Skocz do zawartości
Quinque

Freezy na karcie AMD

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Wymieniłem swojego GTXa 1660 na RX 6600 i mam freezy w grach. mam więcej klatek ale co z tego. Jak każda gra co jakiś czas się frezuje na 0,5 sekundy. jak to naprawić?
R5 3600, B450 Pro4, 16 gb ram, XFX RX 6600, Vero L3 700W

Nvida może i jest przepłacona. Ale przynajmniej nie ma na niej takich problemów

Edytowane przez Quinque

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie przez DDu tylko przez panel sterowania. Robi to różnicę? ogólnie wyłączenie FreeSynca trochę pomogło (liczba freezów dalej występuje ale mniej). Rozumiem ze mam odinstalowac pliki Nvidi przez DDU i to pomoże? szlag mnie trafi z tymi sterami od AMD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dźwięk razem z obrazem też ścina na te pół sekundy? może jakimś cudem zainstalowały ci się stery sata od amd przy instalacji softu dla radeona? :E  zobacz menedżer urządzeń > kontrolery IDE/ATA/ATAPI czy jest standardowy czy od amd. Pobierz https://www.resplendence.com/latencymon uruchom zielonym trójkątem w lewym górnym rogu niech działa w tle po tych freezach pokaż jak wygląda wykres.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sprawdź czy przypadkiem nie włączyły CI się jakieś super opcje od AMD typu anti-lag, który właśnie lagi powoduje... Jest kilka takich śmieci, których nie da się używać, powyłączaj to.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie włączony antilag nie powoduje żadnych lagów :]  natomiast korzystanie z radeon chill jako ogranicznik klatek który tak sporo osób chwali że robi najmniejszego input laga na myszce ze wszystkich powoduje zdecydowanie największego :E i używam tej drugiej opcji do ograniczenia 

e7c6673be944d.png

Edytowane przez Send1N
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Send1NNo to właśnie tak to z AMD jest, sam widzisz, jednemu coś działa, drugiemu nie. Ja na własne oczy widziałem jakie ściny były w głupim CS'ie przy włączonym anti-lagu, jak wyłączyłem go to jak ręką odjął. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ściny to ja mam wszędzie przez kilka pierwszych minut po każdej instalacji sterownika od nowa szczególnie w grach poniżej DX12/vulkana to jest bardzo nasilone i to raczej każdy ma bo się shadery do pamięci od nowa ładują to samo stanie się jak w sofcie dasz "resetuj pamięc podręczną shaderów" :E na nv czegoś takiego nigdy nie miałem :] A to co opisuje autor to wygląda jak znany problem ze sterownikami sata od amd "freezy na 0.5sek" 

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
41 minut temu, Send1N napisał:

Dźwięk razem z obrazem też ścina na te pół sekundy? może jakimś cudem zainstalowały ci się stery sata od amd przy instalacji softu dla radeona? :E  zobacz menedżer urządzeń > kontrolery IDE/ATA/ATAPI czy jest standardowy czy od amd. Pobierz https://www.resplendence.com/latencymon uruchom zielonym trójkątem w lewym górnym rogu niech działa w tle po tych freezach pokaż jak wygląda wykres.

Dzwięk też się zacina. Już nie wiem co mam robić

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, Quinque napisał:

Nvida może i jest przepłacona. Ale przynajmniej nie ma na niej takich problemów

Akuratnie teraz pomagam kumplowi w walce z freezami w grach (licznik tez pokazuje wysoki fps)...na 4080, także ten, no :E 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, Quinque napisał:

Dzwięk też się zacina. Już nie wiem co mam robić

Przecież właśnie wyżej o tym napisałem co masz sprawdzić :E 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, Send1N napisał:

Przecież właśnie wyżej o tym napisałem co masz sprawdzić :E 

Ale nic mi nie pokazuje. Sterownik ten systemowy z 2006 roku

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czyli tu jest ok, to pobierz latencymon, odpal trójkątem z lewej wejdź do gry przy odpalonym programie i pograj, po wystąpieniu tych freezów zrób screena wykresu.

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

1941464685_Zrzutekranu(115).thumb.png.b8bf8d8885a7fe6e11b06c89a3cadcf2.png

Edytowane przez Quinque

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, Quinque napisał:

Nie przez DDu tylko przez panel sterowania. Robi to różnicę? ogólnie wyłączenie FreeSynca trochę pomogło (liczba freezów dalej występuje ale mniej). Rozumiem ze mam odinstalowac pliki Nvidi przez DDU i to pomoże? szlag mnie trafi z tymi sterami od AMD

Teoretycznie tak, bo DDU czyści dokładnie sterowniki łącznie z rejestrem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Quinque

latency wygląda w normie, usuwaj wszystko jeszcze raz i czyść w awaryjnym DDU i dopiero odpal normalny tryb i instaluj sterownik do radka w takim razie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Usunąłem stare pliki za pomoca tego DDU. Zainstalowałem nawet stary sterownik i dalej to samo. Nie dziwię się że Nvidia praktycznie zmonopolizowała rynek. Jak się wypuszcza takie buble 

• Haha 8
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie np. po przesiadce z Nv na AMD skończył się problem w którym po wielokrotnym alt+tab z gry na pulpit zamulało mi klawiaturę. Wciskałem jakiś klawisz i reakcja na jego wciśnięcie pojawiała się po kilku sekundach. Podobnie było w Vegas Pro. Coś wpisywałem i zamiast jednego znaku wstawiało kilkadziesiąt choć klawisz odpuszczony już dawno. Dość często też Vegas potrafił się nagle scrashować.

Z nowych bugów zauważyłem, że jak mam w tle odpalone GPU-z, w grze mam mikroprzycięcia co kilka sekund, ale może to być wina danej wersji GPU-z.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

chyba znalazłem rozwiązanie freezów. Trzeba było wyłączyć MPO (Mutli Plane Overlay). Ale wydaje mi się że o ile freezy zniknęły (przynajmniej w BF5 ich nie było) tak suttering występuje(ciężko mi określić. Mam takie wwrażenie). Dodatkowo nie mogę włączyć meczu na CS2 (podczas ładowania wywala do pulpitu). Może To wina starego sterownika (czytałem ze na starszych problemy ustępują), bo zainstalowałem wersję 23.9.1 zamiast tej najnowszej 23.12.1. Co do biosu to mam wersję z 18 lipca 2020 roku. Moja płyta to b450 i nie chcę zebym się niemiło zaskoczył tym że nie mogę włączyć kompa bo zainstaluje wersję biosu co nie obsługuje Zena2

Edytowane przez Quinque

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

aha czyli nigdy nie wyłączałeś mpo nawet na poprzedniej karcie nv :E inaczej ustawienie by zostało po przesiadce na amd (mpo off) co biosu to żaden powyżej tego co masz  ci obsługi ryzena 3600 nie usunie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cs2 dalej jest niegrywalny. Jak do kogoś strzelam to dostaje freeza. Na Nv tego nie było

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zobacz te metody, ale najpierw użył DDU w trybie awaryjnym Windowsa i wywal wszystko po Nvidii.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi