Skocz do zawartości
vonszpon

HP Elite X2 G8 migotanie ekranu

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Mam problem ze swoim sprzętem - podczas jego użytkowania ekran potrafi migotać, widać to na filmiku -> link. Próbowałem sterowników zarówno ze strony Intela, jak i HP. Problem pozostał. Po pierwszym reinstallu systemu zamiast takiego zachowania obrazu, zacząłem dostawać BSODy z kodami błędów clock watchdog timeout lub machine check exception. Przeprowadziłem testy pamięci i procesora i nie wykryły jakiś nieprawidłowości w nich. Po kolejnej instalacji systemu ponownie zmagam się z migotaniem obrazu. Nie udało mi się na zawołanie spowodować tego zachowania, ani zawęzić kiedy/dlaczego tak się dzieje.

Wersja systemu:

Edition Windows 11 Pro
Version 23H2
Installed on ‎29/‎11/‎2023
OS build 22631.2715
Experience Windows Feature Experience Pack 1000.22677.1000.0

Wersja sprzętu z Intelem i5-1135G7 i 16 GB RAMu.

Mam jeszcze półtora roku gwarancji HP, ale patrząc jak nieregularny jest to błąd trochę obawiam się że będę kilka tygodni bez sprzętu, tylko po to żeby dostać go z powrotem z komentarzem, że oni nic nie znaleźli...

Z góry dzięki za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wcześniej jak nie miałeś tych objawów byłeś na innym systemie czy stało się to z dnia na dzień na tym samym (win11) :> masz możliwość sprawdzenia tego na jakimś zewnętrznym ekranie?  pasuje zrobić wszystko co się da aby wykluczyć winę softu przed wysyłką na rma

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ciężko powiedzieć czy wcześniej tego nie było, ponieważ te objawy są bardzo nieregularne, czasami mogłem kilka-kilkanaście godzin sporządzać notatki w OneNote bez problemu, innym razem od razu obraz zaczynał tańczyć. Nie wpadłem na to żeby sprawdzić na zewnętrznym ekranie, teraz tylko liczyć, żeby migotanie się raczyło objawić. Dam znać czy migają razem, czy tylko laptop się z tym boryka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi