Skocz do zawartości
Prestig3

Budżetowy zestaw do CS2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, potrzebuje złożyć budżetowy zestaw do cs2 byle to jakoś w miarę chodziło. Mam maka m1 z monitorem LG 32 60hz i raczej na nim nie poleci ten cs bo trzeba by kombinować z jakimś parallels. Interesuje mnie sama jednostka centralna. Od dawno już nie siedzie w pc z windowsem i częściach dlatego potrzebował bym pomocy z dobraniu części jak najtańszych używanych byle bym miał modele a już sobie poszukam ich w dobrej cenie :-) Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ryzen 5 3600, płyta B450 lub B550 z radiatorem na sekcji zasilania (nie zaszkodzi funkcja BIOS Flashback), nie podam konkretnego modelu bo wybór używek jest mały i chwiejny.

RAM 2x8GB 3600CL16-17-18 (tu uwaga - często używany RAM kosztuje tyle co nowy).

Obudowa byle miała min. 2 wentylatory i nie zamknięty przód. Możesz szukać używek, albo za 139zł w promocji poniżej. Żaden szał, ale ma 3 wentyle i nie jest zamknięta.
https://www.x-kom.pl/p/739682-obudowa-do-komputera-darkflash-dk150-black.html

Nie kupował bym używanego zasilacza (bo strzały gdzie trafisz dobry model, dobrą sztukę i w niskiej cenie to rzadkość), a teraz za 199zł w X-komie jest promo na zasilacz Fortron Hydro K Pro 600W.

Dysk też nowy, choćby Kioxia Exceria 500GB za 129zł.

Karta graficzna - używka RXa 580 8GB (tutaj uwaga na wiek) lub GTX 1660 ti/Super.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie dołożysz skutecznie radiatorów do paździerzowej płyty głównej. I unikaj Biostara.

Karta Sapphire Nitro.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jak do csa to moze jednak jakis laptop 17" z matryca 144hz?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Poszukaj lepiej GTX 1660 / GTX 1660 Super / GTX 1660 Ti.

RX 580 to już totalne starocie, nie ma sensu tego polecać.

• Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ok lapek odpada bo mam już monitor z makiem. Ja nie potrzebuje tego do pro rozgrywki tylko tak pyknąć do czasu do czasu z kumplami poza tym laptop na pewno będzie droższy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Wiec Ryzen 5 3600 + GTX 1660/Ti/Super + 16GB wystarcza spokojnie do 60 FPS na najwyzszych detalach w CS2.

Tylko ja bym nie kupowal kazdej czesci osobno, bo niech jedna bedzie uszkodzona, to caly komp nie odpali i nie bedzie za bardzo wiadomo, ktora czesc jest wadliwa + plus potem zabawa w odsylanie itd. Ja bym wszedl na OLX i kupil cala skrzynke, uzywke, gdzies w okolicy za ok. 1500 zl powinno dac sie kupic powyzsza konfiguracje wraz z przetestowaniem sprzetu u sprzedawcy.

Edytowane przez daerragh

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak też patrze na olx bo już bym miał gotowy sprzęt.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To jak cos znajdziesz wrzuc tutaj i powiemy czy dobry.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ok a lapka jakbym chciał jakiegoś to pod jakim modele szukać bo w sumie bardziej mi się przyda lapek bo i tak miałem coś sobie kupić przenośnego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Wszystko zalezy od tego jaki budzet na lapka. Do CS2 wystarczy obojetnie jaka i5 i GTX 1660 i 16GB RAM. Taki laptop kosztuje raczej troszke ponad 2k i bedzie mial ok. 3-4 lata, wiec trzeba tez zwrocic uwage czy bateria w dobrym stanie. Taki laptop bedzie mial i5-9/10gen.

Edytowane przez daerragh

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ok to sobie frazę na olx wstukam gtx 1660 i po tym będę szukał albo stacjonarki albo lapka dzięki jak coś sensownego znajdę to podrzucę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Taki laptop bedzie mial i5 9 albo 10gen. Jak 10 to wiadomo, ze jest nowszy niz 9. Jakbys kupowal na miejscu gdzies, to baterie sprawdzisz programem hwmonitor na samym dole.

Edytowane przez daerragh

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Akurat ja w tych ogniwach 18650 co są w tych akumulatorach siedzę więc wiem o co chodzi :-) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

A ewentualnie jaką jeszcze kartę brać pod uwagę? słabszy gtx np 1650ti też będzie ok? Bo bym sobie zaznaczył np na allegro wybraną kartę i może coś z outletu się trafi na fv.

Edytowane przez Prestig3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Praktycznie nie ma innego wyboru, bo AMD nie istnieje w laptopach. A GTX 1650 nie polecam, bo ma tylko 4GB VRAM, slabe karty z 2015 juz tyle mialy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Trzeba tez wiedziec, ze karty w wersjach Max-Q sa slabsze o ok. 20% niz ich odpowiedniki bez Max-Q w nazwie. np. GTX 1660 Ti 6GB Max-Q jest slabszy niz wersja bez Max-Q w nazwie ale pobiera chyba 50% mniej energii i potencjalnie znacznie mniej sie grzeje.

Edytowane przez daerragh

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Procesor bdb, nawet za dobry do CS2. Lepiej, bo taniej i5. 

Nie wiem czy to tasma, rownie dobrze moze byc matryca uwalona i bardziej to wyglada na matryce.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
10 minut temu, daerragh napisał:

Procesor bdb, nawet za dobry do CS2.

Nie ma czegoś takiego jak za dobry procesor do CS2. Wcale nie jest za dobry, grając na ustawieniach pod wyciągnięcie jak największej ilości klatek (czyli tak jak powinno się konfigurować tę grę), będzie ograniczać GPU.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie LCD mam 60hz ten z makiem a laptop może mieć więcej, nawet lepiej jak będzie miał więcej :-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W tych pieniadzach nie bedzie mial 144Hz tylko 60Hz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi