Skocz do zawartości
Bartasek94

Iphone 16 - warto czekać?

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Hej,

mój poczciwy pocophone f1 to już nie to samo co na początku, więc czas na zmianę telefonu. Myślę, o iphonie w sumie ze względu na pracę (przyda się do testowania) i fakt, że mogę kupić na firmę (więc -23% :D). Nigdy wcześniej nie miałem IOSa więc nie jestem do końca przekonany, czy mi podejdzie no ale jak nie kupię chociaż ten raz to się nigdy nie dowiem, bo w benchmarki których i tak nie widać i czuć nie wierzę (wybaczcie, ale nie chcę tutaj rozpoczynać wojny..). 

Więc pytanie z tematu - warto czekać na 16-tke, czy kupować 15-tkę? A może nawet i 14-tke?

Jak to jest z tymi bateriami? Trzeba dmuchać i chuchać? Jeśli chodzi o pocophone to nigdy mnie nie interesowało jak długo ładowałem, przy ilu %-tach to robiłem itp i chcę żeby tak zostało. 5 lat telefon a nadal bateria spokojnie wytrzyma ponad 24h przy normalnym uzytkowaniu. Nie mam zamiaru pilnować i skakać nad telefonem, aby czasem baterii nie zepsuć, a wiem że te iphone mają jakieś jazdy z tym.
Jak z przegrzewaniem się tych telefonów? Wiem, że był problem i niby apple miało to fixnąć, ale znając życie zmniejszyli taktowanie procka (więc w teorii nie jest to już to samo co w ofercie) i tyle. 

Dzięki za pomoc.

Edytowane przez Bartasek94

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

IMO tak samo warto czekać, jak co roku. Rewolucji nie będzie. Chyba że zależy Ci na większym ekranie. Pod kątem baterii dobrze wypadają Pro Maxy. Wymieniam co dwa lata i bateria ma zazwyczaj jakieś 98-99% po tym czasie. Tyle, że ja go nie używam jakoś bardzo intensywnie. Godzina, półtorej dziennie i ładuję go co cztery, może pięć dni. Rodzina dusi swojego iPhone po kilka godzin dziennie, ładowany codziennie i po czterech latach bateria ma 80%. Nie ma żadnych jazd. Nikomu też się nic nie grzeje. Co prawda nikt nie gra na telefonach, a to pewnie byłoby wyznacznikiem. IMO lepiej 15, bo w końcu wywalili ten upośledzony lightning.

Edytowane przez Karister

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Byłbym skłonny kupić 15 max pro, ale tak teraz patrzę i boje się, że wiele aplikacji których używam na androida nie będzie w ogóle dostępnych na IOS i dla mnie to bardzo duży minus. Choćby Free Adblocker Browser, który działa świetnie na iPhone nie zainstaluje.. Pewnie wiele innych rzeczy by się też znalazło. Nie chce mieć Iphone'a dla samego Iphone'a i szpanu dlatego zawsze byłem i nadal jestem sceptycznie nastawiony do IOSa, ale też nigdy go nie posiadałem i może są tak samo dobre alternatywy, ale szukając teraz np. w apple store nie widzę niczego takiego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

według mnie zależy czy grasz w różne gry głównie jakieś emulatory.
Tu android ma dużą przewagę.

Jak nie bawisz sie w takie rzeczy to iphone będzie przyjemniejszy, mniej zamulający i dłużej bateria wytrzyma.
Jeżeli nic się nie zmieniło to za 2 lata powinny masowo wychodzić telefony z wymiennymi bateriami. Dyrektywa UE.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
19 minut temu, Keken napisał:

Jeżeli nic się nie zmieniło to za 2 lata powinny masowo wychodzić telefony z wymiennymi bateriami. Dyrektywa UE.

No niemożliwe. Chociaż raz na 10 lat UE wprowadza coś dobrego. Szkoda, że w zamian wprowadzą 99 innych obostrzeń i zakazów :D Jeszcze kilka lat i padniemy, bo ekoterror i regulacje wykończą europejski przemysł, a ceny prądu zabiją klasę średnią. Wystarczy policzyć po ile jest np. paliwo w USA (około $0.90 za LITR, a w Niemczech prawie 1.8 euro XD - u nas zresztą też prawie tyle). No, ale ważne że dzięki europie indie, chiny czy inne usa może smrodzić więcej :)

Co do tematu, to mało gram. Głównie muzyka, przeglądanie neta, youtube. Są na IOSa darmowe przeglądarki z wbudowanym adblockem? Jak to działa? Wiem, że niby nic ale dla mnie to jedna z najważniejszych rzeczy w telefonie... 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
W dniu 16.04.2024 o 18:03, Bartasek94 napisał:

wiele aplikacji których używam na androida nie będzie w ogóle dostępnych na IOS i dla mnie to bardzo duży minus

Każda sensowna aplikacja istnieje na Androida i iOS, a nawet jeśli nie, to będą inne, podobne. Może się natomiast zdarzyć tak, że te na iOS zmuszą Cię do zapłacenia za nie.

W dniu 16.04.2024 o 18:03, Bartasek94 napisał:

hoćby Free Adblocker Browser, który działa świetnie na iPhone nie zainstaluje.

Jak wyżej. Na iOS masz AdGuard, który świetnie działa zarówno w wersji płatnej, jak i darmowej. Elegancko się integruje z Safari. Z innymi przeglądarkami może być gorzej, ale i tak Safari na iOS zostawia w tyle Chrome i inne. Tak to już jest z Apple. Robisz po ichniemu, korzystasz z ich ekosystemu, który jest bardzo spójny w swojej ideologii, albo masz pod górkę. Obsługa gestami jest super, integracja z MacBookiem prima sort. Siri również miażdży asystenta Google. Jedyne, co w Apple mnie nie przekona, to ich bieda-chmura. Wciąż korzystam z Gmail i GDrive na iPhone i powiem szczerze, że googlowe aplikacje na iOS ssą. Podobnie jak jabłkowa aplikacja do kontaktów, dzwonienia oraz budzika. Nie ma ideałów. Najlepiej spróbować samemu i wyrobić sobie własne zdanie. Zawsze można sprzedać i wrócić do Androida.

Edytowane przez Karister

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, Karister napisał:

Każda sensowna aplikacja istnieje na Androida i iOS, a nawet jeśli nie, to będą inne, podobne.

Wyszukaj mi w takim razie aplikację do skanowania sieci WiFi w okolicy wraz z poziomem sygnału (Odpowiednik WiFi Analyzer z Androida). Albo PowerAMP :)
Androidowcy mieli też Vanced, a potem ReVanced do oglądania filmów na YT bez reklam.
Tasker - aplikacja, z której często korzystałem na Androidzie na iOS nie ma odpowiednika.
No i wszystko, co wymaga jakiegokolwiek dostępu do plików jest mocno upośledzone.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Do oglądania tuba na andku używam juz dłuższy czas newpipe, vanced jakoś w wuja zaczęł lecieć i szukając alternatywy padło na newpipe.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 15.04.2024 o 14:49, Bartasek94 napisał:

Hej,

mój poczciwy pocophone f1 to już nie to samo co na początku, więc czas na zmianę telefonu. Myślę, o iphonie w sumie ze względu na pracę (przyda się do testowania) i fakt, że mogę kupić na firmę (więc -23% :D). Nigdy wcześniej nie miałem IOSa więc nie jestem do końca przekonany, czy mi podejdzie no ale jak nie kupię chociaż ten raz to się nigdy nie dowiem, bo w benchmarki których i tak nie widać i czuć nie wierzę (wybaczcie, ale nie chcę tutaj rozpoczynać wojny..). 

Więc pytanie z tematu - warto czekać na 16-tke, czy kupować 15-tkę? A może nawet i 14-tke?

Jak to jest z tymi bateriami? Trzeba dmuchać i chuchać? Jeśli chodzi o pocophone to nigdy mnie nie interesowało jak długo ładowałem, przy ilu %-tach to robiłem itp i chcę żeby tak zostało. 5 lat telefon a nadal bateria spokojnie wytrzyma ponad 24h przy normalnym uzytkowaniu. Nie mam zamiaru pilnować i skakać nad telefonem, aby czasem baterii nie zepsuć, a wiem że te iphone mają jakieś jazdy z tym.
Jak z przegrzewaniem się tych telefonów? Wiem, że był problem i niby apple miało to fixnąć, ale znając życie zmniejszyli taktowanie procka (więc w teorii nie jest to już to samo co w ofercie) i tyle. 

Dzięki za pomoc.

ja sie przesiadlem juz na iphone 12 z androida, na kazda apke ktorej nie ma jest parenascie zastepstw, nie kupuje w ogole apek bo nie mam potrzeby, podstawa + jakies gmaile itd i inne, apki czesto od jakis klimatyzacji czy czegos innego lepiej dzialaja niz na andku

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Każdy iPhone jest trochę lepszy od poprzednika, a poprzedni jest prawie tak samo dobry :) Jeżeli pytasz czy WARTO, to warto po premierze nowego modelu kupić poprzedni. Co do baterii 15tki nie mogę się wypowiedzieć na podstawie własnego doświadczenia, ale w iPhone-ach często źródłem problemów z baterią jest system, a dopiero poźniej wraz z biegiem czasu jej max capacity.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi