Skocz do zawartości
fixer45

Zakup laptopa Lenovo z zagranicznej dystrybucji

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam do was pytanie, zastanawiam się nad zakupem laptopa Lenovo z allegro, sprzęt jest nowy z gwarancją producenta 12 MSC. Sprzedawca wystawia fakturę, i poinformował mnie że gwarancja będzie realizowana w Polsce za ich pośrednictwem. Jak poprosiłem o SN to mi odpisali.

"Dziękuję za odpowiedź, niestety nie posiadam w bazie numeru SN, gdyż pracujemy na tzw. kodzie producenta, a jak wspomniałem w poprzedniej wiadomości, nasza firma w tym pośredniczy."

No i główne pytanie w takim wypadku jest gwarancją producenta te 12 miesięcy czy jednak może być z tym problem. Tylko to blokuje mnie przed zakupem tego laptopa. Różnica w cenie to 700 zł względem oficjalnej dystrybucji.

Dziękuję za pomoc 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

12 msc gwarancji Lenovo daje na rynek USA. Dlatego (tak na to wygląda) sklep pisze że to za ich pośrednictwem będzie realizowana gwarancja.
Podeślij linka do tego laptopa z allegro - sprawdzimy opis, sprzedawcę itd. - może coś więcej uda się uzyskać informacji.
PS. Czy przy cenie laptopa 5-8k zł oszczędność 700 zł, względem krótszej i gorszej gwarancji jest opłacalne? No rożnie to bywa.

Edytowane przez kanon7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Daje link z aukcji.

https://allegro.pl/oferta/laptop-lenovo-ideapad-3-17iau7-i3-1215u-8gb-256gb-ssd-hd-w11-15401790427

Właśnie nowy laptop kosztuje około 2.5k.

Dostałem jeszcze odpowiedź z Lenovo Polska forum.

"Jesteśmy tutaj, aby pomóc w weryfikacji i rozwiązaniu problemu - pamiętaj, że zawsze możesz zgłosić sprawę do serwisu gwarancyjnego tutaj.

Odwiedź też stronę wyszukiwania gwarancji by sprawdzić status gwarancji lub zaktualizować ochronę gwarancyjną.

Znajdź oryginalne części i ulepszenia na stronie wyszukiwania części.

Pomógł Ci ktoś dzisiaj? Kliknij kciuk w górę poniżej aby mu podziękować!

Jeśli post okaże się pomocny i zawiera odpowiedź na Twoje pytanie, kliknij "oznacz jako rozwiązanie" !"

 

Chyba że kupić go z allegro sam osobiście sprawdzę SN i najwyżej jak coś będzie nie tak zwrócę ? W końcu 14 dni na zwrot jest. Zależy mi żeby była gwarancja producenta a nie sprzedawcy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@fixer45  nie wyślą Ci numeru S/N, gdyż, cytuję:

pochodzi z dystrybucji zagranicznej, anulowanych zamówień korporacyjnych, nadwyżek magazynowych bądź ostatnich sztuk partii. Laptop posiada klawiaturę zagraniczną, w układzie liter qwerty.” (…) naklejki na klawiaturę (mogą pojawić się różnice w umieszczeniu znaków specjalnych)”

Mają ileś tam „X” laptopów, więc nie wiedzą jaki dokładnie model Ci wyślą. 

Po drugie jakie 700 zł mniej? Tutaj masz za 1799 zł zagraniczny, anulowanie zamówienia itd. 

https://delkom.pl/p/laptop-lenovo-ideapad-3-17iau7-82rl009tpb-i5-1235u-17-3-fhd-8gb-512ssd-103952


A u autoryzowanego sprzedawcy Lenovo Polska, masz taki sam laptop za 2099 zł, plus:

- „mocniejszy” procesor i5, zamiast i3

- 512GB dysk większy zamiast 256GB allegro.

Masz różnice 300 zł zamiast 700 zl, a jak doliczysz i5 zamiast i3 i dysk 512GB, zamiast 256GB, to wychodzi na to samo + 2 letnia gwarancja u autoryzowanego sprzedawcy, to ten model z allegro słabo się opłaca kupować. 
Jeżeli trzyma Cię kwota 1799 zł i nic więcej, to weź inny model np. Acera, lub Asus’a.

Edytowane przez kanon7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musi być 17" bo to tutaj jest problematyczne, choć za 1999 zł jest HP 17 Ryzen 3-7320U/8GB/512/Win11 Silver

Wydajność praktycznie podobna do Lenovo który podałeś, minusem jest niestety wlutowany ram. Plusem matryca Full HD.

Jeżeli jednak możesz zejść do 15" to Acer Extensa i3-1215U/16GB/512/Win11 Szary 1899 zł
Z matrycą IPS, 16 GB ram, trochę lepszym wykonaniem i 3 letnią gwarancją.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

8gb ram bez możliwości rozbudowy przy zakupie lapka w 2024 roku to już kryminał :E mimo że wszystko działa dobrze na dzień dzisiejszy przy takiej pojemności jeżeli chodzi o zastosowania takie do których ten laptop jest to nie jeden na tym forum by ci odradzał że zarżniesz dysk swapem itd 🤫

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Kanon co mi wysłałeś z windowsem wychodzi dużo drożej. 

A ten HP byłby w miarę ok ale procesor jednak słabszy niż ten Lenovo z i3. I minusik za tą pamięć wbudowana.

Ogólnie musi być 17 cali w ostateczności 16, jest to prezent na komunię. 

Szukałem w cenie 2500 z windowsem jak najmocniejszej konfiguracji.

https://www.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki/acer-laptop-aspire-3-17-8gb-512gb-w11.bhtml?gad_source=1&gclsrc=ds

https://www.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki/lenovo-laptop-ip3-17-i3-8gb-512gb-w11_1.bhtml?gad_source=1&gclsrc=ds

https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/laptopy-i-ultrabooki/laptopy/laptop-asus-vivobook-d1603qa-mb175w-16-ips-r5-5600h-8gb-512gb-win11-home?utm_source=Ceneo&utm_medium=cpc&utm_content=542140&utm_campaign=2024-02&utm_term=Laptopy&ceneo_spo=false&ceneo_cid=849a421a-4008-6f12-f741-0806f6c16269

To są te 3 modele które miałem wypatrzone. Jak już napisałem na forum i macie jakieś tańsze propozycje z windowsem i w podobnej konfiguracji te co podałem to bym je rozważył. Dzięki 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kanon, ale tak jak pisałem wyżej musi być 17 cali, w ostateczności 16 :)

 

Nie wiem czy te z allegro nie kupic i sprawdzić sn czy na pewno jest gwarancją producenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Lenovo szczegółowo się trzyma kraju pochodzenia laptopa, więc też przepisów gwarancyjnych dla danego kraju.

BTW. Przypominam tylko - info allegro - tego laptopa co chcesz kupić

Układ klawiatury BE (azerty) - twierdzę że układ klawiatury będzie duuuuuużo większym problemem, niż ekran 15.6,  a nie 17 cali.

Oszczędność 300-400 zł, a "lewa" gwarancja, sprzęt nie wiadomo skąd, a klawiaturę już nie wspomnę....

 

Edytowane przez kanon7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To go odpuszczę, ale w wiadomości napisali mi klawiatura qwerty.

Poczekam na jakieś promocje tych laptopów co wypatrzyłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...