Skocz do zawartości
lis22

Tablet graficzny + Krita

Rekomendowane odpowiedzi

Od trzech lat posiadam tablet graficzny  XP-PEN Artist 22R Pro z którym mam spore problemy, bo PC go nie wykrywa - tablet jest podłączony przez USB-C i muszę najpierw odpiąć kabel USB od PC, podłączyć do smartfona, ponownie podpiąć do PC, jest dźwięk, wychodzi komunikat, że system nie rozpoznał sprzętu, muszę jeszcze zmieniać w ustawieniach ekranu z "rozszerz te ekrany" na "Powiel te ekrany" i ponownie na rozszerz i dopiero wtedy działa ;)

Teraz chodzi mi o coś innego: korzystam głównie z darmowego programu Krita i jest sporo rysunków, których nie da się kolorować, po prostu cała paleta barw w programie jest szara i nie da się wybrać żadnego koloru, kupiłem sobie w PDF kilkanaście rysunków do pokolorowania i z nimi jest to samo, są to pliki JPG (jpg) i czy można coś zrobić, np. jakoś zmienić typ pliku, żeby Krita go widziała i dało się kolorować?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Myślałem, że problem tkwi w plikach typu JPG bo np. pliki PMG są widoczne przez Kritę ale po zmianie pliku JPG na PNG jest to samo, więc nadal nie wiem w czym tkwi problem, że część rysunków nie jest aktywna w Kricie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Tematy

• Odpowiedzi

• Dlatego (trochę za późno) do mnie dotarło, że Ukrainę trzeba było zostawić samą. Mieliby marionetkowy rząd, należeli by do ZBIRU (czy jak to by się nazywało po przyjęciu Ukrainy), ale jako kraj by istnieli i te wszystkie trupy po ich stronie by żyły. Tymczasem obecnie wyłącznie się cofają i mają potencjał na stratę WSZYSTKIEGO. Może za 500 lat ruscy w końcu wyszli by z tej imperialnej mentalności i wtedy byłby czas na prawdziwą niepodległość. W obecnym stanie Ukraina nic nie uzyskała a stopniowo wszystko traci. No i coś z tą całą gospodarką przestawioną na wojnę będą musieli zrobić. Coś z tymi setkami tysięcy dodatkowych żołnierzy będą musieli zrobić. Dla nich opcją jest tylko wojna. Najpierw z Ukrainą, a potem? Pomału zaczyna docierać, że jedyna opcja to poddać Ukrainę. Ja myślę, że decyzja już zapadła, tylko my jeszcze o tym nie wiemy.  
    • To jeszcze jakiś CPU 4/8, np. xeon z allegro. Można już kupić od 69pln. https://allegro.pl/oferta/procesor-xeon-e3-1230v3-3-3ghz-4-rdzeniowy-procesor-lga1150-13864139904?utm_medium=afiliacja&utm_source=ctr_2&utm_campaign=3305a2e7-e647-4fe1-97e7-839e18d092a0&utm_content=7acaab19738f#
    • To radiator karty pewnie mocno gorący pod obciążeniem i tak ma być. Kleks się dogrzeje, to i może nawet coś jeszcze spadnie z temperatury
    • Gdyby była taka potrzeba, to by się znalazła inna metoda, a amoniak właśnie wcześniej był tak produkowany. Bezpośrednia synteza z wodoru i azotu jest tańsza. Dwukrotnie droższy, to nie "kosmicznie drogi". Tak, obecnie to jest najdroższe paliwo ale elektroliza i nadprodukcja z OZE daje szansę na zmniejszenie ceny. Zamiast zmarnować, czy nie wyprodukować energii, można ją zmagazynować w postaci wodoru. Sprawa jest nadal otwarta co szybciej i lepiej się rozwinie.   A odnośnie ogniw, to zależy od której strony się patrzy. Jako użytkownik tak, czysty jest najlepszy. Jako producent ogniw, już niekoniecznie. Zanieczyszczenia będą degradować ogniwa, czyli będzie trzeba je wymieniać lub regenerować, a to dodatkowa kasa
    • Z tylnym kołem jest trochę więcej zabawy, zaliczyłem już walniętą szprychę i oddawałem samo koło do serwisu. Opony już w nim raz samodzielnie zmieniałem, ale nie z powodu przebicia dętki, po prostu zmieniałem na gravelove bo oryginalne to takie bardziej na miasto i mocniej ubite ścieżki były i wtedy właśnie jedną z łyżek uwaliłem, dość ciasno siedzą na obręczach.  Obstawiam, że w chłodzie gdzieś na trasie z zmarźniętymi paluchami nie byłoby to przyjemne Zamówiłem sobie i te 3 euro za 3 sztuki na amazonie de teraz je mają.
  • Aktywni użytkownicy

• Dodaj nową pozycję...