Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Nie pasowała analogia? Jak fakty nie pasują do teorii to tym gorzej dla faktów?

I jacy znów "roszczeniowi ludzie", chyba cię poniosło w polemicznym zapędzie.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
11 minut temu, Mripper napisał:

Nie popieram "głaskania biednych małych deweloperów" tak samo jak nie popieram ludzi roszczeniowych "bo mi się należy i ....j". Jak prawie zawsze, należy wypośrodkować i tak, okoliczności mają znaczenie, dla mnie.

Roszczeniowym można być jak masz coś za darmo ale mimo to jęczysz ale kiedy wydałeś na to coś swoje pieniądze to według Twojego pokrętnego toku rozumowania mam brać co dają i iść z Bogiem na zasadzie "jakoś to będzie"? Tak NALEŻY MI SIĘ bo zapłaciłem uczciwie za produkt, który był testowany w early access - to, że ludzie wykorzystują sobie ten okres do wcześniejszego grania i w 99% przypadków mają w dupie zgłaszanie błędów to już inny rodzaj patologii, który również wymaga potępienia.

• Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
23 minuty temu, wkamil73 napisał:

Nie pasowała analogia? Jak fakty nie pasują do teorii to tym gorzej dla faktów?

Zacytowałeś wypowiedź i napisałeś do niej analogię, która kompletnie nie pasowała, nie ma nic wspólnego z faktami, tylko z tym, co i jak napisałeś, ale ok, zostawiając.

15 minut temu, caleb59 napisał:

Roszczeniowym można być jak masz coś za darmo ale mimo to jęczysz ale kiedy wydałeś na to coś swoje pieniądze to według Twojego pokrętnego toku rozumowania mam brać co dają i iść z Bogiem na zasadzie "jakoś to będzie"?

Twoja pokrętna logika z ostatnich nie wiem "10 lat" na tym forum jest taka, że hejtujesz absolutnie wszystkie gry/studia. Prawdopodobnie w większości słusznie, ale z pewnością nie w każdym przypadku. Ja preferuję bardziej wyważone podejście i tak, czasem zrozumienie i to nie w przypadku gier tylko, ale i wielu innych sytuacji w życiu w obu kierunkach, nawet gdy za coś uczciwie zapłaciłem lub mi ktoś zapłacił. Anyway, bo już kompletnie zbaczamy w offtop. 

O ile mnie pamięć nie myli, jeśli ktoś nie rozegrał 2h na Steam(a raczej ciężko było tyle rozegrać online na premierę) może produkt zwrócić i kupić(lub nie) jak już będzie spełniał jego oczekiwania. Mówię oczywiście o osobach, które kupiły na premierę. Steam problemów ze zwrotem nie robi.

Edytowane przez Mripper

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, Mripper napisał:

Zacytowałeś wypowiedź i napisałeś do niej analogię, która kompletnie nie pasowała, nie ma nic wspólnego z faktami, tylko z tym, co i jak napisałeś, ale ok, zostawiając.

Bardzo starałem się zrozumieć o co ci chodzi, ale nie udało się.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
9 minut temu, Mripper napisał:

Twoja pokrętna logika z ostatnich nie wiem "10 lat" na tym forum jest taka, że hejtujesz absolutnie wszystkie gry/studia.

Absolutnie się z tym nie zgodzę, to że wybierasz narrację pod swoje potrzeby to co innego niż wskazywanie konkretnych problemów lub błędów, nie mieszaj hejtu z konstruktywną krytyką danego tytułu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak jak myślałem, poszli do pracy i serwery stabilne. Wszystko wczytuje się w kilka sekund.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wczoraj pykałem sobie jakąś dziwną mapę, gdzie co bym nie ustawił za detale i tak miałem... a zresztą screeny mówią same za siebie, odpaliłem MSI After, bo poczułem problemy i porobiłem screeny by się przyjrzeć co tam się działo
53% użycia na GPU... 49C ah, ta optymalizacja.
M5l3Ive.png

AcHRMud.png

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dobra jednak nie, wywaliło do menu XD

• Haha 5

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 minut temu, Reddzik napisał:

Wczoraj pykałem sobie jakąś dziwną mapę, gdzie co bym nie ustawił za detale i tak miałem... a zresztą screeny mówią same za siebie, odpaliłem MSI After, bo poczułem problemy i porobiłem screeny by się przyjrzeć co tam się działo
53% użycia na GPU... 49C ah, ta optymalizacja.

Te FPSy to tak u ciebie przez cały czas, czy przy screenie przycięło? :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

A jak napisałem? Wydawało mi się, że opisałem ten problem nad screenem xD  Problem był z tą mapą, wpadałem w grupę mobów i miałem slow motion, nie było mobów wracało do normy, to włączyłem klawiszem nakładkę MSI Afterburner, bo on leci cały czas w tle, i nakładkę włączam i wyłączam zależnie od potrzeby, i włączyłem, patrzę a tu taki fps, i pyknąłem 2 screeny.

Teraz ktoś mi odpisał na discordzie LE:

Cytat

As per our thoughts with a party of friends played, this is due to specific corpses of mobs. Especially visible on arena-type echoes, when a lot of corpses are simultaneously on screen.
While I normally have 140-160 fps on max settings, in such cases is dropped to 10 sometimes

kolejny odzew

Cytat

restart game every 2 hours + grassshadows off and cap fps at 60/80. i have same issues with 3090.seems like still mermory leak

Edytowane przez Reddzik
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W tym miejscu właśnie należy się trochę krytyki, bo problem ze spadkiem fps niezależnie od sprzętu w niektórych miejscach i kombinacji mobków/skilli występuje od lat, to akurat mogli poprawić już dawno temu.

• Like 2
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
Godzinę temu, caleb59 napisał:

Tak szczerze nie przyszedłem tutaj hejtować ale odrobina racjonalnego podejścia jest potrzebna. Co mnie obchodzi, że "przerosło to ich oczekiwania" - od tego mieli early access by infrastrukturę sieciową dopracować - chyba to logiczne, że skoro gra ma dobre opinie w czasie early access, a tym bardziej bliżej premiery wersji 1.0 to warto zainwestować by zminimalizować cyrk z serwerami - przecież wiedzieli jak to działa i wiele większych studiów się na tym wywaliło w przeszłości. Małe studio nie oznacza mniejszej odpowiedzialności - pieniądze za grę wzięli? Wzięli więc jako konsumenci mamy pełne prawo do wyrażenia swojej dezaprobaty, a nie głaskać biednych małych developerów po główkach tylko dlatego, że jest ich garstka - co to kogo obchodzi? Czy gdzieś było info, że ta gra usługa? Chyba nie więc mamy pełne prawo oczekiwać działającego produktu na premierę - to nie jest gra, która wyskoczyła nagle jak z pudełka - mieli długi czas podczas early access na szlify. Nie przymykajmy oczu na niedoróbki i głośno o tym piszmy/mówmy - osobiście od lat widzę jak branża - nie ważne czy indie czy AAA przyzwyczaja nas graczy do rzucanych ochłapów, a potem morda w kubeł i czekać na patche.

Oczywiscie  ale kazdy kij ma dwa konce.

Ze mogli przewidziec ze moga byc problemy z serwerami na premiere, tak samo gracze ktorzy glupi nie sa, to nie pierwsza taka premiera ktora miala problemy, mogla sie zdziwic ze im to nie wypali.

wzieli pieniadze, i teraz staraja to naprawic.

problemem jest to ze czesc graczy tego nie rozumie i jesli nie jest to konstruktywna krytyka to jest po prostu bez sensu, a tak jest w wiekszosci.

Stwierdzenie ze zaplacilem to mi sie nalezy, tez nie jest do konca dobre, a wiekszym problemem mi sie wydaje jest to ze jesli ktos kupi, zagral ale przez problemy nie mogl, dal negatywna ocene co jest oczywisci zgodne, to jesli zostalo to naprawione a ocena zostala nie jest to do konca ok. A jak wiemy wiele osob tego nie zmieni i to tak zostanie.

Dla mnie bolączką jest obecnie optymalizacja, nawet na low detalach, nie jest w stanie utrzymac stalych fpsow kiedy za duzo sie nie dzieje, nie spotkalem poziomow tylu d3 gdzie ekran zalany mobami, tutaj jest tego sporo mniej a sciecia sa dosc dziwne.

Edytowane przez Dominix1910

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
11 minut temu, Reddzik napisał:

Wydawało mi się, że opisałem ten problem nad screenem xD  Problem był z tą mapą, wpadałem w grupę mobów i miałem slow motion, nie było mobów wracało do normy, to włączyłem klawiszem nakładkę MSI Afterburner, bo on leci cały czas w tle, i nakładkę włączam i wyłączam zależnie od potrzeby, i włączyłem, patrzę a tu taki fps, i pyknąłem 2 screeny.

No tak jakoś za bardzo wielowątkowo :) Trza było wprost, że chodzi o FPS drop, bo np. ja u siebie mam niższe temperatury i utylizację na 4090, za to 100 FPS trzyma tak jak ustawiłem ;) Ale rozumiem, że to tylko kwestia czasu kiedy pojawią się atrakcje. Wieczorem przysiądę na dłużej to zobaczymy :D

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Przepraszam, chyba wystarczy, krótko i na temat. Taka mapa, ogólnie jest spoko. Może coś czasem lekko spadnie o 5fps, ale nie kurde do 20fps. Możliwe, że mapa albo memory leak, nie wiem

Edytowane przez Reddzik
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, Dominix1910 napisał:

Stwierdzenie ze zaplacilem to mi sie nalezy, tez nie jest do konca dobre, a wiekszym problemem mi sie wydaje jest to ze jesli ktos kupi, zagral ale przez problemy nie mogl, dal negatywna ocene co jest oczywisci zgodne, to jesli zostalo to naprawione a ocena zostala nie jest to do konca ok. A jak wiemy wiele osob tego nie zmieni i to tak zostanie.

Trzeba w tym miejscu oddzielić osoby, które są długo z grą od osób, które kupiły wersję 1.0 - to zmienia cały obraz sytuacji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, Dominix1910 napisał:

problemem jest to ze czesc graczy tego nie rozumie i jesli nie jest to konstruktywna krytyka to jest po prostu bez sensu, a tak jest w wiekszosci.

Ja pisałem, że widzę problemy, które są ewidentne, i że to może skutkować się wylaniem hejtu, no to zostało już odebrane jako hejt.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

online na razie się nie da.
Ogólnie jest dobrze. Przyjemniej się sieka niż w PoE. Dużo zapożyczeń z diablo. Grafika niczego sobie.

Za tydzień mam nadzieję, że będzie można normalnie pograć online.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Grałem właśnie 3h online bez żadnych problemów, ale wczoraj się nie dało.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie no, jestem pod wrażeniem że nawet dzisiaj ponad 200k grających i da się grać. fakt raz mnie wyrzucilo juz ale ogolnie przechodzenie z miejsca na miejsce nie trwa wieki ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pany jakie to ma wymagania po 1.0? kupiłem ją odpalam ultra i początek gry tam gdzie pożar 40 fps :E :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jest jedno miejsce na początku, gdzie np wolumetryczne oświetlenie zjechało mi z 100fps na 50fps, dałem z ultra na bardzo wysokie i miałem 100fps, trawa na max zjada coś nie coś, szczególnie to widzę przy poborze Wat na gpu, ok 20W ciągnie, dlatego gram z ustawieniem niskim

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Optymalizacja jest troche meh, gorzej wyglada niz D4 i gorzej dziala. Ja D4 na ultra w 4k jestem w stanie jakos te 60fps utrzymac, tutaj nie idzie tyle wygenerowac :E 

a i jeszcze jedna rzecz, mega dziwna, filtr czatu, pisze do kumpla dzisiaj: wczoraj bylo srednio. gra tego nie przepuszcza i blokuje :E  :E :E  czy pisanie do kogos, to jak ktos do ciebie pisze a ty do niego, to nie widac za bardzo kto co pisze, w sensie jak kumpel do mnie pisze to jest jego nick, jak ja do niego to tez jest jego nick ;)

Edytowane przez Dominix1910
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pograłem bite trzy godzinki, nic się nie wykasztaniło. Natomiast pytanie zasadnicze, jak jest w LE rozwiązany temat surowców i wypadającego lootu, jest sens zbierać to co wypada (poza aktualnie potrzebnym do założenia na siebie), bo póki co nie zauważyłem żadnej opcji mielenia tego u kowala. Sprzedaż, przynajmniej na początku daje taki profit, że lepiej zbierać tylko złoto, które z mobów wypadnie. Materiały do kraftowania można pozyskiwać poza tym co wypada z mobów?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Prawie każdy affix, suffix można odzyskać z rozwalenia przedmiotu, niektóre wysoko poziomowe czy nawet takie od T3 warto spróbować odzyskać, a potem go np użyć w jakimś przedmiocie- na tym polega crafting.

Rune of Shattering: Destroys an item, creating Shards from its affixes. The number of Shards created is random for each affix, equal to the tier of the affix at maximum and 1 at minimum.

Pod "F" masz kowalstwo i można w locie modyfikować sprzęt, rozwalać za pomocą tej runy- Runa dropi, albo można kupić u npc za 2k golda, praktycznie jak mam 6k golda- taki przykład to wydawałem na 3 Runy, bo to zawsze się przydaje do rozwalenia, chyba, ze potrzeba mi na rozwinięcie zakładek w skrzynce.

Masz też Wiki w grze- pomoc, powinno być wyjaśnione co i jak.

edit:

Jest też ciekawa runa, zamienia każdy przedmiot w unikat, czy to biały czy żółty, ale np 2h Topór- 2h Axe nie spowoduje, że będzie to 2h Axe, ale rodzina broni 2h.   2h= dwuręczne.

Rune of Ascendance: Changes the item into a unique or set item of the same item type. Using this on a Silver Ring could turn it into any unique ring, including ones that are not Silver Rings. However, the Silver Ring cannot be turned into a Helmet. None of the other properties of the base item are retained. Rune of Ascendance cannot create unique or set items that are exclusive drops. There are many unique and set items that are only obtainable from bosses, for example.

Edytowane przez Reddzik

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi