Skocz do zawartości
prozeropro

Ryzen 9 5950X - chłodzenie do tego ogniska

Rekomendowane odpowiedzi

Ten test nie jest przypadkiem na 4790k? 10 letni intel.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

On robi testy na 12900k i mówił w ostatnich filmach że planuje kupić kolejną platformę aby robić drugie testy na ryzenach :]

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, Send1N napisał:

On robi testy na 12900k i mówił w ostatnich filmach że planuje kupić kolejną platformę aby robić drugie testy na ryzenach :]

mój komentarz odnosił się do tego zbiorczego testu z guru3d

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Finalnie zdecyduje się chyba jednak na ALF II 240mm. Do tego zrobię swap wentylatorów. Natomiast pytanie jakie wentylatory będą tutaj dobre. Slyszalem, że ALF z Phanteksami T30 osiąga znacznie lepsze wyniki niż na fabrycznych, jednak są one dość głośne, więc raczej odpadają. Skierowałbym się więc w stronę Noctuy raczej, natomiast pytanie czy lepiej brać tutaj NF-A12 czy NF-F12. F12 ma sporo większe ciśnienie, co technicznie powinno się dobrze sprawdzić przy grubej chłodnicy, ale jednak A12 kręci się sporo szybciej. 

Edit. Ewentualnie mogę też pójść w inną stronę i kupić Freezera 280 i wymienić w nim wentylatory na modele slim o mniejszej grubości. Wtedy powinien bez problemu zmieścić w mojej obudowie. Jednak wtedy ponownie pojawia się kwestia - jakie wentyle wtedy użyć? 

Edytowane przez prozeropro

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

280 względem 240 nie da ci nic na tym procesorze także nie kombinuj bo już przerabiałem temat, zmieniłem chłodnicę z 240 na 280 na tym samym aio :] w wymianę wentylatorów też bym się nie bawił bo arctici są na tyle przyzwoite że w zupełności wystarczą w dodatku nie stwarzają takiego szumu jak inne na chłodnicy i jest cicho (jeżeli na danych obrotach sam w sobie p12 nie zacznie buczeć :E) Jak chłodnica nie jest w stanie się nagrzać przy ryzenie to ci inne wentylatory nie pomogą... największą robote robi tutaj stopka dlatego czasem taki gelid phantom którego można kupić za 150zl ma lepsze wyniki niż niektóre aio przy tych procach.

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Docisk podstawki do cpu to jest też "sekret" czemu te Thermalrighty phantom spirit, assassin itd, mają takie dobre wyniki, jak na niczym niewyróżniający się dual tower, z małą ilością hp i przeciętnymi wentylatorami. Na papierze powinni być zwykłymi średniakami obok innych podobnych konstrukcji, a jakimś cudem łoją w testach nawet dużo większe coolery.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Temat został rozwiązany. Zdecydowałem się na Liquid Freezera, ale kupiłem najnowszego Freezera 3. Co więcej, kupiłem go w wymiarze 280mm i uwaga - udało mi się go upchać do tej obudowy i to z normalnymi wentylatorami, nie musiałem ich zmieniać na slim. Co prawda było ciężko, jest wsadzony na styk i przykręcony tylko na połowę śrubek, natomiast siedzi, pewnie, stabilnie i bezproblemowo. A jeśli chodzi o temperatury - różnica jest kosmiczna. Porównałem z NH-D15 przy użyciu tej samej pasty, bo Kryonaut Extreme, a temperatury mierzone w HWMonitor. Obciążeniem była 30 minutowa pętla w Cinebenchu. Na NH-D15 wentylatory na 100%, najwyższa zanotowana temperatura to 91,2 stopnia. Na Arctic Liquid Freezer III 280 najwyższa zanotowana temperatura wyniosła dokładnie 78,8 stopnia. Pompa ustawiona na 100% a wentylatory na chłodnicy i wentylator od VRM na około 50%.

• Like 2
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dobry wybór + co za buda bo nie widzę jakoś abyś napisał :E :] 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Obudowę podałem w pierwszym poście. SPC Regnum RG6v TG ARGB. Samo chłodzenie weszło na styk jak już mówiłem, natomiast i tak jest to sporym zaskoczeniem bo wymiar chłodzenia sporo większy niż producent przewiduje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@prozeropro Fajnie że sprawdziłeś tę techniczną kompatybilność. Miło wiedzieć, że do tej obudowy też jestem w stanie upchać te chłodzenie, bo tak się składa, że mam i jedno i drugie, ale jakoś zawsze wstępnie zakładałem, że nie da rady, więc po drodze kupiłem Arx'a 700 Air ;)

Gdyby nie ten fakt, że samemu nie sprawdziłem tej "kompatybilności na siłę" u siebie, to od samego początku właśnie poleciłbym Ci pójście w chłodzenie Liquid Freezer 280, bo właśnie przy AM4 oraz AM5 sprawuje się ono naprawdę dobrze :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 godzin temu, prozeropro napisał:

Obudowę podałem w pierwszym poście. SPC Regnum RG6v TG ARGB. Samo chłodzenie weszło na styk jak już mówiłem, natomiast i tak jest to sporym zaskoczeniem bo wymiar chłodzenia sporo większy niż producent przewiduje.

A faktycznie :E jestem w szoku że upchałeś do tej budy grubego arctica, wrzuć fotę jak to wygląda jak możesz ;) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi