Skocz do zawartości
Elvis79

LG OLED C4 77 cali różnica

Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś orientuje się czym się różnią LG OLED77C41LA a LG OLED77C45LA ? Napewno cenowo, C41 idzie dostać za 12500zł a C45 to już wydatek 18tyś, możliwe, że mają tylko różne oznaczenia bo wypuszczane są na inne rynki ? C45 napewno dedykowany jest w PL.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bier co tańsze xD 

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, Elvis79 napisał:

Ktoś orientuje się czym się różnią LG OLED77C41LA a LG OLED77C45LA ? Napewno cenowo, C41 idzie dostać za 12500zł a C45 to już wydatek 18tyś, możliwe, że mają tylko różne oznaczenia bo wypuszczane są na inne rynki ? C45 napewno dedykowany jest w PL.

Prawdopodobnie model na Węgry/Rumunię.

Z 10 lat temu jak kupowałem LG to wersja na rynek DE (lepiej wyposażona m.in. w budowany tuner satelitarny) była tańsza o około 1500zł niż golas na Polskę. Tutaj różnica "nieco większa", ale chyba właśnie ta sama zasad: "może w Polsce mało zarabiamy, ale przynajmniej elektronika jest droższa" :-)

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 minuty temu, bergercs napisał:

Prawdopodobnie model na Węgry/Rumunię.

Z 10 lat temu jak kupowałem LG to wersja na rynek DE (lepiej wyposażona m.in. w budowany tuner satelitarny) była tańsza o około 1500zł niż golas na Polskę. Tutaj różnica "nieco większa", ale chyba właśnie ta sama zasad: "może w Polsce mało zarabiamy, ale przynajmniej elektronika jest droższa" :-)

Póki co o zakupie nie myślę, 3 miesiące temu brałem 77C31LA za 11tys z groszami i to jest model na PL, dlatego teraz trochę zdziwiłem się, żę 41LA jakby nie na nasz rynek a u nas 45LA ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To ja jeszcze podbije w temacie że y nie zakładać nowego planuje zakup nowego TV z poprzedniego rocznika bo taniej i teraz która wersję mam wybrać

https://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/lg-telewizor-oled65c31la.bhtml

https://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/lg-telewizor-oled65c32la.bhtml

https://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/lg-telewizor-oled65c35la.bhtml

Czym one się różnią? Interesuje mnie tylko model C3 65

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

siema w moim temacie pod tym rowniez zdecydowalem sie na model lg c3 z poprzedniego roku tylko 77 cali, i zastanawialem sie jaka jest roznica miedzy modelem z numerkiem 31 i 32 (35 nawet nie widzialem w tych calach wiec nie wiem) i okazuje sie ze roznia sie tylko pilotem, ten z 32 ma wbudowane nfc i w moim wypadku kosztowal kilka tys wiecej i byl nieoplacalny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Napewno jeżeli ktoś chce kupować model kończący się na LB to dostanie TV który ma "dupę" białą ;)

a tutaj z innego tematu  o monitorach OLED - 

Kupiłem u nich rok temu C2 42. Telewizor bez problemu zarejestrowałem na lg.com/pl. Mój miał końcówke 1LA, o czym poniżej.

Co do do dystrybucji i gwarancji to wygląda to tak.

W numerze oprócz:

• typu i serii OLED42C32LA
  • oznaczony jest rok OLED42C32LA
  • oraz seria na dany kraj albo danego dystrybutora OLED42C32LA
  • a także typ tunera (dla europejskiego DVBT jest to L) OLED42C32LA
  • ostatnia litera to wzornictwo OLED42C32LA, najczęściej zazwyczaj jest A, ale ostatnio seria OneWall ma literę W na końcu.

Więc numery telewizorów LG w Europie w praktyce różnią się tą trzecią cyfrą od końca. Nie udało mi się rozkodować jakie partie LG przeznacza na dane kraje albo danych dystrybutorów (duża sieć detaliczna też może mieć swoją partię, tak ma np. Wallmart w Stanach), ale generalnie na jednolitym rynku w UE gwarancja powinna być respektowana bez względu na miejsce zakupu w UE.

W praktyce być może potrzeba trochę asertywności, bo o ile LG Polska pisze tak:

"1. Gwarancja dotyczy wyrobów powszechnego użytku dystrybuowanych przez LG Electronics Polska Sp. z o.o. na terenie Unii Europejskiej"

to LG Deutchsland pisze tak:

"Usługa gwarancyjna świadczona jest zasadniczo na terenie Niemiec. Jeśli produkt LG zostanie przywieziony lub używany poza granicami Niemiec lub jeśli tam wystąpi wada w rozumieniu niniejszej gwarancji, wszelkie usługi gwarancyjne mogą być świadczone z reguły w Niemczech. Poza granicami Niemiec nie ma żadnego prawnego uprawnienia do serwisu gwarancyjnego. Jednakże świadczenie serwisu gwarancyjnego dla takich urządzeń poza granicami Niemiec jest możliwe w indywidualnych przypadkach i jest świadczone przez odpowiednią firmę LG Electronics zgodnie z odpowiednimi krajowymi warunkami gwarancji."

Edytowane przez Elvis79
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 20.05.2024 o 16:04, voltq napisał:

Kolorem obudowy (masz w opisie) i pilotem.

Generalnie w przypadku LG bierzesz najtańszą wersję jaką znajdziesz, chyba że te delate robią różnicę, np. ten kolor obudowy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi