Skocz do zawartości
Canarino

Czy ta temperatura Ryzen 5 5600 jest odpowiednia?

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem niedawno komputer i mam w nim Ryzena 5 5600 wraz z chłodzeniem Fera 5. Temperatura procesora w grze Resident Evil 4 Remake to 36-38 stopni. Zastanawia mnie czy to dobrze ,że jest aż tak niska temperatura. Jestem tym zaskoczony bo wydaje mi się ,że ten procesor powinien osiągać gdzieś około 50 stopni. Komputer składał mi sklep. 

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może procesor jest tak mało obciążony. Zobacz temperaturę w Cinebench albo nawet w Prime95/OCCT.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Odpal Prime95 przy ustawieniu SmallFFT i daj znać ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja na spartan 5 max w cyberpunku przy uzyciu 80-90% mam 60 stopni

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

pytanie czym on sprawdza tą temperaturę może nie monitoruje w czasie żeczywistym tylko minimalizuje gre i sprawdza obecną temp zamiast pozycję max :E 

• Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 20.02.2024 o 05:29, Send1N napisał:

pytanie czym on sprawdza tą temperaturę może nie monitoruje w czasie żeczywistym tylko minimalizuje gre i sprawdza obecną temp zamiast pozycję max :E 

Sprawdzam temperatury procesora i karty graficznej podczas grania za pomocą nakładki Adrenalin Edition.  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Podczas grania włącz MSI afterburner z riva tuner i w ustawieniach zaznacz wszystkie parametry proca na OSD. będziesz widział co się dzieje z CPU podczas grania w grę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
W dniu 1.03.2024 o 05:32, Canarino napisał:

Sprawdzam temperatury procesora i karty graficznej podczas grania za pomocą nakładki Adrenalin Edition.  

Adrenalin Edition pokazuje temperaturę CPU ? U mnie pokazuje wykorzystanie CPU w %, temperatury tylko dla GPU. Ja mam Intela więc nie wiem jak jest w przypadku procesorów AMD ale tam dla CPU jest oddzielne oprogramowanie Ryzen Master.

Edytowane przez voodoo34

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pokazuje na ryzenach tylko musi być uruchomiony proces "amdryzenmastersdktask" jeżeli ktoś go nie wyłączy np w autoruns :E standardowo jest to włączone po instalacji samego softu do karty i nic nie trzeba dogrywać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
16 godzin temu, Send1N napisał:

Pokazuje na ryzenach tylko musi być uruchomiony proces "amdryzenmastersdktask" jeżeli ktoś go nie wyłączy np w autoruns :E standardowo jest to włączone po instalacji samego softu do karty i nic nie trzeba dogrywać.

Czyli musi być wgrany sterownik pod Ryzena jak rozumiem ? Ja nic nie wyłączałem, a w sofcie pod kartę nigdy takiej opcji nie spotkałem. Fakt że mało z tego korzystam wiec i zbytnio się nie interesowałem.

Edytowane przez voodoo34

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Musisz mieć procka amd po prostu jak instalujesz full soft adrenaline (nie minimal) to wtedy pokazuje w ich zakładce dużo parametrów od procka ale nie na intelu ;) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi