Skocz do zawartości
IKEAAA

samochód Renault Clio 2 czy Fiat Punto 2 ????

Rekomendowane odpowiedzi

witam

potrzebny  samochód do dojazdów do pracy 14km (w jedna strone), i do wyjazdów na zakupy i takie tam drobne kursy, znalazłem dwie opcje i teraz pytanie ktory bedzie lepszym zakupem oczywiscie benzyna, najlepiej bardzo ekonomiczny i tani w utrzymaniu

bedzie to trzeci samochód w rodzinie

samochód Renault Clio 2 czy Fiat Punto 2 ???

dzieki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ten, który trafisz w lepszym stanie... W sensie, który będzie nadawał się do jazdy. 

• Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Jak wyżej trafisz ruinę, to nawet tanie auto będzie skarbonką. Przy tak wiekowych furach to albo poprzedni właściciel dbał i wymieniał albo czeka to ciebie...

Edytowane przez Tomcat

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Miałem swego czasu żółtego Punto II. Wersja Sound, a więc fotele, nagłośnienie i kolor tapicerki taki jak w Sportingu, ale bez skrzyni szóstki i bez nakładek na progach i lotki tylnej. Bardzo dobrze ten wóz wspominam. Jeździłem nim przez kilka ładnych lat i było to jedno z najfajniejszych aut jakie miałem ;). Miałem dokładnie w tym samym okresie przyjemność poruszać się również Clio II po lifcie i Renault było lepiej wykonane w środku. Ogólnie Clio II ma całkiem nieźle zrobioną dechę, jeżeli chodzi o materiały. Fotele były na dłuższych trasach wygodniejsze od Fiatowskich "kubełkowych", bo były twardsze. Mniej było za to miejsca, takie mam wrażenie. Tutaj głównie chodzi mi o pasażerów tych z tyłu. 

Jak punto to fajnie, żeby był 16 zaworowy. Pali bardzo mało (nie więcej niż 1.2 8v) a jeździ to naprawdę fajnie. Fiat często puszcza olej i się poci, sprawdź czy nie jest totalnie ulany. Jak widać świeże ślady to raczej od razu będzie trzeba uszczelniać. Clio którym wtedy jeździłem było z 1.4 98hp i też to bardzo przyjemnie jeździło. Części do Fiata naprawdę bardzo, ale to bardzo tanie. Bolączką jest elektryczne wspomaganie, często na mrozie (jak jest uwalone) może się wyłączać. Najczęściej pada tzw czujnik skrętu. Najpoważniejszym zarzutem do Fiata będzie kwestia zabezpieczenia blach. One przeważnie z zewnątrz wyglądają bardzo ok, ale może nie być już progów. Punto II ma takie newralgiczne punkty w podłodze, które wręcz muszą zgnić, bo są nieprzemyślanie ukształtowane i zbierają w zakamarkach syf. Bardzo często nadkola z tyłu są w stanie złym, sprawdź te wnęki. Oryginalnie Fiat nie stosował plastikowych osłon nadkola...

Clio po tym względem jest zdecydowanie poziom wyżej. Będzie łatwiej znaleźć coś, co jeszcze nadaje się do jeżdżenia. Raczej szybciej znajdziesz też egzemplarz z jakimś podstawowym przyzwoitym wyposażeniem ;) 

Edytowane przez zdunzdun

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi