Skocz do zawartości
Canarino

Podkładka pod mysz i klawiaturę zapewniająca płynność ruchu myszki

Rekomendowane odpowiedzi

Czy moglibyście mi polecić jakąś dobrą podkładkę pod mysz i klawiaturę, która zapewni mi płynność ruchów myszki? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co oznacza dla Ciebie płynność ruchów? Każda podkładka póki nie będzie zużyta będzie płynna, ale jedne mogą być gładsze i szybsze, a inne bardziej szorstkie i wolniejsze. Jaki masz budżet i jaki konkretniej wymiar potrzebujesz?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

...

Edytowane przez AndrzejTrg
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Szmata jak szmata różnią się grubością tobie pewnie chodzi o to żeby nie było oporu w tym przypadku ta co podlinkowałeś będzie ok bo jest to wersja "speed" te z dopiskiem "control" mają bardziej szorstką/chropowatą powierzchnię - to dla tych co lubią większy opór, ja np najbardziej lubie grube podkładki typu speed jak np logitech g740 czy steelseries qck heavy jakoś lepiej mi się gra niż na zwykłych grubościach :] 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 godziny temu, Send1N napisał:

Szmata jak szmata różnią się grubością tobie pewnie chodzi o to żeby nie było oporu w tym przypadku ta co podlinkowałeś będzie ok bo jest to wersja "speed" te z dopiskiem "control" mają bardziej szorstką/chropowatą powierzchnię - to dla tych co lubią większy opór, ja np najbardziej lubie grube podkładki typu speed jak np logitech g740 czy steelseries qck heavy jakoś lepiej mi się gra niż na zwykłych grubościach :] 

Jest jeszcze taka podkładka i z tego co czytałem to jest najbardziej polecana w cenie do około 80 zł. Najlepiej wypada w testach https://www.x-kom.pl/p/419808-podkladka-pod-mysz-dream-machines-dm-pad-xl.html

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ta jest spoko mam ją akurat obecnie bo szukałem czegoś o dokładnie takich wymiarach mimo że nie ma tych 5 czy 6mm tak jak pisałem to nie jest też z tych najcieńszych bo ma 3mm także mogę polecić :E 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
30 minut temu, Send1N napisał:

Ta jest spoko mam ją akurat obecnie bo szukałem czegoś o dokładnie takich wymiarach mimo że nie ma tych 5 czy 6mm tak jak pisałem to nie jest też z tych najcieńszych bo ma 3mm także mogę polecić :E 

ooo to kupuję ją zaraz . Jakiej firmy masz myszkę? Ja mam tą dokładnie i zastanawiam się czy ona będzie dobrze działać na tej podkładce bo czytałem ,że niektóre modele myszek mają czasem jakieś problemy z nawet dość dobrymi i markowymi podkładkami. Mam na razie podkładkę taką zwykłą z Ikei ,ale jest trochę za mała bo ma 65 cm szerokości i myszka po nie najgorzej działa ,ale mogłoby być lepiej https://www.x-kom.pl/p/540530-myszka-przewodowa-steelseries-rival-3.html   

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam steelseries prime obecnie, rivala miałem 300 i 310 :] jak za taka kase to ta podkladka spoko.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zabiłem już kilka DM Padów i to na pracy biurowej. Jeśli nie potrzebujesz dużego rozmiaru crlowalbym w MPC450.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 godzin temu, Send1N napisał:

z jakiego materiału ona jest wykonana? To jest guma czy bardziej chropowata powierzchnia? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
8 godzin temu, Send1N napisał:

zapomniałem dopytać.J ak ona się trzyma powierzchni? Niestety w niektórych miejscach mojego biurka zeszła farba od słońca zapewne albo przez to ,że wcześniej nie używałem żadnej podkładki i powierzchnia przez to nie jest równa. Boje się ,że grubość tej podkładki 3 mm może nie starczyć a grubsza chyba będzie lepiej przylegać do tej powierzchni nawet tam gdzie zeszła farba

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Trzyma się dobrze od spodu masz gumę a od strony na której jezdzisz myszką gładki materiał (nie chropowaty) to jest podkładka typu "speed" :] a to co podlinkował Lexus ma bardziej chropowatą powierzchnię (jak wolisz większy opór na myszce)

9 godzin temu, Lexus napisał:

Zabiłem już kilka DM Padów i to na pracy biurowej. Jeśli nie potrzebujesz dużego rozmiaru crlowalbym w MPC450.

To szacun :E ja mam 5 tys godzin przegrane na niej w hunta gdzie wykonuje szybkie ruchy myszką i raz na tydzień tylko przecieram wilgotną gąbką miejsce gdzie zbiera się syf i nic jej nie jest :] 

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
12 godzin temu, Send1N napisał:

Trzyma się dobrze od spodu masz gumę a od strony na której jezdzisz myszką gładki materiał (nie chropowaty) to jest podkładka typu "speed" :] a to co podlinkował Lexus ma bardziej chropowatą powierzchnię (jak wolisz większy opór na myszce)

To szacun :E ja mam 5 tys godzin przegrane na niej w hunta gdzie wykonuje szybkie ruchy myszką i raz na tydzień tylko przecieram wilgotną gąbką miejsce gdzie zbiera się syf i nic jej nie jest :] 

Miałbym małą prośbę jeszcze do Ciebie. Czy mógłbyś zmierzyć i napisać czy ona na pewno ma te 80 cm szerokości jak podają na stronach internetowych bo czasem zdarza się ,że później okazuje się ,że zawyżyli na przykład o 8 cm a jak ona będzie miała 72 cm to będzie odrobinę zbyt mało szeroka. Te 80 cm to byłoby akurat idealnie 

Edytowane przez Canarino

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

wymiary się zgadzają, zmierzyłem i dokładnie wychodzi szerokość 45,2 długość 80,2 :E 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
21 minut temu, Send1N napisał:

wymiary się zgadzają, zmierzyłem i dokładnie wychodzi szerokość 45,2 długość 80,2 :E 

ooo dzięki wielkie . Zapomniałem o jednym jeszcze . Grubość to też 3 mm? Bo na przykład mam podkładkę taką tanią z Ikei i niby w opisie miała ,ze grubość wynosi 3 mm a jak dzisiaj z ciekawości zmierzyłem to tam jest 2mm więc zawyżyli 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Grubość jest kapkę powyżej 3mm także się zgadza.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, Send1N napisał:

Grubość jest kapkę powyżej 3mm także się zgadza.

Dzięki wielkie . W takim razie kupuję tym bardziej ,że ona jest gładka a nie chropowata. Nie chcę chropowatej bo trzeba wtedy używać więcej siły ,żeby nią poruszać a nie jest to dla mnie komfortowe. 

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi