Skocz do zawartości
maro112

Migające paski na nowym monitorze

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Wczoraj kupiłem monitor AW2723DF i mam jakieś dziwne paski migające. Najlepsze, że nie po każdym włączeniu kompa to się dzieje, a gdy się dzieje to wystarczy dosłownie wyłączyć i włączyć monitor i wtedy jest tak jak być powinno. Dodatkowo gdy już są te paski to monitor wyłącza się i włącza sam co jakiś czas.

Mam RTX 3080 i to nie on jest problemem. Na starym monitorze nie mam tych problemów. Bawiłem się rozdzielczościami 1440p, 1080p, 240hz, 144hz, gsync itp i nic to pomaga.

Filmik: 

Monitor jakiś walnięty czy co to jest?

W aplikacjach i grach też te paski..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zobacz na innym kablu od monitora i najlepiej innym wejściu w monitorze czy problem występuje.

Dalej dla pewności sprawdziłbym kartę graficzną jakimś OCCT czy Furmark czy nie ma artefaktów.

Jak nie pomoże to monitor walnięty.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Dla potomnych: opcja DSC, która ma pomagać w przepustowości - szkodzi w trybie 240hz. 

Jak da się OC 280hz to DSC może być OFF (ycbcr422, ograniczony) oraz ON (RGB, pełny) i jest git. Tak samo jest git na 240hz DSC off. 

Czyli najgorzej jak się używa mońka w defaulcie bo jest 240hz i DSC ON, ale wtedy wystarczy ustawić kolorki 10bit zamiast 8bit i już wszystko jest okej 😵💫

Edytowane przez maro112

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi