Skocz do zawartości
Ross001

Problemy odkąd zmieniłem platformę

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam, 

Odkąd mam nowa platformę pojawiły mi się rózne problemy ktorych nigdy nie miałem na intelu

specka 7800x3d, stary rtx 2060 super, ram lexar 6400 ustawione sztywno na 6000, stary zasilacz seasoonic 650w focus gold, x670e steel lege=nd

a problemy to, wywalenie z gry od tak, całkowita zacinka( pomaga tylko reset), znikanie wszystkich ikon na pulpicie,

a podglądu zdarzen takie cos 

"

DrvSetContext failed functionality indeterminant (pid=20216 cncmd.exe 64bit) " nvidia open gl za malo pamieci 

oprocz tego na czerwono

Przemieszczanie metadanych nie powiodło się — wynik = 0x80070490 dla kontenera „{00000000-0000-0000-FFFF-FFFFFFFFFFFF}”

Został mi tylko 1 dzien na ewentualny zwrot platformy

Edytowane przez Ross001

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Świeża instalacja windy ??

Zainstalowany sterownik chipsetu dla X670 ze strony AMD ??

Wgrany nowszy, najnowszy BIOS ??

Nie wiem co tam ustawiłeś w BIOS dla RAM i innych ustawień dotyczących CPU...

A może jakiś robak siedzi w sofcie ??

Edytowane przez sniper76

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Miałem 5700x wywalało mnie z gry do pulpitu, usb świrowały. Skończyło się zwrotem i przesiadką na Intela - i zero problemów.

Edytowane przez Stachu1984
  • Haha 4
  • Confused 4
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Problemem są ludzie, a nie platforma :) 

• Like 4
  • Haha 2
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
22 godziny temu, Ross001 napisał:

ram lexar 6400 ustawione sztywno na 6000, 

Procesor obsługuje max DDR5-5200. Więc może warto takie pamięci kupić i to jeszcze z listy proponowanej przez producenta płyty głównej.

• Haha 4
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 godzin temu, AndrzejTrg napisał:

Problemem są ludzie, a nie platforma :) 

Tak, z AMD nikt nie ma problemów 😁

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
3 godziny temu, gilban napisał:

Procesor obsługuje max DDR5-5200. Więc może warto takie pamięci kupić i to jeszcze z listy proponowanej przez producenta płyty głównej.

Bez przesady, żaden Ryzen nie ma w specyfikacji wyższej częstotliwości. 6000Mhz to jest norma dla AM5 ale nie zaszkodzi sprawdzić z ustawieniami domyślnymi (tj. bez EXPO/XMP).

Może wyłącz iGPU w biosie.

Edytowane przez KaBaSZo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Norma dla Ryzen 7000 to 5200 MT/s - tak twierdzi producent. Natomiast 6000 to jest może "typowe OC".

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie norma tylko dupochron bo JEDEC nie ma wyższej certyfikacji.

MemTest pokazuje jakieś błędy? Zmieniając platformę przeinstalowałeś sterownik chipsetu, karty graficznej a najlepiej Windowsa?

W dniu 14.02.2024 o 11:40, Ross001 napisał:

oprocz tego na czerwono

Przemieszczanie metadanych nie powiodło się — wynik = 0x80070490 dla kontenera „{00000000-0000-0000-FFFF-FFFFFFFFFFFF}”

Tutaj masz rozwiązanie:

Trzeba osobno robić selektywny start dla każdej apki z autostartu i zobaczysz która się wykrzacza powodując błąd. Może być problematyczne jeśli masz kompa z apkami do sterowania RGB. Ten sam error może wywalać jakaś nieudana aktualizacja Windowsa.

cncmd.exe 64bit

To jest fragment sterownika graficznego AMD którego ... nie powinieneś mieć. Zacznij od wyłączenia iGPU w BIOSie i przeinstalowania sterów karty z wykorzystaniem DDU.

nvidia open gl za malo pamieci

Kończy się VRAM, system próbuje sięgać do pamięci systemowej a ta jest niestabilna przez pobieżne ustawienie timingów?

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Ross001sterowniki masz wszyskie zainstalowane? Na stronie microsoftu jest napisane żeby wyłączyć opcje szybkiego uruchamiania 

Jeżeli aktualizacja sterowników nie rozwiąże problemu, wykonaj następujące kroki i przetestuj: 

1. W Panelu sterowania (widok wg.: małe ikony) kliknij Opcje zasilania.

2. Kliknij na Wybierz działanie przycisku zasilania z lewej strony.

3. Kliknij Zmień ustawienia, które są obecnie niedostępne.

4. Wyłącz opcję Włącz szybkie uruchamianie.

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

@Pan Ciastovy

tak zrobiłem, od wczoraj tez wylączyłem w biosie szybkie uruchmianie, ogolnie od jednego dnia nic sie takiego nie przydarzylo, mimo ze w podlgadzie zdarzen pelno bledow

@bourne2008

widzialem ten przypadek, ale 3 tygodnie spedzone na 14700k i ponad 6 lat na 9600k i nie mialem ani jednego takie przypadku, no ale zawsze moglo sie cos zepsuc ..

zasilacz tez wyminilem na fortron hydro ti 1000w

wydaje sie ze zainstalowanie msi afterburner spowowadalo mase problemow, , tylko smieszne jest to ze przekladalem karta graficzna jak i ramy 4 razy dziennie, z jednej platformy do drugiej i tylko ten problem wystepowal na amd 

Edytowane przez Ross001

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Ross001Wyjmij tego rtx'a i zobacz czy coś nie jest przypadkiem w złączu zaśniedziałego lub coś nie wpadło do slotu, możesz spróbować przełożyć też kartę do innego slotu. jak wszystko jest ok to uruchom program DDU i ściągnij starsze sterowniki do karty graficznej

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Pan Ciastovy

ja kupilem 2 platformy 14700k z asrock z790 nova i 78000x3d x x670e steel legend, to co mnie troszke irytuje to ze zawsze slysze takie zgrzyty jak instaluje karte w steel legend, od nowosci tak bylo, dzwiek takich zgrzyty kamyczka jak instaluje ja do slotu. ciekawe..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
2 minuty temu, Ross001 napisał:

@Pan Ciastovy

ja kupilem 2 platformy 14700k z asrock z790 nova i 78000x3d x x670e steel legend, to co mnie troszke irytuje to ze zawsze slysze takie zgrzyty jak instaluje karte w steel legend, od nowosci tak bylo, dzwiek takich zgrzyty kamyczka jak instaluje ja do slotu. ciekawe..

ten zgrzyt to nic innego jak piny w slocie nie są wyrobione 

#PDK

train-in-small-tunnel.gif

Edytowane przez Pan Ciastovy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
5 godzin temu, kalderon napisał:

Nie norma tylko dupochron bo JEDEC nie ma wyższej certyfikacji.

Ma ... 5600 MT/s (patrz Intel np. i5 14600K).

... a nie, jednak pomyliłem się - już pokazano 6400 MT/s:

https://www.anandtech.com/show/18988/teamgroup-unveils-jedec-spec-ddr5-6400-kits-faster-11v-memory

https://www.tomshardware.com/news/teamgroup-jedec-ddr5-6400-raptor-lake-r

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nowsza specyfikacja wyszła po premierze Ryzenów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ryzeny 7000 wyszły jakoś w czasie Intel 13 generacji - już wówczas Intel miał namalowane w specyfikacji np. i5 13600K DDR5 5600. Także teoria, że AMD wyszło "za wcześnie" nieco naciągana.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Desktopy wyszły niby miesiąc wcześniej, nie wiemy kiedy certyfikowano je w JEDEC, co ważne - na premierze samo AMD rozsyłało recenzentom kości 6000CL30 jako rekomendowane dla najlepszej wydajności. Sam RAM na 6000 nie jest problemem, pobieżnie ustawione timingi mogą nim być, a np. Lexary 6400 rzadko ruszają na XMP i trzeba ręcznie wszystko ustawić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Zamontowalem karta graficzna w drugim slocie i nie pojawia sie komunikat o too low memory od nvidi ... 

a jednak nie, tez wystepuje 

Edytowane przez Ross001
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jak dzisiaj zmienilem miejsce karty graficznej to przy drugim uruchomieniu kompa od razu czarny ekran i calkowita zawieszka systemu i taki blad

amd.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sprawdzałeś już RAM na stocku?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Też niedawno słyszałem od kumpla..."na intelu tego nie miałem, na amd problemy od samego początku bla bla bla", po czym niedłupo później się okazało, że problemem był RTX4080 a nie 7800x3d :E 

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Ross001trzebaby zrobić test pamięci vram w karcie modmats i "może" będzie wiadomo czy to pamięci lecą czy rdzeń. Najlepiej to weź od kolegi pożycz kartę lub kup taką na allegro żeby tylko pulpit wyświetła.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi