Skocz do zawartości
Lameismyname

INNO3D GeForce RTX 4070 Super Twin X2 OC - "budżetowy" 4070S warty uwagi

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Dylemat. Chcę kupić 4070 lub 4070 super.

Co polecacie? Wolałbym bliżej 2,5k.

Edytowane przez Lameismyname

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Powiedziałem bliżej, nie za :)

Jakieś 2,7k byłoby miło.

Rozważam różne opcje 😀

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Szczerze to nie planuje kompletnie OC, pierwsze co zrobię to maksymalne UV zachowując fabryczną wydajność.
Odnośnie kultury pracy... potrafiłem się dogadać z 5700XT w wersji referencyjnej więc wymagania mam raczej niskie.
Stąd takie podstawowe wersje typu Gainward Ghost, Palit Dual, Inno3d Twin X2 itp. powinny mi styknąć.
Wolę podstawową wersję SUPERki jak jakąś lepszejszą non-SUPER.
I tak za jakiś czas wszystkie stracą na wartości więc dla mnie liczy się współczynnik price-performance do 1440p.

Myślałem też o Radkach 7700XT / 7800XT / 7900GRE ale kiepsko sobie radzą w CS2 i CP2077PL, a niestety na tych tytułach mi zależy...

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja na twoim miejscu bym czekal na jakas fajna promke na 4070 super jak nie potrzebujesz na już, zdarzaly sie promki w okolicach 2500

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W okolicach 2500zl coś tam na allegro jest z gwarancją. Pewnie jutro zamówię.

Potrzebuję jeszcze przelotkę pci-e 6pin -> 8pin bo niestety mój zasilacz ma 1x8pin i 1x6pin i nie zepnę tego z żadną superką. No ale to pierdół za parę złociszy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

A ta 6 pin nie ma czasem dokładki 2 pin ?

Razem bydzie 8 pin :]

W moim BQ500 tak właśnie jest :)

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie jest 6-pin + 2+6pin. Muszę wyrzeźbić przelotkę 6 ->8pin bo nie podejdzie. Fakt, zwykła 4070 ma tylko 8Pin i jest z głowy, a tak to trzeba kombinować...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sprawdź jaką wtyczkę masz wpięta w zasilacz, bo może tam masz 6+2pin, bo według specyfikacji powinieneś mieć oba kable 6+2pin 👍

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@@lek Przecież mówię, że mam 6-pin i drugi 6+2-pin. W sklepowych specyfikacjach są często błędy.
               https://seasonic.com/pub/media/pdf/consumer/datasheet/S12II-GB-ST.pdf           

Te dokładane "+2-pin" to nie są oddzielne dwa kable ciągnięte od zasilacza, tylko tj. zmostkowane z tym co jest na wtyczce.
Nie bawiłem się nigdy w modowanie kabli, jednak sam mógłbym dorobić te "+2-pin" do drugiej wtyczki. Nie mam jednak chyba z czego i skończy się przelotką za parę zł.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zgadza się, te dwa piny są mostkiem z głównego kabla.

Robiłem tak, gdy zmieniałem kiedyś GTX 260 na 285 :]

Jk dobrze kojarzę, są to kable z masą (0)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, Lameismyname napisał:

@@lek Przecież mówię, że mam 6-pin i drugi 6+2-pin. W sklepowych specyfikacjach są często błędy.
               https://seasonic.com/pub/media/pdf/consumer/datasheet/S12II-GB-ST.pdf           

Te dokładane "+2-pin" to nie są oddzielne dwa kable ciągnięte od zasilacza, tylko tj. zmostkowane z tym co jest na wtyczce.
Nie bawiłem się nigdy w modowanie kabli, jednak sam mógłbym dorobić te "+2-pin" do drugiej wtyczki. Nie mam jednak chyba z czego i skończy się przelotką za parę zł.

No to sam sobie zaprzeczasz, bo z dołączonego przez Ciebie linka do specyfikacji Seasonica wynika, że Twój zasilacz ma dwa wtyki 6+2 (oznaczenie 2x PCI-E 6/8).

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@kola01 Ale akurat u mnie jest tylko 6pin i 6+2pin więc może mam jakiś starszy wypust tych zasilaczy. Cholera wie.

A GPU jestem prawie zdecydowany na Inno3d RTX 4070 SUPER TwinX2 OC (~2750zł). Cena jak Palit, a jednak bardziej ufam tej firmie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sorry za podwójnego posta. 

Dorobiłem "+2pin" do istniejącej kostki "6-pin" (tą dokładaną kostkę wyciągnąłem z innego zasilacza).
Musiałem trochę spiłować "6 pin" aby obie łączyły się prawidłowo w całość z odpowiednimi szparami.
Połączenie zrobiłem analogicznie do tego w innej kostce (6+2pin) więc powinno być wszystko OK.

Odnośnie GPU zamówiłem Inno3d RTX 4070 Super Twin X2 OC -> https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/podzespoly-komputerowe/karty-graficzne/karta-graficzna-inno3d-geforce-rtx-4070-super-twin-x2-12gb-dlss-3
U konkurencji wersja OC chodzi bliżej 3k, tutaj akurat te 2766zł. Powinna dotrzeć w poniedziałek. 
Z wejścia będę robił jej UV. Powinna być dla mnie wystarczająca.
Jak to mówił Lipton - im tańsza 4070S tym większy jej sens.

• Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@leven Myślę, że po UV będzie zacnie. Inna sprawa, że stary zasilacz mi przy tej GPU spokojnie starczy. Trochę mi zeszło z dorabianiem tej końcówki "+2 pin" ale powinno wszystko być OK.
                Jutro ją odbiorę to może coś jeszcze napiszę, jak się sprawuje i jak UV wyszło. Swoją drogą ciekawa opcja z tymi 4070 super. Niezły stosunek ceny do wydajności.
                Nawet przez chwilę myślałem o używce 4070 non-SUPER, odeszła by mi kombinacja z dorabianiem kostki oraz zostało by 500zł w kieszeni, jednak potem bym żałował bo w 1440p jest 15-20% różnicy wydajności.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Daj znać jak karta się sprawuje, sam się zastanawiam nad kilkoma modelami 4070 super i nie mogę się zdecydować, a budżet i kryteria mam praktycznie takie jak twoje :) pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

@WeeDonatello

Jasne, napiszę.

A jeszcze jedna sprawa, na niektórych sklepach jest trochę zamęt z wersją non-OC i OC.
Oznaczenia producenta są następujące:
OC: N407S2-126XX-186162N
NON-OC: N407S2-126X-186162N

Ponadto różnią się pudełkami.
OC:
Karta-graficznaN407S2-126XX-186162N-przo
NON-OC:
Karta-graficzna-INNO3D-GeForce-RTX-4070-

Czyli widać na jednym pudełku jest dopisek "OC" na drugim go nie ma.
W ME obie wersję podpisali jako OC, w innych sklepach też potrafi być źle opisane. Zawsze lepiej za te 2,7k kupić lepszą jak gorszą wersję.

Edytowane przez Lameismyname

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Akurat różnica między nimi to tylko 30 MHz na rdzeniu więc w wydajności w granicach błędu pomiarowego. 

Edytowane przez WeeDonatello

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@WeeDonatello OC w każdym sklepie oprócz ME stoi za przynajmniej 200zł więcej. Może wersja OC ma np. odblokowany Power Limit na więcej niż 100% (tylko mój domysł)? Byłoby to lepsze dla kogoś planującego OC. Ja idę w UV więc to dla mnie obojętne.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak z ciekawości to kiedy masz zamiar kupić ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi