Skocz do zawartości
luk21pl

Wymiana analoga xbox one s

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Czy sama wymiana jest skomplikowana jak się samemu lutowało kilka razy w życiu? Jaki analog polecacie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Musisz mieć plecionkę ,a najlepiej odsysacz do cyny, no i przydałby się topnik. Kilka nóżek na raz bez hota ciężko będzie wylutować. Próbowałem tak wylutować z 10 lat temu analoga z pada od PS... skończyło się na zwęglonej płytce w miejscach lutowania. 8:E Zakładając ,że masz odsysacz, topnik i plecionkę to jest to mega łatwa i przyjemna robótka. 

Edytowane przez Iri
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak kilka razy w życiu lutował to był to raczej jakiś kabelek czy coś prostego bez wylutowywania :) , więc wątpię aby posiadał jakikolwiek gadżet, choć oczywiście mogę się mylić. Szczerze bym chyba wolał kupić nowego pada od xsx ~-200zł, niż się bawić w ratowanie już starego pada. Chyba że czysto edukacyjnie to czekamy na wypowiedzi co do analoga :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Mam wszystkie rzeczy wymienione powyżej. Według jednego z poradników na youtube można wymienić jeden element bez wylutowywania całego analoga.

https://gsm.quadra-net.pl/plps400014-playstation-4---xbox-one-sensor-analoga,110,9323.html

9 minut temu, luk21pl napisał:

Edytowane przez luk21pl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Spróbować można, czemu nie. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wie ktoś gzie kupić oryginalne części?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po wpisaniu frazy w googlach, wywala kilkanaście linków do analogów w cenie ok. 10 zł, niby napisane że oryginalne. To nie duży koszt, a na doświadczenia powinno być OK.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dobra pisać sobie może tylko gdzie jakieś certyfikaty?

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Certyfikaty w pierdole za 10 zł, do naprawy pierdoły wartej 100 zł. Napisz do MS niech Ci wyśle na resztę pierdzielników certyfikaty, ten kto odczyta tego maila, to splunie na monitor tym co ma w buzi :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chińczyk już certyfikat drukuje, spokojnie :lol2: ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja w padzie do PS4 wymieniłem analog, jakiś za 10-15zl. Działa elegancko. Niby produkcji tej samej co oryginał ale diabeł go wie..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A przerabiałeś wymianę tylko i wyłącznie potencjometru? Czy łatwo przegrzać element?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Nie, wymieniłem cały analog. Trochę zabawy było bo miałem jedynie ręczna dmuchawę do lutowania. Najgorsze było wywalenie starego analoga.

Edytowane przez larry.bigl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
38 minut temu, larry.bigl napisał:

Nie, wymieniłem cały analog. Trochę zabawy było bo miałem jedynie ręczna dmuchawę do lutowania. Najgorsze było wywalenie starego analoga.

A trzeba było potem regulować analog?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
9 godzin temu, luk21pl napisał:

A trzeba było potem regulować analog?

Nope, działał od razu bez żadnego problemu. Kupiłem analog ALPS. Zaznaczam, że to było do pada od PS4 Pro.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, larry.bigl napisał:

Nope, działał od razu bez żadnego problemu. Kupiłem analog ALPS. Zaznaczam, że to było do pada od PS4 Pro.

A skąd brałeś analog?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Allegro, ale nie pamiętam który sprzedawca. Zerknalem w historię ale nie mam tej aukcji na liście już.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Podobny ale do PS4. Nie kombinuj tylko popatrz na opinie innych użytkowników i kup pod wymiane.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
14 minut temu, larry.bigl napisał:

Podobny ale do PS4. Nie kombinuj tylko popatrz na opinie innych użytkowników i kup pod wymiane.

Czyli wymieniać od razu całą gałkę

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

cześć, wiele razy wymieniałem same potencjometry oraz całe gałki w xone na ALPS. Różniły się minimalnie odcieniem więc nie wiem czy były to oryginalne ale w działaniu były bardzo dobre. Czas intensywnego tłuczenia na padzie w fortnite przez nastolatka to 6 do 8 miesięcy. Polecam wymienić od razu na magnetyczne i mieć spokój na zawsze https://konsolowo.pl/pl/xbox-one/2720-analog-joystick-galka-magnetyczny-halla-v3-kontroler-xbox-one-series-5903981915828.html

Edytowane przez zakk87

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 19.03.2024 o 09:29, zakk87 napisał:

cześć, wiele razy wymieniałem same potencjometry oraz całe gałki w xone na ALPS. Różniły się minimalnie odcieniem więc nie wiem czy były to oryginalne ale w działaniu były bardzo dobre. Czas intensywnego tłuczenia na padzie w fortnite przez nastolatka to 6 do 8 miesięcy. Polecam wymienić od razu na magnetyczne i mieć spokój na zawsze https://konsolowo.pl/pl/xbox-one/2720-analog-joystick-galka-magnetyczny-halla-v3-kontroler-xbox-one-series-5903981915828.html

dzięki za radę

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi