Skocz do zawartości
Áltair

Mobywatel.gov.pl - błędne złożenie wniosku o dowód

Rekomendowane odpowiedzi

Zmieniam dowód osobisty online, ale mam dołączone do wniosku błędne zdjęcie, bo głowa jest lekko przechylona, a nie prosta (nie będę już pisać, jak mnie w... te ciągle zmieniające się normy i przeprawy z głupim zdjęciem twarzy). Czy można to wyedytować (dodać nowe zdjęcie) w złożonym już wniosku online na mobywatel? Nie widzę nigdzie opcji edycji czy anulowania, a nowego wniosku złożyć się nie da, bo pojawia się info, jeden już leży w poczekalni. Czy jedyne, co pozostaje, to iść do urzędu z pendrivem?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No chyba i tak musisz iść najpierw do urzędu złożyć podpis i ewentualnie odcisk palca jak chcesz warstwę elektroniczną? Nie masz informacji, że w ciągu 30 dni musisz pojawić się w urzędzie? Wtedy pewnie poproszą Cię o uzupełnienie wniosku o prawidłowe zdjęcie. Swojego pendriva raczej w urzędzie nie podepniesz, więc albo będziesz musiał dostarczyć zdjęcie do urzędu w wersji wydrukowanej zgodnie z wytycznymi, albo może urzędnik ma opcję uzupełnienia wniosku on-line. 

Cytat

Sprawdź, jakie warunki powinno spełniać zdjęcie do dowodu. Pamiętaj, że jeśli zdjęcie nie będzie spełniać wymagań, urzędnik poprosi cię o uzupełnienie wniosku.,

https://www.gov.pl/web/gov/uzyskaj-dowod-osobisty

Też jakiś czas temu wymieniałem dowód i złożenie wniosku on-line wcale sprawy nie przyspiesza. Tyle tylko że nie trzeba nosić ze sobą papierów. W urzędzie i tak swoje trzeba było odstać, bo nie było osobnej kolejki dla osób ze złożonymi wnioskami on-line. Może w innych urzędach jest inaczej, nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Uwagę co do zdjęcia powiedziała właśnie urzędniczka przy zdawaniu odcisków palców na miejscu - że mam zrobić nowe. Ale nie wspomniała, jak trzeba je dołączyć. Jedynie, że mam wyedytować wniosek, ale nie widzę takiej opcji.

Co do kolejek mam patent, przychodzę 60-30 min. przed zamknięciem urzędu i prawie nie ma już wtedy ludzi ;) Wszyscy się pchają na otwarcie.

Edytowane przez Áltair

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wydrukowane ;) - Pendrive nikt nie przyjmie 

Swoją drogą powinni wywalić opcje online skoro i tak chcą odciski...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
12 minut temu, Zhao napisał:

A ten druk to musi być jako 492x633, czy może być wielokrotność 984 x 1266 albo 1476 x 1899? Oni tam sami sobie kadrują, jak są inne rozmiary? I chyba te zdjęcie na pen i tak trzeba im pokazać, żeby określili, które zdjęcie jest dobre (mam ich zrobionych kilka), by znów czas i pieniądze nie poszły w błoto.

Za pierwszym razem wyglądało to na wygodne, jeszcze te tutoriale, że robi się wszystko online, a fizycznie jedzie jedynie odebrać dowód (chyba że odrzucą wniosek). Potem w folderze złożonych wniosków jest info, że ma się 30 dni na zgłoszenie się do urzędu, więc WTF.

Edytowane przez Áltair

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Áltair

No bo tak to było jeszcze jakiś czas temu tj składałeś w domku w ciepłych kapciach online,a  potem urzędnik -  Altair masz dowód do odebrania  i tyle...ale jak zawsze trzeba było rozwalić coś co było dobre 

11 minut temu, Áltair napisał:

492x633,

Polecam się tego trzymać i powinno być ok :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
13 minut temu, Áltair napisał:

A ten druk to musi być jako 492x633, czy może być wielokrotność 984 x 1266 albo 1476 x 1899?

Łaaat??? Tu masz wyjaśnione.

• Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
13 minut temu, Zhao napisał:

ale jak zawsze trzeba było rozwalić coś co było dobre 

Pomyśleć, że przez te odciski palców i konieczność ich pobrania położyli całkowicie możliwość wnioskowania o dowód przez internet :E. Dopóki tego nie było, to można było tak załatwić, wizytę w urzędzie dopiero w celu odebrania dowodu.

32 minuty temu, LeBomB napisał:

Też jakiś czas temu wymieniałem dowód i złożenie wniosku on-line wcale sprawy nie przyspiesza.

Mnie to czeka za rok :E. Tak zapytam przy okazji, nadal trzeba wnioskować o nowy dowód osobisty 30 dni przed końcem ważności aktualnego dowodu osobistego czy jest inaczej? Do urzędu i tak będę wtedy musiał pofatygować m.in. przez te odciski palców. Chyba, że przez ten czas coś się zmieni.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Spl97

Tak to akurat jest nadal  po staremu  - 30 dni przed końcem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, jagular napisał:

I potem wychodzi, że w teorii swoje, a w praktyce swoje i zdjęcia nie przyjmą, jak z tym przychodzeniem do urzędu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 godzin temu, Zhao napisał:

Odciski chcą tylko wtedy gdy chcesz warstwę elektroniczną do dowodu z nfc, ale w urzędzie i tak się musisz pojawić żeby złożyć podpis, którego wzór będzie na dowodzie. 

5 godzin temu, Áltair napisał:

Ale nie wspomniała, jak trzeba je dołączyć.

Błąd, że nie powiedziała od razu co i jak, a mogłeś też się dopytać. Jak się zalogujesz i wejdziesz w sekcję moje wnioski czy moje sprawy, nie pamiętam jak to tam było, gdzie możesz podejrzeć złożony wniosek, to nie ma opcji uzupełnienia wniosku? Albo w mailu którego dostałeś jako potwierdzenie złożenia wniosku nie ma nic napisane, albo jakiś link? Jak nie ma to musisz złożyć wydruk w urzędzie.

4 godziny temu, Spl97 napisał:

Pomyśleć, że przez te odciski palców i konieczność ich pobrania położyli całkowicie możliwość wnioskowania o dowód przez internet :E. Dopóki tego nie było, to można było tak załatwić, wizytę w urzędzie dopiero w celu odebrania dowodu.

Nie składasz odcisków palców, jeżeli nie chcesz warstwy elektronicznej dowodu, ale jak pisałem, musisz i tak złożyć podpis. I tak, nadal najpóźniej 30 dni przed. Ja na swój czekałem 3 tygodnie od wizyty w urzędzie, bo czas biegnie nie od złożenia wniosku online tylko od zakończenia składania wniosku wizytą w urzędzie, bo wtedy urzędnik akceptuje wniosek. 

1 godzinę temu, Áltair napisał:

I potem wychodzi, że w teorii swoje, a w praktyce swoje i zdjęcia nie przyjmą, jak z tym przychodzeniem do urzędu.

Dlaczego? Przecież tam masz wszystko opisane jak powinno wyglądać zdjęcie. Widzisz, chciałeś zaoszczędzić 20-40 zł na fotografie i pewnie sam zrobiłeś sobie zdjęcie, wyszło nieprawidłowe i teraz stracisz i kasę i czas. Było iść do fotografa i zrobić raz a porządnie ;) 

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, LeBomB napisał:

Dlaczego? Przecież tam masz wszystko opisane jak powinno wyglądać zdjęcie. Widzisz, chciałeś zaoszczędzić 20-40 zł na fotografie i pewnie sam zrobiłeś sobie zdjęcie, wyszło nieprawidłowe i teraz stracisz i kasę i czas. Było iść do fotografa i zrobić raz a porządnie ;) 

W punkt. 😎

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
36 minut temu, LeBomB napisał:

O przepraszam bardzo ;) - Ja np nie wyobrażam  sobie teraz łazić po fotografach i robiłem  sobie sam -   żaden fotograf nie jest w stanie   uchwycić mojego piękna :E .....- A tak serio skoro 99% zdjęć do dowodu wygląda tak samo tj jakby ktoś wychodził/wchodził do pierdla to po co przepłacać  :D )

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bo można przypadkiem przechylić głowę i urzędnik każe uzupełnić wniosek o prawidłowo wykonane zdjęcie ;) 

Nie wiem jak u Was, ale u mnie wydział dowodów czynny jest do godziny 15, ja byłem po 13 i wszedłem gdzieś po 14:30. Także chyba bym świra dostał jakbym miał dwa razy czekać tylko dlatego że dałem złe zdjęcie ;) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No, ale aby sobie samemu pstryknąć fotkę do dowodu to trzeba chociaż podstawy fotografii(smarfona) i wytycznych co do wykonania zdjęcia ogarniać, albo trafić na apkę która to poprawnie zrobi :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
1 godzinę temu, LeBomB napisał:

ale jak pisałem, musisz i tak złożyć podpis. I tak, nadal najpóźniej 30 dni przed. Ja na swój czekałem 3 tygodnie od wizyty w urzędzie, bo czas biegnie nie od złożenia wniosku online tylko od zakończenia składania wniosku wizytą w urzędzie, bo wtedy urzędnik akceptuje wniosek.

Patrz, o tym fakcie zapominałem, ale to się zgadza co piszesz, aktualny wzór dowodu osobistego zawiera zeskanowany podpis. Ja to jeszcze mam dowód z czasów, kiedy dopiero wprowadzali te nowe wersje dowodów, które miało miejsce w 2015 roku, gdzie wykastrowano co się tylko dało w porównaniu ze starą wersją dowodów osobistych, z skanowanego podpisu, adresu zameldowania itd. Dobrze pamiętam pierwsze miesiące, odkąd byłem posiadaczem takiego nowego dowodu, leciałem obojętnie co załatwiać, dałem dowód do podglądu i niemal od razu Panie powiedziały, o Pan nie ma na dowodzie adresu zameldowania, no to trzeba wypełnić taki papierek, że taki i taki mieszka pod takim, a nie innym adresem 8:E. Ale po tych kilku miesiącach to ogarnęli i od tego momentu nie muszę czegoś takiego wypełniać :E.

Godzinę temu, Zhao napisał:

O przepraszam bardzo ;) - Ja np nie wyobrażam  sobie teraz łazić po fotografach i robiłem  sobie sam -   żaden fotograf nie jest w stanie   uchwycić mojego piękna :E .....- A tak serio skoro 99% zdjęć do dowodu wygląda tak samo tj jakby ktoś wychodził/wchodził do pierdla to po co przepłacać  :D )

Chciałeś przyjanuszować :E. Akurat przez jakiś czas robiłem tak samo, kupowało się papier fotograficzny, robiło się zdjęcie w znalezionym dogodnym miejscu, próbowało się potem obrabiać w programie do obróbki i jazda. Pamiętam to, że jak obojętnie co chciałem załatwić z wymaganym zdjęciem na samoróbce, to za każdym razem jak dałem takie zdjęcie, to spoglądali i były większe lub mniejsze spostrzeżenia co do zdjęcia (m.in. co do trwałości tak zrobionego i wydrukowanego zdjęcia), ale ostatecznie przyjmowali, tyle, że ze sporą niechęcią, robiąc łaskę. Już na szczęście tego nie robię, idę do fotografa jak potrzebuję mieć zdjęcia, poświęcę chwilę czasu, zapłacę i po kłopocie.

Edytowane przez Spl97

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie nikt nie miał zastrzeżeń i całość trwała może z 5 minut ..Nie wiem może dlatego,że mam paszport polsatu::D

Teraz to pewnie się powołam na funkcję moderatora tego forum:D 

Po mojemu trzy zasady :

1.Trzymać łeb prosto

2.Nie robić min

3.Trzymać się wymiarów

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

2 razy robiłem sam sobie zdjęcie do dowodu smartfonem (i to takim za 900zł) i przeszło zawsze bez problemu. 

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie, żebym was chciał pouczać, ale zrobienie smartfonem takiej foty to profanacja, nawet jak to przejdzie to musicie na tych zdjęciach wyglądać delikatnie mówiąc strasznie, bo zapewne użyliście obiektywu szerokokątnego, bo jak inaczej zrobić sobie samoje... :E

A biorąc pod uwagę ze te zdjęcia i tak są straszne to żeby was potem za każdym razem nie trzepali na lotniskach :E

A wiem coś o tym, bo robię takie zdjęcia profesjonalnie. :D

Jak użyliście statywu, odpowiedniego oświetlenia i obiektywu to nawet smartfonem można taka fotę wykonać, ale widziałem takich zdjęć bardzo dużo i żadne nie było dobre, ale niektóre były powiedzmy to "poprawne" :D

Ogólnie jak chcecie sobie wyrobić paszport, dowód albo prawo jazdy to moja rada, nie januszujcie i idźcie do fotografa. Takie zdjęcia robi się raz na 10 lat więc to nie jest wydatek kosmiczny a zdjęcie koszmarne potem 10 lat nosić to już średnio, a w paszporcie to nawet nie polecam, bo się potem można zdziwić na lotniskach jak was na bok poproszą albo do pokoju :E

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 minut temu, kadajo napisał:

ale zrobienie smartfonem takiej foty to profanacja, nawet jak to przejdzie to musicie na tych zdjęciach wyglądać delikatnie mówiąc strasznie

Straszne :o, sorry ale nie jesteś obiektywny bo zarabiasz na fotografii :E

Nie miałem żadnych problemów na lotniskach. 

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@kadajo

Jako fotograf nie dziwne,że tak piszesz -  więc cicho tam :E

Mnie nikt nigdy nie zaprosił do pokoju :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No niby tak, ale z drugiej strony jak widzę, z jakimi zdjęciami ludzie do mnie przychodzą czasem i pytają, czy może być to musiałem coś napisać :E

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
4 godziny temu, Áltair napisał:

Problem w tym, że napisałeś coś, co nie ma sensu. Pani Urzędniczka Krystyna nie jest w stanie sprawdzić rozdzielczości pliku, którego użyłeś do wydruku zdjęcia - bo chyba o tym pisałeś? Co najwyżej: sprawdzi wymiary (fizyczne), wygląd facjaty, zgodność z normami i czy jest wystarczająco ostre. Jeżeli jej się zechce.

Edytowane przez jagular

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, LeBomB napisał:

Widzisz, chciałeś zaoszczędzić 20-40 zł na fotografie

Ciekawe gdzie znajdziesz fotografa który zrobi dowodowe za 20zł. Chyba wiem...w przeszłości.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ogólnie to sprawdzam im w programie czy zdjęcie jest ok, żeby pokazać co jest nie tak a druga sprawa to po prostu proponuje im że zrobię im zdjęcie i sami zobaczą które lepsze i zdecydują czy chcą swoje mieć 10 lat w dokumencie, czy jednak moje.
I wszyscy zawsze płacą i są happy a niektórzy nawet dziękują, że ich uświadomiłem :E

1 minutę temu, dzki_czoug napisał:

Ciekawe gdzie znajdziesz fotografa który zrobi dowodowe za 20zł. Chyba wiem...w przeszłości.

To niestety prawda, u mnie takie fotki to 65zl, najtaniej w moim mieście z tego co wiem to 55-50.

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi