Skocz do zawartości
cristovao

Sieć mesh w dużym gospodarstwie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, potrzebuje pomocy z wyborem.

Moja sieć:

- internet radiowy (antena na dachu), przy antenie router od ISP, nie mam do niego dostępu admina, ale nadaje on sieć wifi do której mogę się zalogować jako uzytkownik

- z routera idzie kabel rj45 na poddasze, gdzie laczy się z "POE Ubiquiti" (również od ISP)

-Ubiquiti laczy się kablem rj45 z moim routerem TP-Link AX1800, który tworzy nową sieć wifi6 do której podłączają się domownicy

Owa sieć wifi6 ma zasieg na dom ale chciałbym rozszerzyć na cały teren -minimum 50 metrów dalej. Ciągnięcie dodatkowego kabla rj45 nie wchodzi w grę. Internet podpowiada aby dokupić urządzenie (jedno lub wiecej) typu repeater kompatybilne z EasyMesh i Wifi6.

Ale czy to jest najlepsze rozwiązanie?

Ponadto tych kompatybilnych urządzeń jest sporo i nie wiem  które wybrać. Optymalnie nie chciałbym wydać za dużo pieniedzy,  ale jeżeli jest jakiś jeden świetny repeater który załatwi sprawę to może byłoby najlepiej.

Zastanawiałem się nad https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/urzadzenia-sieciowe/wzmacniacze-wi-fi/wzmacniacz-sieci-tp-link-re505x?gad_source=1&gclid=Cj0KCQjwiYOxBhC5ARIsAIvdH52XEsBX_dForirTnCAQKJdhPU8hk19YqzitPqBBqraDo9tzPBdk5cQaAjsBEALw_wcB

Ktoś mi zasugerował żeby podlaczyc drugi router AX1800. To ma sens?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
12 minut temu, cristovao napisał:

Ale czy to jest najlepsze rozwiązanie?

Ktoś mi zasugerował żeby podlaczyc drugi router AX1800. To ma sens?

Nie jest. Najlepsze rozwiązanie to podłączenie skrętką np. wspomnianego AX1800 w trybie AP z wykorzystaniem funkcji OneMesh. Dlaczego skrętką? Bo zapewni pewne połączenie pomiędzy AP.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, Qwinto napisał:

Nie jest. Najlepsze rozwiązanie to podłączenie skrętką np. wspomnianego AX1800 w trybie AP z wykorzystaniem funkcji OneMesh. Dlaczego skrętką? Bo zapewni pewne połączenie pomiędzy AP.

Ale jakie urządzenia podlaczyc w OneMesh? Jest duży wybór

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi