Skocz do zawartości
Lameismyname

INNO3D GeForce RTX 4070 Super Twin X2 OC - "budżetowy" 4070S warty uwagi

Rekomendowane odpowiedzi

No to szacun za OC memek :)

Widać pięknie trafiłeś z kartą i to prawie najtańszą :P

Masz lepsze wyniki, niż karty o 500 zeta droższe :thumb:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@leven Jako ciekawostka, w Afterburnerze idzie ustawienie na sztywno +200MHz rdzeń, +2000MHz memki, jest przyrost klatek w cyberku, a pograłem naście minut.
                +300MHz rdzeń się krzaczy. Trzeba byłoby kombinować z podniesieniem napięcia.
                Jeszcze coś będę kombinował :) Mi tam odpowiada nabytek, szczerzę mogę polecić :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Gratki za świetny egzemplarz :)

Kusi OC karty, ale z drugiej strony pobór mocy, temperatury i głośność się podniosą.

Warto ?

Czy lepiej zejść z napięciem do 0.925V, 2700mhz i + 2000mhz pamięci ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie chciałbym krakać ale coś czuje że to +2000mhz gdzieś się wyłoży po prostu jeszcze za krótko masz kartę :P 

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

@leven W sumie i tak na słuchawkach gram, więc mogę pójść w OC. Hot spot w takim wypadku koło 80*C bez tragedii.

Porównując UV 2550MHz@0,875V i stock memy do OC +200MHz +2000MHz memy na moje oko w CP2077PL na rondzie Dogtown przy 1440p profil Ray Tracing: Overdrive analizując to samo miejsce jest przeskok ok. 10 FPS na oko.

@Send1N Może i masz rację, jednak na +2000MHz przeszło parę razy Time Spy i trochę czasu rozgrywki CS2 i CP2077PL co napawa optymizmem. Lipton jak testował karty Inno3d 4070 super zauważył naście stopni chłodniejsze memki jak w foundersach, tak więc chłodzenie do OC VRAMu jest ok, kwestia jak wybredne kości się trafią-loteria krzemowa.

Edytowane przez Lameismyname
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Podejście do OC.
Rdzeń: +220MHz na sztywno (250MHz się krzaczyło, to na szybko zmniejszyłem)
Memy: +2000MHz

220-core-2000-mem.png

Jedyna lipa to producent dał czapę na Power Limit - powyżej 100% nie da rady 😑

Znowu z dedykacją dla kolegi @leven 2700MHz@0,925V i mem +2000MHz:
UV2700-MEM-2000.png

I na tym ustawieniu od kolegi tak wyglądają inne odczyty itd:

UV2700-MEM-2000-HEAVEN.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No i które zostawiasz ?

Dodam tylko, że wynik GPU Twojej karty 22K jest 100% wyższy, niż mojej 3060ti 8:E

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

@leven Szczerze to jeszcze myślę.

2550@0,875V CORE i STOCK MEM za bardzo pocięte
2550@0,875V CORE i +2000MHz MEM niby fajnie jednak chyba za bardzo pocięte
2700@0,925V CORE i +2000MHz MEM wydaje się spoko, pobór niewiele wyższy, kultura pracy na wysokim poziomie, chyba mój faworyt bo bardzo rozsądny kompromis. Ew. mogę się pobawić aby to dopieścić jednak bardzo dobry punkt wyjściowy. Tzw. złoty środek
STOCK CORE i STOCK MEMY raczej nie
+220MHz CORE i +2000MHz MEM czysta wydajność, trochę prowizoryczny config, lepsze rezultaty bym uzyskał pewnie bawiąc się krzywą, jednak to było tak na szybko.

Ew. zrobię sobie 2 profile, jeden ~2700MHz@~0,875V CORE +2000MHz MEM do codziennego użytku i jakiś stabilny OC do benchmarków lub jak gdzieś "papu" zabraknie.

Ech... zamiast pograć to człowiek w smarkach siedzi 😁
Chyba już w swojej skrzynce mam wszystko czego mógłbym chcieć. Może z czasem przesiądę się na AM5 jednak w 1440p wolałem pójść w lepsze GPU.

A Ty co byś zrobił na moim miejscu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Piękne liczby, aż powiem potestuj jeszcze w innych tytułach bo aż się wierzyć nie chce.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
12 minut temu, Lameismyname napisał:

@leven Szczerze to jeszcze myślę.

A Ty co byś zrobił na moim miejscu?

Złoty środek bym zostawił.

Ale jak chce Ci się bawić w dwa profile, to dla czego nie.

Pośredni z 2700mhz/+2000mhz/0.925V do gier i drugi OC do smarków :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

tam jest pobór 140W po oc,uv w grach?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Keken 2700MHz@0,925V CORE +2000MHz MEMY w Heaven Benchmark.
                 Odpaliłem CP2077PL i jest trochę gorzej na tym ustawieniu jak w benchmarku, jednak chyba nadal nieźle:
CAJBERBUG.png

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ile masz po OC w CP ?

Pokaż "sensors" z rozgrywki, będzie to ładnie przedstawione :)

Świetnie wyglądają odczyty z CP po UV :]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@leven Ale te sensors były z rozgrywki (nie menu głównego). Nie zrobię screena jednocześnie GPU-Z i CP, bo jak dam niby grę w oknie i przełączę grę w tło a na wierzch GPU-Z to klatkarz jest niższy.

Za to zrobiłem test w pewnym miejscu statycznym:
CPTEST.png
1440p profil RT:Overdrive

2550MHz@0,875V CORE+2000MHz MEM -> 96 FPS
2700MHZ@0,925V CORE+2000MHz MEM -> 100 FPS
+200MHz CORE +2000MHz MEM ->107 FPS

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Te wyniki też się przydadzą, bo widać ile się traci po UV i ile zyskuje po OC w wymagającej grze, jaka jest CP.

Teraz tylko odczyt z OC z CP jak dałeś wcześniej z UV i dam Ci spokój :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

@leven Proszę bardzo.

Cyberbug-200-2000.png
+250MHz na rdzeniu było jednak niestabilnie. +200MHz testuje.

Jeszcze do głowy mi przyszło, że OC może się odbijać o "Temp Limit", jednak nie wiem czy on działa na zwykłą temperaturę rdzenia czy jednak hot spot.
Zawsze program mi daję możliwość +4*C co przegapiłem ;)

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Tak myślałem :E

Jednak UV 925mV/2700mhz/+2000mhz jest najlepszy :)

Ok dzięki za świetne wstawki, temat perełka, a karta żyleta :thumb:

EDIT: PL blokuje OC co widać w "sensors" dla tego chciałem zobaczyć te wyniki po OC.

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

@leven No problemo. Mam nadzieję, że niejednej osobie pomoże. Wysyp tematów o zakupie 4070S w dobrej kasie - moim zdaniem to Inno3d można polecać.
               Może kiedyś pojawi się jakiś edytor vBIOSu, to by się PL odblokowało z fabrycznych 100%, to może by coś poszło.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wystarczy popatrzeć na grubość radiatora tej karty i 5 rurek cieplnych.

To musiało się sprawdzić.

No i trafiłeś na dobrze poskręcany egzemplarz sądząc po świetnym odczycie hotspot do gpu.

Tam jest zaledwie 10stC różnicy, co się rzadko zdarza.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ten inno3d ale w wersji bez oc nie ma chyba możliwości zmiany napięć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

@leven Jestem zadowolony.
               Paradoksalnie miałem parę lat temu Inno3d RTX 2060 Twin X2- działał ok. ale chłodzenie i temperatury były nie najlepsze... jednak na karty patrzy się przez pryzmat konkretnego modelu z konkretnym chipem, a nie na tj. "serię". Chociaż z drugiej strony nie słyszałem o jakimś przyzwoitym MECHu :D

@Keken Nie sądzę żeby była blokada zmiany napięć. Wersja OC od fabrycznej różni się tylko lekkim podkręceniem (chyba, że coś przeoczyłem).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
54 minuty temu, Lameismyname napisał:

@Keken 2700MHz@0,925V CORE +2000MHz MEMY w Heaven Benchmark.
                 Odpaliłem CP2077PL i jest trochę gorzej na tym ustawieniu jak w benchmarku, jednak chyba nadal nieźle:
CAJBERBUG.png

Ja rozumiem, że na wyniki tego maleńkiego radiatora trzeba patrzeć z uwagą na jego miniaturowość.

Ale te testy co robisz nie obciążają tego GPU jak należy. Heaven bench tego już od lat się nie stosuje. Odpal sobie zamiast tego pętlę np. 10 x Port Royal z 3dmarka do testów stabilności.

Wygrzewanie w CP2077 jak wyżej masz ledwie ~150W, ~70% TDP(tak wiem UV na to wpływa), ale bardzo krótki test gdzie widać po wykresie, że GPU Load nie trzyma maxa i lata sobie ~90%+ z przerwami i spadkami prawie do zera obciążenia czyli miejscówka testowa nie dociska odpowiednio, jakieś wyjścia do menusów tam były czy coś wpłynęło na te te spadki obciążenia, a już przy tym ci rośnie RPM wentyli do prawie 1400rpm. Co by było przy 10 minut dłuższym wygrzewaniu? itd.

Ciekawy jestem tego maleństwa, ale chciałbym zobaczyć ciągły test pod 100% load gpu obciążeniem, który dokładnie wszystko pokaże. Dalej chciałbym zobaczyć taki teścik z np. demka quake 2 RTX tak z 20 minut wygrzewania gdzie będziesz miał 99-100% gpu load jednym ciągiem i dodatkowo dla stabilności możesz sobie zrobić z 10 pętli port royal.

Edytowane przez lukadd
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 minuty temu, Lameismyname napisał:

@Keken Nie sądzę żeby była blokada zmiany napięć. Wersja OC od fabrycznej różni się tylko lekkim podkręceniem (chyba, że coś przeoczyłem).

kiedyś chyba u liptona w teście mówił, że zablokowana zmiana napięć. Niektóre tańsze wersje mają możliwość zmiany inne nie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, lukadd napisał:

Ja rozumiem, że na wyniki tego maleńkiego radiatora trzeba patrzeć z uwagą na jego miniaturowość.

Ale te testy co robisz nie obciążają tego GPU jak należy. Heaven bench tego już od lat się nie stosuje

Dokładnie, u mnie na 6950XT heaven idzie zapętlony z kartą ustawioną na 2600mhz z napięciem 1.080v :E to samo superposition... a realnie na takim napięciu nawet 1900mhz się wywala, mimo że przykładowo w superposition pobór mocy przez kartę jest wysoki i "się zgadza" to nie ma to nic wspólnego ze stabilnością 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@lukadd Wybacz, za dużo rzeczy chcę sprawdzić w zbyt krótkim czasie, stąd taka zbieranina. Wartości OC i UV jakie dobieram to też trochę skakanie bez dopieszczenia.
                  Przetestuję ten benchmark quake 2 RTX wedle sugestii. Zdaję sobie sprawę, że finalnie może nie wyjść tak kolorowo.
                  Na swoją obronę podam, że pograłem dzisiaj i wczoraj trochę w CP2077PL i CS2 oraz puściłem sporo cykli Time Spy i jedynie sypało gdy przesadziłem z OC rdzenia lub dałem za małe napięcie UV.
                 Potencjał karta ma, ale nie wiem jeszcze dokładnie jaki :)

@Keken Czy tak jest między wersją OC a non-OC nie wiem. W ME gdzie kupiłem kartę, OC od non-OC jest droższa o 7,77zł więc wybór dla mnie był jasny :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi