Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć !

Zakupiłem niedawno obudowę NZXT H5 Flow która ma na froncie USB-C. Niestety moja płyta główna (MSI B450 Tomahawk) nie ma złącza USB-C przez co nie mogę z niego korzystać. Czy jest jakaś przejściówka albo adapter dzięki któremu będę mógł podłączyć USB-C do mojej płyty głównej ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Są przejściówki z USB 3.0, ale jest tylko jedno takie złącze na Twojej płycie, więc nie będzie działać jednocześnie USB 3.0 i USB-C na front panelu. Są też przejściówki z USB 2.0, ale będziesz miał naturalnie transfery jak z USB 2.0. I na koniec są też adaptery PCI-e ze złączem USB-C (zarówno wewnętrznym jak i zewnętrznym), tyle że mogą być dość drogie (zwłaszcza te z wewnętrznym). Możesz też kupić sobie kabelek typu przedłużka i wykorzystać złącze USB-C z tyłu płyty głównej. 

Wszystko zależy od tego, co chcesz konkretnie osiągnąć i ile chcesz wydać. Mogę podać jakieś przykładowe produkty danego typu. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
20 minut temu, stark2991 napisał:

Są przejściówki z USB 3.0, ale jest tylko jedno takie złącze na Twojej płycie, więc nie będzie działać jednocześnie USB 3.0 i USB-C na front panelu. Są też przejściówki z USB 2.0, ale będziesz miał naturalnie transfery jak z USB 2.0. I na koniec są też adaptery PCI-e ze złączem USB-C (zarówno wewnętrznym jak i zewnętrznym), tyle że mogą być dość drogie (zwłaszcza te z wewnętrznym). Możesz też kupić sobie kabelek typu przedłużka i wykorzystać złącze USB-C z tyłu płyty głównej. 

Wszystko zależy od tego, co chcesz konkretnie osiągnąć i ile chcesz wydać. Mogę podać jakieś przykładowe produkty danego typu. 

Jakbym chciał kupić przejściówkę z USB 2.0 na to USB-C jaką powinienem kupić ? Na prędkościach zbytnio mi nie zależy, okazjonalnie bym tylko parę zdjęć z telefonu zrzucał.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z Chin: https://www.amazon.pl/Naglówek-Panelu-Przedniego-Wewnętrzny-Adapter/dp/B0CFQGXM42 i ta sama drożej na miejscu: https://allegro.pl/oferta/usb2-0-do-typu-e-usb2-0-9pin-do-typu-c-przod-typu-15008230969
Ale moim zdaniem równie dobrze możesz sobie kupić po prostu kabel USB-A - USB-C i używać zwykłych złącz USB 3.0. Zapewne będzie szybciej w ten sposób. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Tematy

• Odpowiedzi

• no tak ale w grach i tak będziesz miał zapas jak używasz opcji combo strike to daj na 2 zamiast 3
    • Zamówię PTMa i położę go z wystającym marginesem poza GPU. Może to w jakiś sposób wpłynie na ograniczenie wyciskania no bo nie mam złudzeń,  karta musi być jakaś spierniczona i oddziałowuje mocno na pastę. W miesiąc czasu od wyników genialnych do krytycznych to jakiś rekord    Jeśli i PTM wypłynie to wleci na testy termopad 0,5mm.     Jeszcze myślę czy nie dokręcać chłodzenia do oporu tylko może zostawić trochę marginesu
    • Departament obrony Stanów Zjednoczonych niedawno informował, że rosyjska armia bardzo szybko się odbudowuje po miesiącach wyczerpujących walk na Ukrainie. Teraz mamy na to dowód. Obecnie skala produkcji broni zaczyna poważnie niepokoić władze NATO o przyszłość Ukrainy i całej Europy. Jak donosi znana amerykańska firma analityczna Bain & Company, rosyjska armia szybko rośnie w siłę i nic nie wskazuje na to, by to miało się zmienić. Kreml może planować nie tylko zajęcie całej Ukrainy, ale również będzie militarnie zdolny do uderzenia na sąsiadujące kraje, w tym te należące do NATO.  Okazuje się bowiem, że każdego dnia rosyjski przemysł zbrojeniowy produkuje niezwykłe ponad 12 tysięcy pocisków artyleryjskich. Co najciekawsze, ich produkcja kosztuje śmieszne pieniądze, bo ok. 1000 dolarów za sztukę. Oznacza to, że miesięcznie rosyjska armia jest w stanie wyprodukować nawet 375 tysięcy pocisków artyleryjskich i oszałamiającą liczbę 4,5 miliona pocisków rocznie. Ale to nie koniec złych wiadomości. Analitycy Bain & Company dodają, że Kreml ma wystarczające zdolności, by w ciągu roku wyprodukować lub wyremontować 1200 czołgów i przynajmniej 3 miliony pocisków artyleryjskich lub rakiet. Do tego dochodzi fakt osiągnięcia 2-4 razy mniejszych kosztów produkcji i jej skali od Stanów Zjednoczonych czy krajów NATO. Bain & Company podaje, że Rosji udało się obniżyć koszt produkcji jednego pocisku artyleryjskiego do ok. 1000 dolarów. Tymczasem w USA i krajach UE identyczne pociski produkuje się za 3000, a nawet 5000 dolarów. Eksperci ostrzegają, że przy tak ogromnej skali produkcji i niskich kosztach, gdyby doszło do bezpośredniego starcia krajów NATO z Rosją, w pierwszej fazie nie będą one mogły militarnie stawić jej czoła. Siły Zbrojne Ukrainy od dawna informują o tym dowództwo NATO, ale te pozostaje głuche na prośby dostarczenia do nich znacznie większych zapasów pocisków i broni. Sam prezydent Ukrainy niedawno ogłosił, że Kreml przestawiając gospodarkę na wojenne tory i uruchamiając nową ofensywę w obwodzie charkowskim, rozpoczął nową fazę wojny, której celem nie jest zatrzymanie się tylko na Ukrainie. W ostatnich tygodniach, Siły Zbrojne Ukrainy otrzymały ogromną ilość sprzętu, jednak przy wciąż bardzo słabej obronie powietrznej Ukrainy, rosyjskie drony latają sobie nad ukraińskimi miastami, oddalonymi od dziesiątki kilometrów od linii frontu, namierzają ważne cele, a później bomby lotnicze czy superpociski na masową skalę niszczą systemy artyleryjskie dostarczone z krajów NATO. https://kyivindependent.com/sky-news-russian-shell-production-three-times-greater-than-ukraines-allies/
    • W sumie spoko... Też mam kumpla, który uważa, że 2+2=5 🤷‍♂️ Dla niego subiektywnie pewnie jest OK.
    • no dobra:) popatrzyłem i rzeczywiście może być dobra propozycją, szczególnie ze mam TV sony z podobna technologią (local diming) i sobie chwale druga opcja to G-Master Red Eagle GCB3480WQSU-B1 34" Zagięte VA LED 180Hz 0,4ms /2xHDMI 2xDisplayPort hub USB/ FreeSync, z tego co widze dość popularny wśród użytkowników tego forum
  • Aktywni użytkownicy

• Dodaj nową pozycję...