma podobno dodatkowe dwa głośniki które wspierają dolby atmos, ale z drugiej strony podobno nie robi to ogromnej różnicy.

Nie mam jak przetestować tych głosników w realu, czy ktoś miał do czynienia z tymi dwoma modelami i może polecić który będzie lepszym wyborem?
A może w tej cenie coś innego? Myślałem o jakichś hybrydach typu EDIFIER S2000 MKIII + subwoofer t5, ale to chyba mocny eksperyment...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

S2000Mk3 to jedne z lepszych głośników komputerowych/multimedialnych w tej cenie. Jeżeli rzeczywiście można do nich podłączyć taki subwoofer, to efekt powinien być w pełni zadowalający 🙂 Widziałem te głośniki w jakimś salonie audio, poszukaj czy gdzieś koło ciebie są dostępne, wtedy mógłbyś poszukać na spokojnie. Soundbary są za to w każdym MM, więc również możesz posłuchać - tylko przez różnicę pomieszczeń efekt może być różny, ale przynajmniej będziesz miał jakiś ogląd.

Moim zdaniem soundbary są mocno przepłacone, za te same pieniądze można uzyskać lepszy dźwięk. Natomiast to już kwestia Twoich oczekiwań i preferencji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W domu mam Edifiery S351DB oraz S360DB, świetne głośniki do muzyki, ale czytałem że po bluetooth są opóźnienia w filmach, a nie chcę okablowania przy TV.
Obawiam się, że wszędzie może być z tym problem to raz, a dwa te subwoofery wydaje mi się że nie nadają się do filmów nie mają jakiegoś mocnego walnięcia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi