Skocz do zawartości
Noix

Używane GPU do 500pln

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

potrzebuję jakieś GPU do drugiego PC, obecnie jest gtx960 4gb, ale troche slabo sobie daje rade w palworld.
Reszta sprzętu: Ryzen 5 3600, 2x8GB ram, ocz 700w, drugi komputer w miniaturce.

W co najlepiej celować? Przeglądając OLX myślałem nad gtx1070 za około 400pln - myślę, że by wystarczył. Ew polować na 1070ti za 500pln.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Kurcze cięzki temat myśle w tych pieniądzach ja ci z doświadczenia powiem. Szczerze ja bym, juz odpuscił serie 1000 trochę juz lat mają;/. Celowałbym chociaż w, jakiegoś Rtxa nawet ten 2060/Super/2070S to juz wogóle.Bo Radeon, jak rozumiem nie wchodzilby w gre? jakiś 5700XT/6600 raczej poza budzetem;[

Edytowane przez kapi11223
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Radeony też wchodzą w grę. Budżetu nie da rady zwiększyć, najlepiej jakby był niższy ;) Karta dla młodziaka, coby pograł sobie. CS jeszcze w miarę działał na gtx960, ale Palworldy już trochę lipnie.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 minut temu, Noix napisał:

Radeony też wchodzą w grę. Budżetu nie da rady zwiększyć, najlepiej jakby był niższy ;) Karta dla młodziaka, coby pograł sobie. CS jeszcze w miarę działał na gtx960, ale Palworldy już trochę lipnie.

procesor nie jest jeszcze tragiczny tak jak napisałem któras z tych kart i bedzie dobrze :)

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

rtx2060 dostać za 500zł to jednak wyczyn. gtx1070ti trzeba długo poczekac, gtx1070 za 400zł idzie łatwo dostać. Nie ma czasu na siedzenie i polowanie ma kartę

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

GTX 1xxx i RX 5xx to wiekowe już karty - ja bym odpuścił ich zakup.

Generalnie dobrze byłoby dołożyć do używki RX 6600 jednak jeżeli budżet jest napięty to RX 5600 / 5600XT / 5700 / 5700XT. Jeżeli chodzi o modele z "600" w nazwie, do niedawna można było przebierać w nich w tej cenie, a wydajność to przynajmniej poziom RTX 2060

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No nowe one nie są, ale do 500zł ciężko będzie kupić np. RTX ... no i jeszcze w przyzwoitej wersji, a nie gotującego się szrota.

Analogicznie starsze GTX 1070 - ja bym zwrócił uwagę nie tylko jaki karta ma rdzeń, ale też jakie karta ma chłodzenie. Wolałbym osobiście wypasionego 1070 od szrotowego 1070Ti w tej samej cenie. ... po prostu by karta nie była suszarką/by temperatury nie były w rejonach max dopuszczalnych (wysokie temperatury nie sprzyjają niezawodności i długowieczności)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Jak masz brać GTXa 1070 to lepiej weź 1660 super albo ti. 

Edytowane przez Palladino19

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Za 500pln to poluj na RX 5700, idzie wyrwać.

Edytowane przez Daryzda67
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

szukam karty graficznej do grania w 2k(starsze gierki) w przedziale cenowym 500-700zł.Czy kupić rx6600 z gwarancja(według AMD karta jest do 1080),czy  lepszym wyborem będzie rx5700,5700xt bez gwarancji ale według AMD są do 2k,sa jeszcze rtx2060 ale za nie trzeba dać 800zł.Karta powinna być energooszczędna i cicha pod obciążeniem ,ryzena 1600af niedługo zmienie na 5600.

PC:

ASUS TUF GAMING B450-PLUS II

AMD Ryzen 5 1600 AF

Crucial 16GB (2x8GB) 3200MHz CL16 Ballistix Black

Zasilacz be quiet! System Power B9 600W 

Dysk SSD Kioxia Exceria Plus G2 500GB M.2 PCIe

LG Ultragear 27GP850 NanoIPS HDR

MSI Radeon RX 570 ARMOR 4GB OC GDDR5 256bit

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zdecydowanie RX 6600, i nie patrz na rekomendowaną rozdzielczość przez producenta, bo to może być jakaś wskazówka w momencie premiery karty, a nie prawie 5 lat później, jak w przypadku RX 5700XT.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W okolicach 700 już można niekiedy trafić na 6600XT.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

2 godziny temu, wzmak123 napisał:

szukam karty graficznej do grania w 2k(starsze gierki) w przedziale cenowym 500-700zł.Czy kupić rx6600 z gwarancja

RX 6600 to dobry rdzeń ... tylko czy za 700zł kupisz kartę w dobrym stanie i dobrej klasy (wliczając w to wspomnianą ciszę) to nie wiem.

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
8 godzin temu, wzmak123 napisał:

szukam karty graficznej do grania w 2k(starsze gierki) w przedziale cenowym 500-700zł.Czy kupić rx6600 z gwarancja(według AMD karta jest do 1080)

Zdecydowanie szukaj rx6600, rx6600xt lub 6650xt 7600xt, ostatnie dwa czasem bywają dość tanio, ponieważ mniej ludzi ich szuka, ale wątpię, że sięgną 700 zł, choć kto wie...
rx6600 widywałem za 600 zł.
Ewentualnie jeśli Ci odpowiada to pozostaje rx5600 / 5600xt (<500zł)oraz gtx1660ti (<400 zł), ale zdecydowanie lepiej kupić jakiegoś młodego rx6600 dla spokoju
Do starszych gier i takiej karty ryzen 5500 również spokojnie Ci wystarczy, akurat tam bywa lepszy od ryzena 3600, np. Starcraft II, ale musiałbyś znaleźć go tanio, aby miało to sens, względem r5600.

Edytowane przez musichunter1x

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 27.03.2024 o 14:12, Kyle_PL napisał:

RX 6600 to dobry rdzeń ... tylko czy za 700zł kupisz kartę w dobrym stanie i dobrej klasy (wliczając w to wspomnianą ciszę) to nie wiem.

Te karty debiutowały 10.2022 więc starych nie ma. Jakiej klasy ma kupić jak było mało modeli tej karty w tym żadnej TOP. Większość jest wciąż dostępna w sprzedaży. 700 zł to nie tak mało zważywszy że za nieco ponad 200 więcej są nówki w sklepach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

te karty debiutowaly rok wczesniej 13 października 2021 roku o godzinie 15:00 czasu polskiego

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Masz rację. Spojrzałem na datę testu "premierowego" na jednym z portali co nie oznaczało premiery karty. Faktycznie w czasie górki krypto wiele kart było testowanych ze sporym poślizgiem na części portali. Doszła do tego siła sugestii czyli RX 6700 którego posiadam debiutował w 2022 i obligatoryjnie założyłem że RX 6600 też🥵

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

kupiłem xfx 210 rx6600 za 650zł z dwuletnia gwarancja

• Like 2
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

niepokoi mnie temperatura hotspot która wynosi 85 stopni ,temperatura gpu wynosi 56 stopni podczas grania ,jak ustawie wentylatory na 100 procent gpu ma 49 stopni a hotspot 78 stopni ,zużycie energii jest cały czas na poziomie 100W ,taktowanie rdzenia wacha się pomiędzy 2200-2300Mhz.Jak zwiększę limit zużycia energii karta pobiera wtedy 120W ale hotspot ma 94 stopnie ,gpu 56(wentylatory ustawione na 100%).Przez wysoka temperaturę hotspot karta  zmniejsza taktowanie rdzenia(wyglada na to ze karta fabrycznie jest ustawiona na 100W TDP zamiast 132W). Czy to jest norma dla tych tanich  kart czy oddać do serwisu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie ma co się martwić na zapas, jak padnie to oddać na gwarancję i tyle.

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 11.04.2024 o 12:51, wzmak123 napisał:

niepokoi mnie temperatura hotspot która wynosi 85 stopni ,temperatura gpu wynosi 56 stopni podczas grania ,jak ustawie wentylatory na 100 procent gpu ma 49 stopni a hotspot 78 stopni ,zużycie energii jest cały czas na poziomie 100W ,taktowanie rdzenia wacha się pomiędzy 2200-2300Mhz.Jak zwiększę limit zużycia energii karta pobiera wtedy 120W ale hotspot ma 94 stopnie ,gpu 56(wentylatory ustawione na 100%).Przez wysoka temperaturę hotspot karta  zmniejsza taktowanie rdzenia(wyglada na to ze karta fabrycznie jest ustawiona na 100W TDP zamiast 132W). Czy to jest norma dla tych tanich  kart czy oddać do serwisu?

Niektóre inne kart miały problem z dociskiem w jakimś miejscu, więc może ten typ tak ma? Poczytaj w internecie, czy ten model ma jakąś wadę fabryczną.
85 stopni na hotspot jeszcze ujdzie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi