Skocz do zawartości
Lameismyname

AMD ZEN 5 (SERIA RYZEN 9xxx / SOCKET AM5) - wątek zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

57 minut temu, ju-rek napisał:

Bo te wasze CO -30 (bo u wszystkich "lata") jest o kant .... Sprawdzone 15 min w CB R23. A puść Aida64 test CPU SHA lub Julia 10 razy pod rząd, albo y-cruncher BBP na choć 30 min, to szybko zweryfikuje.

Nie bądź śmieszny, stabilność pod dany test buahaha. Czasy prime stable już minęły ;) 

33 minuty temu, wrobel_krk napisał:

Ale po co puszczać syntetyki jak w  grach czy na co dzień nie wywala. Chyba że ktoś gra w crunchery to wiadomo

Jakieś syntetyki warto puścić, choćby jakiś rendering. Osobiście lubię CB23 na priorytecie czasu rzeczywistego bo na wysokim potrafiło przechodzić a rzeczywisty wywalał. Taka 10min pętelka i od premiery AM5 nigdy mi nic nie wywaliło, żadnej gry, jakiś bf2042 czy kompilację shaderów. 

Ale jak ktoś sobie lubi ustawiać pod więcej syntetyków to przecież jego czas 😄 Tylko nie widzę powodu tego wywyższania się że moje jest stabilniejsze od twojego, bez sensu takie dyskusje.

Edytowane przez Phoenix.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinni zrobić Cinebencha, który dodatkowo shadery kompiluje i byłby test idealny.:E

Edytowane przez bourne2008
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, SebastianFM napisał:

A później gra zaczyna kompilować shader'y i się nagle wywala.

AMD tak potrafi? Bo z ciekawości dałem na początku curve - 30, a i tak żadnego shader nie wyrzuciło. 

Ale na pulpicie jak nic nie robił owszem 😉

1 godzinę temu, ju-rek napisał:

Bo te wasze CO -30 (bo u wszystkich "lata") jest o kant .... Sprawdzone 15 min w CB R23. A puść Aida64 test CPU SHA lub Julia 10 razy pod rząd, albo y-cruncher BBP na choć 30 min, to szybko zweryfikuje.

Ja używam różne nastawy dla różnych rdzeni, bo spory rozstrzał u mnie. Mam rdzeń co max -13 i rdzeń co max -28 daje :) W sumie - 28 mam 7 rdzeni. 

Godzinę temu, wrobel_krk napisał:

Ale po co puszczać syntetyki jak w  grach czy na co dzień nie wywala. Chyba że ktoś gra w crunchery to wiadomo

Po co w ogóle puszczać gry albo syntetyki. U mnie ani razu nie wyrzuciło gry w samej grze. Jedyne w menu  głównym kilka razy. A 99% wywaleń przez Curva to pulpit/przeglądarka/Spotify. 

Ogólnie mam wrażenie że im starsza gra tym łatwiej sprawdzić curve. Nic z nowości mi nie wywalało, ale Max Payne 3 czy Project Cars 3, w ciągu kilkudziesięciu minut weryfikują właśnie w menu między misjami tudzież wyścigami. 

Edytowane przez PiPoLiNiO
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@PiPoLiNiO, fajnie, np. SkatterBencher do znalezienia najlepszej Curvy używa Prime95, w innych poradnikach polecają y-cruncher lub Cinebench R23 a tobie wystarczy Pulpit. 😁

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@SebastianFM Fajnie. Jak zawsze, w temacie o 14900KS najwięcej do powiedzenia miał gość bez 14900KS, w temacie o AMD i ustawieniu Curva najwięcej do powiedzenia ma gość bez AMD. 

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem taką sytuację przy UV intela, że przechodził Prime95, przechodził Cinebench 2024, a zdarzały się BSOD na pulpicie. Okazało się, że napięcie było za niskie kiedy był obciążony jeden wątek i procesor wbijał na 4,9Ghz zamiast na 4,5 (dla multi). Cinenbench na jeden wątek to zweryfikował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, SebastianFM napisał:

A później gra zaczyna kompilować shader'y i się nagle wywala. 🙂

Sam na co dzień trzymam -30 stabilne w cb r23, realbench czy grach, ale w przy ostrym pałowaniu syntetykami dopiero -25 jest stabilne. No i to -30 wcale nie wywala przy shaderach ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, PiPoLiNiO napisał:

@SebastianFM Fajnie. Jak zawsze, w temacie o 14900KS najwięcej do powiedzenia miał gość bez 14900KS, w temacie o AMD i ustawieniu Curva najwięcej do powiedzenia ma gość bez 

Nie potrafisz się powstrzymać od zmyślania? Wcale nie miałem najwięcej do powiedzenia na temat i9-14900KS. Wypowiadałem się na temat tego, że degradujesz procki jeden po drugim i miałem rację. Widzisz, sam żadnego nie zdegradowałem a jednak mogłem o tym pisać. Gdzie niby napisałem coś o ustawieniu Curvy?

Edytowane przez SebastianFM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, TheMr. napisał:

CO -30 nie widziałem od premiery X3D :E 

Większość prockow moich znajomych robią po -16-23. I to testują w grach, a i tak potrafi wywalić, więc w jakimś stress teście to pewnie trzeba by było trzymać o wiele luźniej. 
 

U mnie na X3D -30 nie jest stabilne :E Dopiero -25 ale dla spokoju dałem -20

  • Like 3
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, krzysiak napisał:

No i to -30 wcale nie wywala przy shaderach ;)

Na tej sztuce nie wywala, na innej kto wie :E

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, bleidd napisał:

U mnie na X3D -30 nie jest stabilne :E Dopiero -25 ale dla spokoju dałem -20

Ja niedługo będę składał mój upgrade i zamierzam na -10 tylko dać Ryzena 9 7950X3D. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, tomcug napisał:

Na tej sztuce nie wywala, na innej kto wie :E

Pewnie tak może być, przy -35 już wywala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, SebastianFM napisał:

@PiPoLiNiO, fajnie, np. SkatterBencher do znalezienia najlepszej Curvy używa Prime95, w innych poradnikach polecają y-cruncher lub Cinebench R23 a tobie wystarczy Pulpit. 😁

Szukając curve Cinebench 23 jest dobry jeśli zatrzymasz go po 1-2 minutach i najczęściej system siada po kilku sekundach. Nie znajdziesz stabilnej curvy 1 testem i nawet minimalne obciążenie pod pulpitem ma tu sens.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, SebastianFM napisał:

@PiPoLiNiO, fajnie, np. SkatterBencher do znalezienia najlepszej Curvy używa Prime95, w innych poradnikach polecają y-cruncher lub Cinebench R23 a tobie wystarczy Pulpit. 😁

On akurat słabo weryfikuje curve :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No przecież on i tak wie najlepiej co dobrze weryfikuje a co nie. Ma internety i się zna na wszystkim. No przecież dzień jak co dzień. To nic, że na wszystkich forach podają pulpit jako najprostszy i najszybszy sposób :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, krzysiak napisał:

On akurat słabo weryfikuje curve :)

Sam test tak ale szukając stabilnych ustawień odpalałem go na 1-2 minuty i często reset miałem w ciągu kilku sekund od zakończenia testu, kiedy obciążenie spadło.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kekeke Dokładnie ten sam efekt uzyskasz jak odpalisz np Spotify i zostawisz kompa relaksując się na fotelu :) Tyle, że potrwa to dłużej. Mi np 10 min w cinebench nic nie dawało, dalej chodził po wyłączeniu. Ale już zapuszczenie spotify na 2h i był reset.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, kekeke napisał:

Sam test tak ale szukając stabilnych ustawień odpalałem go na 1-2 minuty i często reset miałem w ciągu kilku sekund od zakończenia testu, kiedy obciążenie spadło.

Pół godziny potrafił chodzić a ycruncher wywalał zaraz. Ja CB stosuję do wyłapania ustawień początkowych i dopiero z nich schodzę jeśli w innych syntetykach się wywala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, matfcbpl napisał:

Ja niedługo będę składał mój upgrade i zamierzam na -10 tylko dać Ryzena 9 7950X3D. 

Procka na dwa chiplety daje się osobno curve bo jeden chiplet zawsze jest gorszy więc all nie ma sensu.

58 minut temu, krzysiak napisał:

On akurat słabo weryfikuje curve :)

Wystarczająco, przez 2 lata niczym innym nie weryfikowałem. Warunek priorytet czasu rzeczywistego.

Używałem też na test prime ale tam proc to od razu załącza limity/odfsety i nawet 60st nie było na cpu 🤣

32 minuty temu, PiPoLiNiO napisał:

@kekeke Dokładnie ten sam efekt uzyskasz jak odpalisz np Spotify i zostawisz kompa relaksując się na fotelu :) Tyle, że potrwa to dłużej. Mi np 10 min w cinebench nic nie dawało, dalej chodził po wyłączeniu. Ale już zapuszczenie spotify na 2h i był reset.

Sam cb23 jest słaby jeśli nie dasz priorytetu rzeczywistego bo nawet na wysokim mi przychodziło a na rzeczywistym reset ale po rzeczywistym jest stable i nigdy nic po tym nic nie wywaliło. 

Taka moja opinia na podstawie moich doświadczeń ale każdy i tak niech robi po swojemu jak ma mieć spokojną głowę ;) 

Edytowane przez Phoenix.
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Phoenix. napisał:

Warunek priorytet czasu rzeczywistego.

Możesz objaśnić? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Manager zadań, rozwijasz proces cinebench, prawy klawisz i masz opcje priorytet. Rozwijasz i zmieniasz, na czas rzeczywisty. Wtedy 100% pary idzie w program. Dodam że w tym stanie komputer wygląda jakby się ciął więc bez obaw. Obraz przeskakuje co kilka sekund bo tak jest obciążany tym priorytetem. 

Im niższy  priorytet tym możesz też coś np robić w tle w tym czasie.

W rzeczywistym jest totalna zwiecha wszystkiego. Jak mi to 10min przejdzie to zostawiam.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Z ciekawości aż odpale i sprawdzę czy przeleci :)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapodaj sobie ten czasowy na 10min najlepiej z tym priorytetem.

Jak brakuje papu to jest twardy piękny reset :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Phoenix. Jo, komp nie do użytku 10 min. Przeszedł bez zająknięcia. 

Jutro z ciekawości te 7 rdzeni co mam na 28, dam na 29 i ponowie test. Jak zostawię włączonego kompa to przy 29 wywali się w drugiej dobie używania, będąc na pulpicie. Sprawdzimy Twoją teorię, że cinebench może zastąpić pulpit :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...