Skocz do zawartości
tomek25

Tomb Raider 1, 2, 3 remastered.

Rekomendowane odpowiedzi

38 minut temu, Phoenix. napisał:

Jesli kasa nie stanowi problemu i taka gra daje ci przyjemnosc to oczywiscie nic mi do tego. Ja tej gry bym za darmo nie chcial bo te wszystkie sentymenty juz dawno minely i dzis dla mnie te gry to po prostu prehistoria. Graficznie, mechanicznie itp to sa na dzis dzien juz gniotki. Nie chce do tego wracac, chce nowe zaskakujace gry, a nie kotlety.

To co bawilo mnie 20lat temu nie bedzie juz mnie bawic dzis ponownie.

Prawda. Ja na przykład za dzieciaka uwielbiałem Republic Commando, ile ja emocji miałem z tym związanych. Jak już w dorosłości próbowałem przejść, to nie dałem rady... Zero frajdy, tylko sobie psułem wspomnienia. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, galakty napisał:

Jak już w dorosłości próbowałem przejść, to nie dałem rady... Zero frajdy, tylko sobie psułem wspomnienia. 

Właśnie to jest powód że bardzo niechętnie wracam do starych gier - wolę je pamiętać takimi, jakimi je pamiętam, a nie takimi jakimi są względem obecnych czasów ;) Ostatnio nawet H3 mnie znudziło po paru turach. Jedynie przejechać odcineczek w Rally z 1997 tak raz na 2-3 lata mam ochotę :E

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niektóre gry się nie starzeją ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Mi tam się podoba ten remaster, mam tylko dwa "ale", macie tak że na współczesnym sterowaniu jest problem, żeby wypłynąć z basenu albo podczas skoku na odległość z chwyceniem się krawędzi :E Tak poza tym przejdę, dla mnie duży plus że jest tłumaczenie na język polski, na psx grałem w wersji angielskiej i mało co zrozumiałem z tego.

Edytowane przez tomek25
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A racja, pływanie to też było jakieś nieporozumienie. Mówię Wam, że ze sterowaniem w tej grze (na padzie) jest coś nie tak.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
58 minut temu, caleb59 napisał:

Ale tu już mieszacie i dodajecie rozkminy starych dziadków zmęczonych życiem.

Nie dziadków zmęczonych życiem, tylko ludzi, którzy od gier oczekują rozrywki, przeżycia historii, a ta po prostu często idzie w parze z prostotą.

Nawet zwykłe nawalanki jak Mortal Kombat czy Street Fighter były kiedyś prostsze :) Teraz nakombinowane ciosów, kombosów i różności. Wiadomo jednym się podoba innym nie. Dlatego wyraziłem jedynie swoje zdanie, ze swojej perspektywy :P  

17 minut temu, caleb59 napisał:

Mówię Wam, że ze sterowaniem w tej grze (na padzie) jest coś nie tak.

Bo pierwotnie to gra zrobiona na takiego pada :D (znaczy ten na zdjęciu poniżej to już nowsza wariacja, ale chodzi o przyciski. 

713tWgUHZxL.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Z tego co wiem tomb raidery nie były na sedze tylko na psx, a psx miał innego pada niż ten z twojego screena. Zresztą w tym remasterze można przełączać rodzaj sterowania, albo stare albo współczesne, tylko no mówię coś nie tak jest z wypływaniem z basenu i chwytaniem się krawędzi po skoku :E 

Edytowane przez tomek25

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ogólnie ma rację bo w 1996 na PSX jeszcze nie było Dual Shocka tylko zwykły, krzyżakowy:

il_fullxfull.1918394903_b99c.jpg

Warto też dodać, że owszem - można grać na krzyżaku na domyślnym tradycyjnym sterowaniu ale mając pada od Xboxa to katorga, zalecane przełączenie na nowe sterowanie ale niestety ma to swoje minusy, o których wspominałem wcześniej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może naprawią :E

Chyba gorsze sterowanie niż w oryginalne to nie może być? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ogólnie jest lepsze ale ma takie jakieś odpały dziwne - jak kolega wyżej napisał pływanie dziwne, z mojej strony z kolei kamera przeskakuje jak się biega (ogólnie to kamera jest automatycznie przyklejona do Lary i jak się obracasz to i kamera się obraca - niby brzmi to logiczne ale czasami potrafi to namieszać), kolejna sprawa to trzeba dosyć często korygować kamerę prawą gałką pada bo odskakuje.

Walka sama w sobie to też mordęga i siermięga ostra - po staremu Lara ma autoaima i przykleja się do przeciwników - jak wyskoczą 3 wilki za raz to się robi nieciekawie, sami musielibyście to zobaczyć i poczuć w akcji. Nie wiem jak wypada sterowanie z klawiatury, może jest lepiej - pamiętam kiedyś ogrywałem to właśnie na klawie kiedy przesiadłem się z PSX na PC i na tamte realia i czasy było ok.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nim ściągnę to do roboty będę musiał iść, więc dopiero jutro rano obadam co i jak🙂

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Kolejna sprawa to chwytanie się krawędzi - z bliska można nacisnąć na padzie "A" i Lara podskoczy w miejscu i się złapie krawędzi, z kolei z rozbiegu walnie w ścianę łbem i się osunie. :E Z kolei wciskając "RT" na padzie masz chwyt ogólny, czyli możesz skoczyć na "A" i wcisnąć w powietrzu "RT" wtedy Lara wyciąga łapy i chwyta się z rozbiegu krawędzi. W ogóle wyczucie krawędzi na padzie to też jest wyczyn czasami. :E I trzecia opcja można jak pisałem najpierw wcisnąć "A" i Lara podskoczy w miejscu i złapie się krawędzi ale też można podskoczyć w miejscu "A" i wcisnąć "RT" wtedy też łapie się krawędzi tak więc jest lekkie zamieszanie między "A" i "RT" - można założyć, że skok w miejscu z bezpiecznym chwytem to "A" ale już skoki z rozbiegu wymagają dodatkowego naciśnięcia "RT" - pomieszanie z poplątaniem moim zdaniem.

Edytowane przez caleb59
  • Thanks 1
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
30 minut temu, caleb59 napisał:

Ogólnie ma rację bo w 1996 na PSX jeszcze nie było Dual Shocka tylko zwykły, krzyżakowy:

Warto też dodać, że owszem - można grać na krzyżaku na domyślnym tradycyjnym sterowaniu ale mając pada od Xboxa to katorga, zalecane przełączenie na nowe sterowanie ale niestety ma to swoje minusy, o których wspominałem wcześniej.

Dopiero potem wyszedł pierwszy dualshock, pamiętam jak się uczyłem na nim grać w PES na PSX, wtedy miałem pierwszy kontakt z analogiem, konsoli nie miałem, ale bywałem u kuzynki czy u kumpla, oni mieli przerabianą konsolę. U kumpla to pykało się w Silent Hille Residenty czy PES/ISS Pro/WE zależnie od wersji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@tomek25 pierwotnie gra była na Segę Saturn, ale w krótkim czasie trafiła na PS 1 i na PC (jeszcze pod MSDOS)

@caleb59 czyli z tego co opisujesz, to jak najbardziej zachowano sterowanie i ruch kamery oryginału :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Masz w opcjach sterowania wybór: tradycyjne sterowanie i nowoczesne sterowanie i to wszystko zmienia. Tradycyjne to wiadomo - każdy zna kto ogrywał stare Tomb Raidery. Nowoczesne z kolei jest ogólnie spoko ale brakuje moim zdaniem szlifów o ile w ogóle da się je dodać, może jest to niemożliwe biorąc pod uwagę animacje i mechanikę rozgrywki - tego nie jestem pewny.

Edytowane przez caleb59
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Sterowanie czołgiem w tej grze było siermiężne już w czasie jej premiery, tak jak w resident ale wtedy czasy też były bardziej siermiężne to przymykało się na to oko. Dej Pan spokój.

Trochę skisłem bo podobno na początku w gierce jest taki komunikat. Xd

image.png.52c86cbece5ded8ab208e5606e81e016.png

Edytowane przez lpcl
  • Haha 1
  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 godzin temu, Phoenix. napisał:

To co bawilo mnie 20lat temu nie bedzie juz mnie bawic dzis ponownie.

Prawie 30, dokładnie 28 lat ;) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

@lis22 Twoj nr przy nicku wyjaśnia. Strasznie sie to czyta

Edytowane przez HDR'o

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chłop nawet wspomina o problemach ze sterowaniem...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
8 godzin temu, lpcl napisał:

Ano jest :) Ponad ćwierć wieku temu trochę inaczej na świecie było https://www.ppe.pl/news/336070/crystal-dynamics-ostrzega-graczy-przed-graniem-w-tomb-raider-i-iii-remastered.html

Co do sterowania: przeszedłem dziś trzy levele i lekko nie jest, mimo zmiany na to "lepsze" sterowanie. Wtedy gry jednak stanowiły wyzwanie :) Tutaj nawet żadnej mapy nie ma, wzystko trzeba robić na pamięć.  Nie to co dzisiaj, gdzie gry praktycznie prowadzą gracza za rączkę. A za parę lat będzie pewnie tryb sterowania AI i w ogóle nie będziemy musieli brać pada do ręki, samo się będzie przechodziło (bez sensu) :szczerbaty:

Edytowane przez maras2574

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
18 godzin temu, caleb59 napisał:

Kolejna sprawa to chwytanie się krawędzi - z bliska można nacisnąć na padzie "A" i Lara podskoczy w miejscu i się złapie krawędzi, z kolei z rozbiegu walnie w ścianę łbem i się osunie. :E Z kolei wciskając "RT" na padzie masz chwyt ogólny, czyli możesz skoczyć na "A" i wcisnąć w powietrzu "RT" wtedy Lara wyciąga łapy i chwyta się z rozbiegu krawędzi. W ogóle wyczucie krawędzi na padzie to też jest wyczyn czasami. :E I trzecia opcja można jak pisałem najpierw wcisnąć "A" i Lara podskoczy w miejscu i złapie się krawędzi ale też można podskoczyć w miejscu "A" i wcisnąć "RT" wtedy też łapie się krawędzi tak więc jest lekkie zamieszanie między "A" i "RT" - można założyć, że skok w miejscu z bezpiecznym chwytem to "A" ale już skoki z rozbiegu wymagają dodatkowego naciśnięcia "RT" - pomieszanie z poplątaniem moim zdaniem.

Apropo przycisku RT na padzie, później wypróbuję bo z tym skakaniem jak chwilę pograłem to masakra, jak wypływasz z basenu Larą też przycisk RT zadziała? Może to było napisane w opcjach sterowania ale na szybko wypróbowałem tego remastera to nie sprawdziłem dokładnie, bo czasu za bardzo nie miałem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
19 godzin temu, lpcl napisał:

Cóż lepsze takie ostrzeżenie niż mieli by cenzurować coś w grze. :E  Chyba większe baty by zgarnęli za jakiś zmiany w oryginale.

Ale sam fakt, że umieścili taki komunikat jest z jednej strony śmieszy, a z drugiej można się martwić o przyszłe gry... co za czasy. 

Xd:

Edytowane przez Jaycob
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 minut temu, Jaycob napisał:

Cóż lepsze takie ostrzeżenie niż mieli by cenzurować coś w grze. :E  Chyba większe baty by zgarnęli za jakiś zmiany w oryginale.

Ale sam fakt, że umieścili taki komunikat jest z jednej strony śmieszy, a z drugiej można się martwić o przyszłe gry... co za czasy. 

A się śmiali jak pisałem, że dziwne iż utrzymali jej walory... Co za chore czasy mamy, ludzie... 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Podobno pracują nad nowym TR na UE5. Nowa Lara:

GGUqe1WWEAAjp3a?format=jpg&name=medium

A może Lary? :E 

• Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tu ktoś lekko ją polepszył. :D 

761285084_430.jpg

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź