Skocz do zawartości
kamil2239

Gigabyte G24F 2 vs iiyama G-Master G2470HSU vs AOC 24G4X

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, szukam monitora za około 1000zl i tak jak w tytule zastawiam się nad tymi 3.

Najbardziej mi chodzi o to który z nich będzie lepszy i szybszy ogółem. Co do kolorów i czerni to wiem ze wszystkie 3 są bardzo podobne do siebie, jedynie iiyama ma mniej nasycone kolory.
Niestety już się pospieszyłem i zamówiłem Gigabyte G24F 2 z racji tego ze za bardzo się napaliłem z recenzji na yt z morele od Stilgara, ale przychodzę tutaj dlatego ze ostatni dzień trochę poszperałem przez jakieś recenzje, komentarze itd itp i zastanawiam się jak to na prawdę jest z tymi monitorami bo złapał mnie dylemat.
Szkoda ze nigdzie nie ma jakiegoś konkretnego i dobrego porównania pierwszej wersji G24F do G24F2 ponieważ 2 wersja z tego co rozumiem mam wolniejszą matryce i trochę mnie zaskoczyła oraz zaniepokoiła ta recenzja: https://www.youtube.com/watch?v=HlsGvOV-Y74

Ten G24F 2 ma problem z gamma bo z tego co ogarnąłem jest na poziomie ok 2.4 i tak jak napisałem ludzie mówią ze jest wolniejszy od swojego poprzednika.
Ten AOC 24G4X wydaje się spoko i AOC widać próbuje co raz bardziej ulepszać swoje budget monitory, tylko obecnie jest relatywnie nowy, ale odkryłem go nie dawno czytając trochę na necie i są wstępne recenzje nawet na tym kanale co wysłałem link wyzej. Wydaje się to być "chyba" najlepsza opcja teraz.
Iiyama się tu znajduje bo po prostu nasłuchało się o nim bardzo wiele i nadal się wydaje być dobra opcja bo parę lat temu nawet był lepszy od takiego AOC 24G2U.
Czekam tez bardzo jak Stilgar lub ktos inny zrecenzuje tego nowego AOC.

Także który z tych monitorów będzie najlepszym wyborem? 180hz vs 165hz nie za bardzo mnie obchodzi. Chodzi bardziej o to który będzie szybszy a dalej miał przystępny kontrast i dobre kolory bo jedyna różnica miedzy tymi trzeba to będzie chyba szybkość matrycy po za wsponiana iiyama która ma z tego co rozumiem trochę mniej nasycone kolory. Może po prostu dokupię drugi i porównam a jeden zwrócę. Bardzo chetnie bym poczytał konkretne opinie i porównania :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi