Skocz do zawartości
tomis69

Laptop używany 15', Win 11 do 1200zł

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

W tym przedziale raczej rewelacyjnego sprzętu uświadczyć się nie da, natomiast przeciętny używany laptop jak najbardziej otrzymasz. Osobiście brał bym również pod uwagę oferty z Olx, bo tam  wystawienie laptopa jest za darmo a na Allegro płaci się więcej za koszta wystawienia i prowizję od sprzedaży, tylko na Olx trzeba być ostrożnym i brać z odbiorem osobistym, lub ew za pobraniem ze sprawdzeniem zawartości. Najczęściej można trafić używkę ze słabą wyeksploatowaną baterią, natomiast jest to element wymienny. Sam kupiłem wiatrak metalowy z allegro lokalne, to mi padł po tygodniu, także ochrona konsumentów allegro dla używanych produktów mi nie pomogła.

1. Laptopy klasy B posiadają wyraźne ślady użytkowania, które nie wpływają na działanie sprzętu. Możliwe są pęknięcia i ubytki w obudowie.

2. U nas kupujesz zdecydowanie taniej wyłącznie ze względu na delikatne rysy na obudowie. Laptop jest w 100% sprawny technicznie, oraz objęty naszą gwarancją.

Układ klawiatury w języku włoskim możesz zmienić poprzez wybór dowolnego języka np. w przypadku polskiego. (po naciśnięciu klawisza z włoskim oznaczeniem pojawi się polski odpowiednik)

3. Laptop odnowiony - komputer w bardzo dobrym stanie, posiadający niewielkie ślady eksploatacji. Raczej bym go odpuścił, bo ma 2-rdzeniowy procesor.

4. Klasa b, parametry ok.

5. Ekran hd też bym odpuścił.

6. Klasa a, może być podobnie jak pozostałe 3 modele. Dysk ma tylko 120gb, ale można go wymienić na pojemniejszy.

7. Ma ekran full hd, ale jest to tn.

Lenovo IdeaPad Slim 3-15 Ryzen 3 7320U/8GB/512 1499 zł to rozsądną propozycja nowego laptopa do podstawowych zadań. Laptop ma matowy ekran 15.6" fhd ips, oraz procesor Ryzen 3 4 rdzenie, który wystarczy jako rozsądne minimum. Cena dotyczy samego laptopa bez systemu Windows. Laptop ma 3-letnią gwarancję producenta. Poniżej zamieściłem link do recenzji tego modelu.

https://laptopmedia.com/pl/review/lenovo-ideapad-slim-3-15-gen-8-review-decent-unpretentious-budget-daily-driver/

Edytowane przez pbesc

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Mam na sprzedaż Lenovo Ideapad 5 15ARE05 w ładnym stanie podświetlana klawiatura .Ryzen 5 4500u 16gb ram , dysk 512gb , ładowarka usb-c .Oddam za 1200zl.

Edytowane przez allas

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Tematy

• Odpowiedzi

• Pewnie, że tak: https://wydarzenia.interia.pl/zagranica/news-trump-twierdzil-ze-ukraina-to-czesc-rosji-nie-potrafil-tego-,nId,7447738 A tu polubicie Putina: https://www.onet.pl/kultura/proszynski-i-s-ka/madre-matki-dobre-zony-tylko-w-onecie/316e015,30bc1058 - Japończycy to mają łeb, niemal jak Hitler z holokaustem.
    • O ile całkiem nie zniknie z planszy.
    • Już 4h to jest długo, a te 8 to będzie wyczyn. To już dystans do przejechania we dwoje 😄
    • https://www.x-kom.pl/p/1186263-monitor-led-27-lenovo-r27q-30.html
    • Że jest tania? Absolutnie się nie zgodzę. Zobacz co się dzieje z cenami MSRP. Kiedyś, w czasach Crysisa kupowało się 8800GT 512mb za +/- tysiaka i karta starczała do każdej możliwej pozycji, prócz Crysisa  w 1280x1024 i high/vhigh. Miałem taki sprzęt dobre 4 lata i jest to jedna z najlepszych kart jakie kiedykolwiek posiadałem. Wiadomo, inna wartość pieniądza, ale pamiętam że nie odczuwałem jakoś wyraźnie wydatku na grafikę zaczynając wtedy swoją pierwszą pracę.  Dzisiaj za kartę pozwalającą na podobny poziom wydajności trzeba wydać 2-3k a i tak gwarancji nie ma, że się pogra w odpowiednich detalach bo wychodzi Dragons Dogma 2 lub inny Jedi Survivor i stutter pod sufit  nawet później, karciochy pokroju GTXa 460 czy 750ti czy nawet 1060 były dużo lepiej wycenione do swojego segmentu i dawały relatywnie więcej. Dlaczego do dzisiaj, mimo upływu niemal 10 lat ludzie wciąż grają na 1060 6gb? Z sentymentu? No please  to że ceny przez kopalnie i covida poszły w górę to jedno, ale dostajemy mniej za więcej kasy więc nie widze nic złego w głosowaniu portfelem i kupowaniu używek. Właśnie po to, żeby nV wróciła do wypuszczania porządnego mid-endu i low-endu jak ongiś bywało. Takie karty jak np FX5200 czy 5700LE sprzedawały się świetnie, pomimo relatywnie niskiej w porównaniu do konkurencji czy premium wydajności dlatego, że nawet ta niska wydajność dalej była realnym przeskokiem od np gf2mx czy 4mx. To były rzędy wartości namacalne i warte upgradu, gdzie wprowadzenie pixel i vertex shaderów sprawiło, że gry wyglądały lepiej i działały płynniej. Co nam daje RT dzisiaj? Udawane rozdzielczości, realistyczne odbicia i cienie - ale kosztem czego, spadku z 100 klatek do 30 ?  Na karcie za 5k ? Zobacz jak wygląda mid-end, 4060 które powinno być 4050, śmieszne wartości vram pamiętające jeszcze Fermi i Maxwella, AMD wypuszczjące najpierw wersje gołe, żeby wydać XT a później GRE - kto się w tym połapie? Jeszcze sam dopisek Titanium powiedzmy że zajeżdza nostalgią (właśnie czasy GFa2 3 4) ale super? A może 2060 czy 2070 Titi?(t) ?   I na koniec, właśnie bardziej bym się drapał po czaszce dlaczego ktoś handluje np karciochą z wyższej półki za 3k czy 4k skoro dopiero umoczył kasę, nie małą, teraz musi z niej zejść żeby w ogóle sprzedać... cewki piszczą? Gwarancję odrzucili bo coś się rypało? Jak taki 1080ti albo 2070 popracował 3-4-7 lat to kolejne 2-3 też popracuje. A nuż widelec nV w końcu zmądrzeje? Poza tym, zabrzmię trochę jak boomer, ale kurła, mamy chyba skończone wartości minerałów i surowców potrzebnych do produkcji elektroniki? Czy coś się zmieniło ostatnimi czasy? Dla mnie osoba żonglująca perfekcyjnie działającą elektroniką co pół roku to nie entuzjasta ani tym bardziej osoba do dyskusji czy dawania komuś rad  zaraz się okaże, że najlepiej zamiast rxa 6600 autor powinien od razu pójść w i9 14th gen i co najmniej 4080 super, bo inaczej to lipa i będzie miał karpika (rym niezamierzony). 
  • Aktywni użytkownicy

• Dodaj nową pozycję...