Skocz do zawartości
Major303

Słuchawki zamknięte ogólnego zastosowania do 400 złotych

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam słuchawek zamkniętych ogólnego zastosowania o naturalnym dźwięku. Nie chcę żadnych dedykowanych do "gamingu" bo takie z reguły mają nierówny dźwięk z dużym basem. Z moich poszukiwań wynika, że najlepsze słuchawki sortując po cenie to Audio-Technica ATH-M20X i Sony MDR-7506. I tutaj jest pewien problem - ATH to nie są złe słuchawki, ale jednak jest to trochę budżetowa zabawka, kosztują 270 złotych. Sony są już podobno porządne, ale są ponad dwa razy droższe (560 złotych), i drastycznie przekraczają budżet. Czy jest coś lepszego od ATH-M20X co mieści się w budżecie?

Generalnie nie muszę wydać całego budżetu, ale z tego co mi wiadomo to nic przyzwoitego poniżej 300 złotych nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mogę polecić AKG K271 MKII. Zamknięte, bardzo wygodne, dźwięk neutralny, długi przewód. W komplecie drugie nausznice + drugi kabel. Jak się je ściąga z głowy to przestają grać. Jestem z nich zadowolony. Trochę droższe [~500 zł), ale warto. Pytanie jaki sprzęt je napędza, by mogły zagrać, choć dość łatwo je wysterować. Do tego najlepiej DAC, ale to można kupić potem. 

Recenzja 

https://www.audiofanatyk.pl/recenzja-sluchawek-akg-k271-mkii/

• Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mój typ ATH M40

https://www.ceneo.pl/28569583

Ewentualnie, jak nie przeszkadza mikrofon, to HyperX Cloud - to jest klon Takstarów Pro80, tylko z niższymi padami, dzięki czemu cieplej grają.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Sprawdź jeszcze te https://www.x-kom.pl/p/420230-sluchawki-przewodowe-isk-hd9999-czarny.html 

Używam od paru ładnych lat i świetnie się sprawdzają film, muzyka, gra nie robi im to różnicy.

Edytowane przez quantiz
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 30.01.2024 o 20:11, quantiz napisał:

Sprawdź jeszcze te https://www.x-kom.pl/p/420230-sluchawki-przewodowe-isk-hd9999-czarny.html 

Używam od paru ładnych lat i świetnie się sprawdzają film, muzyka, gra nie robi im to różnicy.

Pewnie Cię zaraz znawcy zjedzą, za tego ISK, ale ja również uważam, że to bardzo fajne słuchawki. Mają przyjemny bas, są bardzo wygodne i nawet z kartofla zagrają. 2 lata temu zamieniłem je na Philips Fidelio X2HR, które wszyscy zachwalają. Z perspektywy czasu żałuję, bo zwyczajnie ich brzmienie mi nie odpowiada, są ciężkie, niewygodne i podrażniają mi uszy. Od siebie dodałbym, że warte uwagi są również Takstar PRO82

• Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 1.02.2024 o 22:20, Lexus napisał:

Pewnie Cię zaraz znawcy zjedzą, za tego ISK, ale ja również uważam, że to bardzo fajne słuchawki. Mają przyjemny bas, są bardzo wygodne i nawet z kartofla zagrają. 2 lata temu zamieniłem je na Philips Fidelio X2HR, które wszyscy zachwalają. Z perspektywy czasu żałuję, bo zwyczajnie ich brzmienie mi nie odpowiada, są ciężkie, niewygodne i podrażniają mi uszy. Od siebie dodałbym, że warte uwagi są również Takstar PRO82

Właśnie ostatnio Takstary wpadły mi w oko bo mieszczą się w budżecie i podobno grają dobrze. O ISK muszę jeszcze więcej poczytać, ale z czystych parametrów mają większe pasmo przenoszenia, aczkolwiek nie jestem audiofilem to nie wiem czy to ma znaczenie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 5.02.2024 o 12:37, Major303 napisał:

z czystych parametrów mają większe pasmo przenoszenia, aczkolwiek nie jestem audiofilem to nie wiem czy to ma znaczenie

Nie ma żadnego znaczenia nawet dla audiofila, to jest parametr, który można "naciągać" w każdą stronę.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 5.02.2024 o 12:37, Major303 napisał:

Właśnie ostatnio Takstary wpadły mi w oko bo mieszczą się w budżecie i podobno grają dobrze. O ISK muszę jeszcze więcej poczytać, ale z czystych parametrów mają większe pasmo przenoszenia, aczkolwiek nie jestem audiofilem to nie wiem czy to ma znaczenie.

Niuniu bierz takstary 82pro i nie oglądaj się za siebie. Mam je od lat i nigdy nawet nie myślałem aby je pogonić. Jak na zamknięte słuchawki w tym pułapie cenowym brzmią naprawdę przyjemnie.  

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi