Skocz do zawartości
Aori

Czy DaC w Słuchawkach jest wymagany ? Jakie słuchawki ?

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc mam pytanie newbie, ale niewiem ...

Mianowicie te słuchawki

https://www.x-kom.pl/p/747361-sluchawki-przewodowe-steelseries-arctis-nova-pro.html

posiadająw komplecie Daca ... Czy to jest wymóg by się do niego podpinać, czy też moge pominąć to i się podpiąć bezpośrednio do PC ?

Z innej beczki ...

Znacie jakieś porządne słuchawki przewodowe bez mikrofonu lub odpinanym/chowalnym mikro ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Możesz się podpiąć bezpośrednio ale jak zrobisz to do integry która nie ma wzmacniacza słuchawkowego to mimo głośności w windowsie i w innych aplikacjach na 100% nadal zapewne będziesz miał zbyt cicho i szybko przeprosisz się z tym dac'em :E 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
9 godzin temu, Aori napisał:

Z innej beczki ...

Znacie jakieś porządne słuchawki przewodowe bez mikrofonu lub odpinanym/chowalnym mikro ?

A jaki budżet na te słuchawki?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
W dniu 22.02.2024 o 00:00, Lexus napisał:

A jaki budżet na te słuchawki?

różnie, ale przedział 500 - 800 zł

Jesli 800 nie warto to lepiej gdzies budżecie za około 500 zł ...

Zależy mi by słiuchawki były podpięte bezpośrednio do kompa bez dacow czy wzmiacniaczy

Przewodowe, Kabel z półtora metra.

Mikrofon odczepiany lub chowalny

Wiadomo wygodne i dobra jakość dzwięku w miare ...

Edytowane przez Aori

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Podłączanie słuchawek za 500 czy tym bardziej 800zł do integry to jak podłaczanie węża strażackiego do kranu domowego. Nie warto wywalać tyle kasy jeżeli nie zamierzasz kupować DACa (teraz czy w przyszłości)

• Like 3
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, doman18 napisał:

Podłączanie słuchawek za 500 czy tym bardziej 800zł do integry to jak podłaczanie węża strażackiego do kranu domowego. Nie warto wywalać tyle kasy jeżeli nie zamierzasz kupować DACa (teraz czy w przyszłości)

Aha dzieki, wiec co powiecie na te ...

https://www.x-kom.pl/p/399285-sluchawki-przewodowe-hyperx-cloud-alpha.html

Jest tylko taki problemik, ze miałem Cloud 2 i mi połamał się pałąk w miejscu łączenia z muszlami ... Od samego zakładania i zdejmowania, więc boję się tej marki ...

423600105_7110273915717681_5772659734547191787_n.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Też uważam, że na słuchawki przewodowe nie warto wydawać za dużo, jeśli nie zamierzasz zaopatrzyć się w kartę dźwiękową lub DACa. Bo szkoda. A jak raz sobie odsłuchasz tych samych utworów na tym samym kompie, nawet integrze, z DACiem i bez, to odczujesz różnicę.

Bezprzewodowe to co innego, bo ich nie przepuścisz przez DACa. Chyba, że bluetoothowe jeśli masz DACa BT.

Alphy grają bardzo dobrze, zarówno przewodowe jak i bezprzewodowe. Są dosyć jasne, ale można też uzyskać fajny bas. Polecam. Akurat pozycjonowanie mają bardzo przyzwoite.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
W dniu 21.02.2024 o 23:30, Send1N napisał:

Możesz się podpiąć bezpośrednio ale jak zrobisz to do integry która nie ma wzmacniacza słuchawkowego to mimo głośności w windowsie i w innych aplikacjach na 100% nadal zapewne będziesz miał zbyt cicho i szybko przeprosisz się z tym dac'em :E 

To nie jest prawda. Technicznie rzecz biorąc, to scalak w integrze na MOBO robi też za wzmacniacz. W DACu, który jest oferowany wraz z tymi słuchawkami, siedzi ESS Sabre Quad-DAC, który ma tyle mocy, co nic. Standardowe 2 VRMS na wyjściu. Dokładnie tyle, co wiele integr i USB dongli.

Edytowane przez Karister
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Pisałem ogólnie... np na mojje płycie i poprzedniej jaką miałem integra jest taka że prawie nic nie słychać w słuchawkach mimo 100% głośności :E nie wiem jakie parametry ma ten dac od słuchawek autora, stawiałem że coś jednak da..

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Na pewno można założyć jest odpowiednio dobrany do ów słuchawek, ale żaden szał to nie jest. Zależnie od integry coś da albo nie.

Edytowane przez Karister
  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Jak już ktoś wyżej napisał, DAC dołączony do słuchawek nie musi mieć przewagi nad wewnętrzną kartą albo integrą, ale jeśli chodzi o sens stosowania zewnętrznych rozwiązań jako takich - zacytuję sam z siebie z innego wątku:

Cytat

Dane danymi, ale zawsze warto porównać kartę z porządnym dakiem, bo to, że jest "wystarczająco" głośno, o niczym nie świadczy, jeszcze potrzebny jest zapas mocy, zwłaszcza w tradycyjnie zrealizowanych nagraniach, o pełnym zakresie dynamiki, czyli "cichych", a nie zrobionych pod kątem loudness war, a później słuchania ze smartfona, czyli "głośnych". Sam miałem xonara AE i co z tego, że nie słuchałem na pełnej głośności (słuchawki 32-omowe), skoro dynamika leżała i kwiczała? Słuchawki o niskiej impedancji wbrew pozorom trudniej jest wysterować niż wysokoomowe, po prostu w danym ustawieniu potencjometru grają głośniej, ale grają głośniej dlatego, że ciągną więcej prądu, a słaby wzmacniacz się dławi i wszystko spłaszcza. (Inna kwestia, że w tej usłudze streamingowej Paramountu dźwięk był nieporównanie cichszy niż w pozostałych i oglądanie bez daka w ogóle nie miałoby sensu).

Skrajnym przykładem takiego cichego i zarazem bardzo dynamicznego nagrania są choćby symfonie Beethovena z Savallem (do porównania najlepiej się nadadzą pierwsza część 9 symfonii i czwarta szóstej, jest na Spotify - byleby wyłączyć w opcjach ujednolicanie głośności). Z muzyki bardziej popularnej - trudno powiedzieć, bo trzeba by szukać wersji oryginalnych, sprzed "remasteringu", a to raczej tylko na CD.

Mimo zadowalającej głośności brak dynamiki (AKG 550 w konfiguracji z xonarem AE) rzucał się w uszy i wymuszone przez to użycie DAC-a to było jak niebo a ziemia, w filmach zresztą też.

Mimo zadowalającej głośności brak dynamiki (AKG 550 w konfiguracji z xonarem AE) rzucał się w uszy i wymuszone przez to użycie DAC-a to było jak niebo a ziemia, w filmach zresztą też.

Edytowane przez wojtzuch

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mając płyty z alc892 to nawet audigy FX którą za 50zl można kupić z outletu daje 2x większą głośność :E a siedzi tam też lipny chip realteka tylko że ze wzmocnieniem :] także wszystko zależy jaka ta integra, autor nawet nie napisał jaką ma płytę..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No to masz trochę lepsza integrę niż te o których wspomniałem, przetestuj sam, będzie za cicho to masz info co jest problemem :] 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Niewiem, czy chcę testować słuchawki za 1100 zł ... a jak nie będą działać ? Wolałbym mieć pewność ...

Chyba wezmę HyperX Alpha Cloud ... 300 zł - nawet jak niebędą działać to przeżyje. Mam nadzieje, że nie popękają jak HyperX Cloud 2...

Edytowane przez Aori

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

A co powiecie o tych słuchawkach ?

https://www.x-kom.pl/p/413144-sluchawki-przewodowe-audio-technica-ath-m50x-czarny.html

https://www.x-kom.pl/p/1183968-sluchawki-przewodowe-sony-mdr-7506.html

https://www.x-kom.pl/p/598267-sluchawki-przewodowe-sennheiser-hd-560s.html

Szczególnie przykuły moją uwagę Audio Technica ...

Słuchawki do Gamingu ...

Edytowane przez Aori

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

IMHO ta Audio Technica to psykająco-szeleszcząca V-ka. Wielu osobom to pasuje, ale to bardzo pokolorowany dźwięk. Sennki znacznie bardziej neutralnie jak dla mnie grają. Tych Sony nie znam. Zwróciłeś uwagę, że ów Sennki są otwarte w przeciwieństwie do pozostałych?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sory nie ogarniam o co chodzi w tym, że są otwarte ... Sluchawki maja być do ogladania filmów i grania w gry ...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Są otwarte, czyli nie mają zamkniętej muszli. Będziesz słyszał otoczenie, jakbyś był bez słuchawek, a otoczenie będzie słyszeć Twoją grę czy film. IMO takie słuchawki mają znacznie lepszą scenę i pozycjonowanie oraz nie grzeją uszu, ale nie nadają się do użytkowania w pomieszczeniu, gdzie ktoś jeszcze przebywa.

Edytowane przez Karister

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ok rozumiem, czy wobec tego, możesz mi polecić cos konkretnego do 800 zł do gier i filmów ? Źródło dzwięku to intergra, płytę główną podałem wcześniej w temacie ... Coś czuję, że zostane przy HyperX Cloud Alpha ... gdyby nie ten popękany pałąk od używania - brałbym bez zastanowienia Cloudy ...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Dunno, ja bym poszedł do salonu, posłuchał i wybrał to, co mi się podoba, a nie w ciemno. A jak jednak w ciemno, to bym losował z Sennheiserów albo Beyerdynamic. Ewnetualnie, jak chcesz dorzucić 5 stów, to masz Audeze Penrose z wbudowanym DSP, więc można się bawić.

Edytowane przez Karister

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zobacz sobie jeszcze Beyerdynamic DT 700 Pro X, trochę ponad budżet ale są pancerne i dobrze grają nawet z integry.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

I na taką odpowiedź czekalem ! :D

Mam tylko pytanko odnosnie tych słuchawek ... Bo w specyfikacji piszę, że złącze: Mini XLR - pierwszy raz się spotykam, chyba niemam w kompie takiego gniazda ...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To jest złącze od strony muszli.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Aha dziękuje :)

Myśle, że wezme te Beyerdynamic DT 700 Pro X

Dzięki jeszcze raz za odpowiedzi :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi