Skocz do zawartości
roman.kosecki88@interia.pl

Poprawnosc polityczna w grach!

Rekomendowane odpowiedzi

@slafec a to polecam zajrzeć do wątku z nowym AC + filmy yt odnośnie np. nowych grafik promocyjnych. Wniosek jest jeden, albo tam pracują skończeni kretyni albo robią wszystko nie tak. Pytanie jednak brzmi: jeśli kretyn myli się 7/10 razy, a oni się mylą 10/10 razy, to czy jest to błąd, czy świadome działanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ubi od lat idzie na dno. Ich problemy nie zaczęły się wraz z zapowiedzią AC Shadows..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, slafec napisał:

Ubi od lat idzie na dno. Ich problemy nie zaczęły się wraz z zapowiedzią AC Shadows..

Zaczęły się niewiele wcześniej. Położyli krindżowymi klimatami Far Cry 6 i Watch Dogs Legion, ale gameplay'owo (mimo pasków życia itp.) to były generalnie bardzo dobre produkcje. A Valhalla odniosła gigantyczny sukces, mimo że woke'izm też było już tam trochę widać.

Tak naprawdę dopiero potem zaczął się zjazd - wraz z coraz większym wpływem światłych konsultantów zmiksowanym z decyzjami panów od Excela. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gameplay w każdej odsłonie jest prawie taki sam. Ogromny open world z masą powtarzalnych aktywności. Do tego miałka historia i nagle po latach zdziwienie, że ludzie przestali nabierać się na g. w ładnym papierku. Po co mam kupować nowego AC za 350-500 zł, jeśli za kilka złotych kupię niewiele gorzej wyglądające (z taką samą rozgrywką) starsze odsłony Valhalla, Odyssey lub Origins. Tam się tylko skórki zmieniają, nic więcej. Może Avatar? A po co, skoro to Far Cry w przebraniu? No i jeszcze wisienka na torcie, błyskawiczny spadek ceny zaraz po premierze.

Odniosłem się ubiformuły, bo nie chce mi się grzebać co oni tam przez lata odwalali, ale raczej było ciekawie. Np. Five former Ubisoft executives arrested after sexual harassment investigation lub ostatnio głośna sprawa z Stop Killing Games. Ubisoft jest znienawidzony przez wszystkich, a pisanie, że woke ich zniszczyło jest "trochę" nad wyrost.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, FataIity napisał:

Wracając bardziej do tematu i branży gier to chyba najgłośniejszy przypadek to upadek ubi, gdzie dosłownie pozwalają na zniszczenie firmy w zamian za propagowanie "woke".

Ale czy UBI po prostu nie jest marnym producentem bez względu na to, jakimi hasłami obwieszają swoje ostatnie produkcje? Na początku dyskusji chyba podzieliłem się taką właśnie opinią: są tak marni, że próbują swoją marność osłonić tęczą (reasumując: zgadzam się, że wątek "woke" potrafi być cynicznie wykorzystywany).

22 godziny temu, FataIity napisał:

Celem jest wpojenie wartości wyznawanych przez mniejszość (skrajna lewica/komunizm) do mainstreamu. Akurat to nie jest kontrowersja bo w ten sposób taki mechanizm działa od ponad 100 lat. Zdrowi ludzie, rzeczywiście mogą zadawać pytanie jaki jest cel w tym wszystkim, ale co siedzi w mózgach takich ludzi to trudno ocenić. Popatrz na świat z lat 90. XX wieku i teraz i powiedz czy podąża to w dobrym kierunku. 

Jaki zysk będą mieli ci, którzy wpajają te wartości? Świat lat 90-tych XX wieku nie jest dla mnie jakimś utraconym rajem...

22 godziny temu, Przemcio666 napisał:

Właśnie jagular, skąd te nerwy i wrażliwość? Dlaczego tak bardzo boli Cię, że komuś coś się nie podoba i to krytykuje? Dlaczego zwykli, dorośli ludzie czują się zagrożeni/urażeni faktem, że komuś mogą nie podobać się nowoczesne praktyki korporacyjne? Widzisz co tu zrobiłem? Dyskutujemy merytorycznie, czy bawimy się w jakiś dziecinny gaslighting? Bo na to drugie ochoty nie mam.

Och, a gdzie ja się denerwuję i jestem wrażliwy? :) W zasadzie to dużo w tym biznesie jest mi obojętne, interesuje mnie raczej czynnik socjologiczny ze strony konsumentów i stąd moja obecność tutaj.

Proszę, nawet nie wspominaj o merytoryczności :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

He, he, ciągle ta sama śpiewka, nie podoba się, nie oglądaj, nie kupuj. Potem: dlaczego nasz film/serial/gra nie odniosły sukcesu? Hmm... pewnie wina hejterów i białych prawicowców.

Wczoraj była afera z God of War Ragnarok i tym, że jakiś moder postanowił wybielić Angrbodę. Bo wiecie w Nordyckiej mitologi była rudowłosa i o raczej jasnej karnacji (jasnoniebieskiej, jakby kogoś interesowało). To nawet nie był pełnoprawny mod, ale szybciutko poleciał z Nexusa i z Gamebanana, bo dyskryminacja. Czarnoskóry Geralt na Nexusie ma się dobrze od kilku lat.

Naprawdę? 2024, zwykły mod, nikt nie jest zmuszony do jego instalowania, podobnie jak grania czarnym Geraltem. Zmiana koloru skóry postaci w grze i to na taką, która ma uzasadnienie, bo tak było w Mitologii nordyckiej to teraz rasizm i dyskryminacja? Zmiana koloru skóry królowej Anglii na czarny, Kleopatry na czarny, czy uczynienie z Edwarda VI czarnego niepełnosprawnego geja to już jest progresss... i morda w kubeł biały rasisto.

Edytowane przez Ryszawy
  • Like 6
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czarny Geralt ?

Reality TV gif. Simon Cowell on America's Got Talent raises his hands as if excited. Text, "Brilliant! Well done!"

Biała Angerboda ?

Block GIF by Debby Ryan

Witamy w 2024r. 

  • Haha 3
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przedała by się jakaś wojna by te korpa zniszczyć i odbudować od podstaw bez tego woke główna.Ale to nie możliwe, teraz Sony będzie kroczyć ścieżką Ubignoju,tylko czekać aż skończą jak oni.

 

Edytowane przez CzerwonyJohn
  • Like 2
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Ryszawy napisał:

Wczoraj była afera z God of War Ragnarok i tym, że jakiś moder postanowił wybielić Angrbodę. Bo wiecie w Nordyckiej mitologi była rudowłosa i o raczej jasnej karnacji (jasnoniebieskiej, jakby kogoś interesowało). To nawet nie był pełnoprawny mod, ale szybciutko poleciał z Nexusa i z Gamebanana, bo dyskryminacja. Czarnoskóry Geralt na Nexusie ma się dobrze od kilku lat.

Najsmutniejsza część, to zazwyczaj (zawsze?) działa tylko w jedną stronę. Taka jest niestety definicja równości dla pewnych środowisk, a sporo serwisów dostaje odłamkami, usuwając treści dla "świętego spokoju".

W dniu 26.09.2024 o 13:10, jagular napisał:

No i nowe pytanie związane z tematem: dlaczego dorośli, zwykli ludzie, mający życie, czują się zagrożeni/urażeni faktem, że skin na modelu w gierce ma ciemny kolor, albo że ktoś tam (prawdopodobnie, założenie, nie pewność) zachachmęcił jakieś fundusze pod pretekstem zrobienia produkcji "społecznie potrzebnej"? Skąd ta wrażliwość, nerwy?

Pewnie dlatego, że gracze chcą po prostu dobrych produkcji, zwłaszcza jeśli seria jest im zwyczajnie bliska. ;) Na razie wciskanie wspomnianych elementów praktycznie żadnej grze nie wychodzi na zdrowie, więc w pełni zrozumiałe jest, że taki trend będzie budzić obawy czy nawet właśnie złość. Nie ma w tym nic nadzwyczajnego, wymagającego dogłębnej analizy. Nie ma też znaczenia, że problemem są tutaj elementy woke, więc nie traktujmy też tego jak bezmyślnej nagonki. Taki sam efekt wywołałyby próby, nie wiem, dodania elementów musicalu do Space Marine 2.

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby tutaj chodziło o równość to największą reprezentację w grach i filmach czy ogólnie w mainstreamie rozrywkowym mieliby chińczycy i hindusi. Ale wiadomo, że jako 2 grupy uznawane za "białe" nie ma na to szans. Więc nie wiem po co te kłamstwa o jakiejś równości. Jest to jedynie równość rozumiana w sensie amerykańskim a konkretnie Nowego Jorku i LA. Czego tu nie rozumiecie? Czy wasz świat nie jest taki? A jeśli nie to przecież jak twierdzą autorzy nie musicie kupować wy pieprzeni rasiści.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie - PlayStation Studios - siedziba - San Mateo, Kalifornia. To właściwie wyjaśnia wszystko.

  • Like 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Kelam napisał:

Skoro tak ma być to niech płoną razem z Ubisoftem. Jak już się zorientują, że tracą mnóstwo kasy to będą chcieli się zwrócić ku tym od których się odwrócili ale na to będzie już za późno bo te osoby znajdą sobie nową niszę. Chińczycy się coraz mocniej rozpychają na rynku gier i z pewnością bardzo chętnie by wypełnili lukę zarówno po Sony jak i Ubisofcie.

Edytowane przez Kris194
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, CzerwonyJohn napisał:

Przedała by się jakaś wojna by te korpa zniszczyć i odbudować od podstaw bez tego woke główna.Ale to nie możliwe, teraz Sony będzie kroczyć ścieżką Ubignoju,tylko czekać aż skończą jak oni.

 

Może to po prostu ten etap gdzie wielcy, którzy to wszystko stworzyli muszą połączyć siły. Zobacz sobie na Absurd Ventures - Dan Houser, Michael Unsworth, Lazlow, jedne z najważniejszych osób w R* postanowiły się odłączyć i stworzyć coś nowego. Podobnie dzieje się w innych korpo, coraz więcej seniorów odchodzi i albo tworzą coś własnego albo rzucają w ogóle gamedev.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 graczy online? Well, to chyba jakiś rekord w kontekście środków włożonych w marketing. W sumie i tak za mało posmarowali, ja o grze nie słyszałem. Niech dorzucą jeszcze z 10 baniek, ilość graczy skoczy na 15 i będzie można otwierać szampana. 

Edytowane przez Vulc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całe to wciskanie czarnych i LGBT gdzie popadnie doprowadzi jedynie do jednego, odrodzenia się rasizmu i homofobii na skalę nigdy wcześniej niespotykaną.

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo to jest sztuczne, rzeczywistość tak nie wygląda. Dla bardzo małego ułamka społeczeństwa próbuje się wmówić że jest inaczej. 

A ludzie idiotycznie popierają, bo równość, ale fajnie! Lol no nie, nie fajnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Kris194 napisał:

Całe to wciskanie czarnych i LGBT gdzie popadnie doprowadzi jedynie do jednego, odrodzenia się rasizmu i homofobii na skalę nigdy wcześniej niespotykaną.

O to chodzi. Sami prowokuja takie nastroje zeby potem 'bronic' uciskanych. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...