Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, co jest teraz najszybszego z 128GB do 100zł? Nigdzie nie mogę znaleźć świeżych testów ani wiarygodnych rankingów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dokładnie jak kolega wyżej pisze, mam taki gwizdek tylko 512 GB świetna sprawa ;) polecam. Z tym że ja mam dysk NVME Aczkolwiek u mnie porty USB wariują, może to wina obudowy z Alliexpres, ale i tak ładnie daje czadu.  

USB 3.0 

a993f4c978290.jpghttps://zapodaj.net/plik-r9QvbtHR5T

USB 3.2 

9142b6db28e8c.jpghttps://zapodaj.net/plik-yawTeXRJBQ

62581130373c2.jpghttps://zapodaj.net/plik-bQBbHJSVmY

Edytowane przez shakal84

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

kable dodawane do tych kieszeni są zazwyczaj dobrej jakości aczkolwiek bardzo krótkie (25cm) dzięki czemu transfery są wysokie. Jedynym wąskim gardłem będzie USB w kompie lub kiepskiej jakości kabel USB-C - USB-A. Mam kieszeń orico i w nowym jakimśtam HP jest zapis 500MB/s odczyt chyba nawet około 700 a w moim HP 800 G3 około 250MB/s zapis 300MB/s odczyt jeżeli dobrze pamiętam. Zapewne z powodu USB-C 3.1 Gen 1 w przednim panelu.

Edytowane przez zakk87

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 7.12.2023 o 18:03, grzewho napisał:

Wąskim gardłem i tak jest pewnie kabel lub usb?

Nie  wiem dobry  kabel trochę chyba kosztuje, chyba nie warto kupować sprawdzać przy 1 GB/s zapis / odczyt ;) 

Edytowane przez shakal84

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

M2 w takiej kieszeni nawet jak masz starszą wersję usb i tak będzie szybszy niż pendrive 128 do 100pln

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wszystko zależy od kontrolera, najlepiej brać coś na ASMedia albo Realteku, JMicron jest czasem problematyczny, obowiązkowo musi mieć TRIM i być wykrywany przez system jako dysk SSD.

List of ASM2464PD & JHL7440 USB-C M.2 SSD enclosures and chipsets comparison (November 2023) – Dan S. Charlton (wordpress.com)

High-performance Type-C mobile hard drive selection guide - Zhihu (zhuanlan-zhihu-com.translate.goog)

Edytowane przez Krisol

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A jakiś pendrive do 50 zł o pojemności 128 GB z prędkością zapisu powyżej 50 MB/s?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niedawno właśnie zakładałem wątek z pytaniem o takie rozwiązanie.

Nadal nie wiem który dysk M2 PCI-E (nie SATA) i jaką kieszeń.

Są jeszcze gotowce, ale to widzę od 250. Jednak w kilku sklepach są jakieś adaty inne integrale za 150zł, o pojemności 250GB albo 480. Nie chcę się jednak wkopać. Najważniejsze kryterium: kompatybilność z różnymi urządzeniami (PC, telefon, tablet , USB typu A lub c, może przejściówkę) i bezproblemowość, bezawaryjność.

Nawet kilka postów wyżej jest "ale porty USB mi wariują". Zakładam, że to przez to, że to nie jest właśnie zwykły, standardowy pendrive?

Edytowane przez Ronson

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, luk21pl napisał:

A jakiś pendrive do 50 zł o pojemności 128 GB z prędkością zapisu powyżej 50 MB/s?

Chyba nie ma takich. Ostatnio trochę szukałem i nawet do 100zł ciężko znaleźć. Tym bardziej, że nie można kierować się prędkością podawaną przez producenta/sprzedawcę tylko raczej komentarze/testy/recenzje, których prawie nie ma. Z trochę wolniejszych zastanawiałem się nad SanDisk Ultra Flair i Kingston DataTraveler Kyson. Ostatecznie na próbę wybrałem Kingstona. Po moich testach - prędkość zapisu zależy głównie od programu testującego, % zapełnienia i systemu plików. I jeszcze na początku jest najszybszy skok prędkości a potem stopniowe zwalnianie. W przypadku mojego Kingston DataTraveler Kyson (na NTFS wyższe prędkości niż na FAT32) średni zapis zaczyna się od ponad 100MB/s i spada do ok 30MB/s, odczyt 200-250. Za 40zł chyba nie najgorzej.

Jeśli chodzi o coś szybszego i droższego to zastanawiałem się najbardziej nad Samsung BAR Plus, ale poniżej 80zł ciężko znaleźć, trzeba polować na okazje.

Jeśli chodzi o dysk w obudowie to wstępnie wybrałbym https://allegro.pl/oferta/dysk-ssd-m-2-kingston-pcie-nvme-128-gb-13129887848, oprócz tego na allegro praktycznie nic nie ma markowego i z moimi wymaganiami. A wybór obudowy do 50zł (w moim przypadku z kablem USB C z obydwu stron) z deklarowanymi przez producenta/sprzedawcę prędkościami i kompatybilnością z urządzeniami to chyba loteria. Trzeba by kupić kilka modeli i testować a potem zwracać.

Edytowane przez grzewho

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co do obudowy, to moim zdaniem przez długie lata nic nowego już nie będzie, więc jak obudowa ma służyć wiele lat, to można chyba patrzeć na te droższe niż 50. Tak bym sugerował.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, grzewho napisał:

Chyba nie ma takich. Ostatnio trochę szukałem i nawet do 100zł ciężko znaleźć. Tym bardziej, że nie można kierować się prędkością podawaną przez producenta/sprzedawcę tylko raczej komentarze/testy/recenzje, których prawie nie ma. Z trochę wolniejszych zastanawiałem się nad SanDisk Ultra Flair i Kingston DataTraveler Kyson. Ostatecznie na próbę wybrałem Kingstona. Po moich testach - prędkość zapisu zależy głównie od programu testującego, % zapełnienia i systemu plików. I jeszcze na początku jest najszybszy skok prędkości a potem stopniowe zwalnianie. W przypadku mojego Kingston DataTraveler Kyson (na NTFS wyższe prędkości niż na FAT32) średni zapis zaczyna się od ponad 100MB/s i spada do ok 30MB/s, odczyt 200-250. Za 40zł chyba nie najgorzej.

Jeśli chodzi o coś szybszego i droższego to zastanawiałem się najbardziej nad Samsung BAR Plus, ale poniżej 80zł ciężko znaleźć, trzeba polować na okazje.

Jeśli chodzi o dysk w obudowie to wstępnie wybrałbym https://allegro.pl/oferta/dysk-ssd-m-2-kingston-pcie-nvme-128-gb-13129887848, oprócz tego na allegro praktycznie nic nie ma markowego i z moimi wymaganiami. A wybór obudowy do 50zł (w moim przypadku z kablem USB C z obydwu stron) z deklarowanymi przez producenta/sprzedawcę prędkościami i kompatybilnością z urządzeniami to chyba loteria. Trzeba by kupić kilka modeli i testować a potem zwracać.

SanDisk Ultra Flair Tego odradzam. Przy plikach 6 GB wzwyż  prędkość zapisu spada do 20 i niżej i to po kilku sekundach przy USB 3.0

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ktoś korzystał z tego? Samsung BAR Plus 128GB

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czytaj komentarze do produktu na allegro, x-kom, ceneo itp.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Od botów 🤣 lub kowlaskich którzy wystawiają dobrą opinie tylko dlatego że działa :E;) 

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Odświeżam temat.

Zastanawiam się, co wybrać na przenośny magazyn danych? Głównie zdjęcia i trochę video, zazwyczaj w okolicach 300-600GB, dużo plików. Zakup z kategorii tych "mogę kupić, mogę nie kupić", bo póki co magazynuję na Google Drive i jakoś jest, ale upload jest męczący przez mojego ISP, który wiecznie ma jakieś problemy.

Zamówiłem na promocji pendrive'a 256GB Samsung BAR Plus za 120 zł i jeśli by był ok, to po prostu przy następnej okazji w okolicy 100zł dokupiłbym drugiego. Pytanie, czy ten pomysł w ogóle ma ręce i nogi oraz czy ta cena 120 zł jest rzeczywiście promocyjna?
Inna opcja, którą rozważam, to 1TB SSD w obudowie ICY BOX z promocji za 140zł, rzekomo z Realtekiem, a do tego WD SN580 lub Lexar NM620 (oba za 260), ale nie wiem, czy:
- buda za 140 zł to nie overkill (z dyskiem nawet 512GB wychodzi już spora sumka)?
- któryś z tych dwóch dysków ma sens?
- nie skończy się tak, że dysk zakoszę do kompa na system, a wsadzę aktualny THNSF5256GPUK i za parę tygodni lub miesięcy kupię kolejny 1TB, bo 256GB będzie mi mało. :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 12.12.2023 o 01:30, Send1N napisał:

Od botów 🤣 lub kowlaskich którzy wystawiają dobrą opinie tylko dlatego że działa :E;) 

Po 1 dniu 😁Nie jestem botem i sobie chwalę (mam już 3), ale pen siedzi TV i nagrywa już ze 2 lata codziennie średnio 1-2h.

18 godzin temu, adisz529 napisał:

1. Zastanawiam się, co wybrać na przenośny magazyn danych? Głównie zdjęcia i trochę video, zazwyczaj w okolicach 300-600GB, dużo plików.

2. czy ta cena 120 zł jest rzeczywiście promocyjna?

1. HDD.

2. Tak to promocja (moja była za 159).

Trzeba pamiętać, że SSD się grzeją głównie przy zapisie. A pen to SSD, w fatalnie ciasnej obudowie. Już nie pamiętam swoich testów, ale ten Bar Plus przy masakrowaniu na PC znikał z systemu (gorący - parzący) oraz miał chyba 30 MB/s zapisu (chyba wersja 64). Mi przy TV to nie przeszkadza, ale gdy będziesz kopiował po 100 GB może być problem, nie tylko wolno, ale i może zdechnąć, oczywiście w TV taki pen działa w 100% (nie 99,99%) niezawodnie, ale tam leci zapis góra 1 MB/s.

Zatem jeśli chcesz szybko to masz opinie wyżej - chińskie obudowy. Mi zależało by szybkość nie spadała do zera (TV musi nagrywać cały czas) oraz by zajmowało mało miejsca (a nie te olbrzymy powyżej, już w tym Bar wkurza mnie wielka końcówka, blokująca drugie USB w TV).

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki, w takim razie podaruję sobie tego pendrive'a Samsunga.

W sumie nie ująłem tego najlepiej. To nie ma być magazyn danych, tylko "pośrednik" przy przerzucaniu z urządzenia na urządzenie. Taki, co to góra dwa tygodnie przechowa dane, zanim powędrują na innego kompa. Jak się będzie dało jeszcze do telefonu podpiąć, aby od razu z niego zgrać materiały, to już w ogóle fenomenalnie, ale to opcja, nie wymóg.

Trochę poczytałem o obudowach z Ali i z Amazona i widzę, że nawet za 25 mogę mieć coś na Realteku, a za 75 rzekomo przyzwoity Orico z Amazona. W takim razie tą za 140 sobie odpuszczę, wydaje się być stratą pieniędzy.

Jaki dysk 0,5-1GB do tego wybrać? Połączenie przez USB-A 3.2 Gen 2, a na wypadek, gdyby skończyło się tak, że zakosiłbym go do swojego PC, to na mojej B450-A PRO MAX od MSI mam slota na PCIe 3.0, jeśli pamięć mnie nie myli. W związku z tym niezależnie od urządzenia docelowego chyba nie ma sensu interesować się KC3000 czy podobnie szybkimi dyskami?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi