Skocz do zawartości
Lameismyname

AMD ZEN 5 (SERIA RYZEN 9xxx / SOCKET AM5) - wątek zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, Phoenix. napisał:
7 godzin temu, wrobel_krk napisał:

 

Jakieś syntetyki warto puścić, choćby jakiś rendering. Osobiście lubię CB23 na priorytecie czasu rzeczywistego bo na wysokim potrafiło przechodzić a rzeczywisty wywalał.

No spoko nie twierdzę że nic nie trzeba puszczać aby testować tylko z umiarem.

Każdy ma swoje wymagania i zastosowanie pc i jak mu działa -30 to nie musi puszczać jakichś tam prime/cruncherow.

Ja stawiam że Co co sobie tym y-cruncherem testowali to zaraz by się znalazło jeszcze coś co działa niestabilnie.

Ja pamiętam że OC ramu mi przechodziło tm5, ale GTA V + cb20 sypało.

Tak samo może się trafić gra co wywali. Np escape from tarkov też na UV wrażliwe.

Czyli wszystko jest stabilne dopóki się nie wywali

A i na stock się zdarza jak z Intelem że jest niestabilne;)

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Phoenix. Niestety u mnie się nie sprawdziło. Przeszedł na - 29 10 min w rzeczywistym. A jest to na 100% niestabilne. Także zostaje przy testach pulpitowych, może dłużej, ale pewniej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale po czym wnosisz że jest to niestabilne ? Rozumiem po pulpicie tak wywalił zaraz ?

Mi nigdy żaden cpu na pulpicie nie wywali więc dla mnie to i tak szamańska metoda ale nie wnikam ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, Phoenix. napisał:

Zapodaj sobie ten czasowy na 10min najlepiej z tym priorytetem.

Jak brakuje papu to jest twardy piękny reset

CO -40 na wszystkich "jajcach" bez zająknięcia. I co to jest stabilne?

Zrzut-ekranu-2024-09-24-170606.png jeden przebieg

Zrzut-ekranu-2024-09-24-172506.png 10 minut

Edytowane przez ju-rek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Phoenix. napisał:

Procka na dwa chiplety daje się osobno curve bo jeden chiplet zawsze jest gorszy więc all nie ma sensu.

No ja u siebie kiedyś ustawiłem all na - 10 było ok potem na - 15 i już był reset po kilku sekundach na pulpicie i koniec końców ustawiłem różne wartości dla każdego rdzenia i jest i git. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Phoenix. Ja to testuje na zasadzie normalnego używania kompa, tylko bez wyłączania go przez kilka dni. I zwykle po pierwszej albo drugiej nocy, rano muszę wpisać pin bo zrobił sobie reset nic nie robiąc. Wtedy wiem że dany rdzeń przesadziłem z Curva. Czasami jak się zresetuje gdy np w dzień puszcze muzę albo YT to potrafi wpaść też w pętle i co wejście do Windows to reset dopóki nie zmniejszę Curva :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ty powinieneś wiedzieć ;) Ja podałem swój sposób który mnie nigdy nie zawiódł, no i nigdzie nie napisałem że testuje tylko CB23. Bo do tego dochodzi bf2024 oraz kompilacja shaderów w TLOU oraz cała masa innych gier. A na -40 to mi też przechodził cpu w cb23 tylko tak jak pisałem nie ustawiam cpu i ram na żyletki.  

Edytowane przez Phoenix.
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Phoenix. napisał:

no i nigdzie nie napisałem że testuje tylko CB23

No można się sprzeczać. Napisałeś "Wystarczająco, przez 2 lata niczym innym nie weryfikowałem. Warunek priorytet czasu rzeczywistego." 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, PiPoLiNiO napisał:

@Phoenix. Ja to testuje na zasadzie normalnego używania kompa, tylko bez wyłączania go przez kilka dni. I zwykle po pierwszej albo drugiej nocy, rano muszę wpisać pin bo zrobił sobie reset nic nie robiąc. Wtedy wiem że dany rdzeń przesadziłem z Curva. Czasami jak się zresetuje gdy np w dzień puszcze muzę albo YT to potrafi wpaść też w pętle i co wejście do Windows to reset dopóki nie zmniejszę Curva :)

Ja na 24h nie zostawiam ale podczas włączonego kompa w dzień wolny gdzie trwa to 10-14h to mam mieszane użycie i w tle jest z 10 zakładek Firefox, stream, muzyka, co chwilę odpalam jakąś grę itp więc użycie jest dość intensywne i mieszane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale właśnie chodzi o to, że on się wywali jak nie jest intensywnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, PiPoLiNiO napisał:

No można się sprzeczać. Napisałeś "Wystarczająco, przez 2 lata niczym innym nie weryfikowałem. Warunek priorytet czasu rzeczywistego." 

A czytałeś moje poprzednie posty ? Czy znowu wyłapujesz tylko to co ci się podoba? Napsialem wcześniej że raz testowałem w prime 95 ale tam ten były szmiesznie niskie i pisząc o cb23 chodziło o syntetyki a wcześniej pisałem też o bf2042 i tlou.

Czyli w skrócie testuję 10min cb23, jak przejdzie to idzie bf2042 i tlou i koniec. Po tym sobie użytkuję normalnie kompa oraz inne gierki. Metoda nigdy nie zawiodła ;) Zero innych syntetyków.

Edytowane przez Phoenix.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na noc nawet przeglądarki nie mam włączonej. Totalnie nic :)

1 minutę temu, Phoenix. napisał:

czytałeś moje poprzednie posty ?

No czytałem. I teraz się zastanawiam po co to w ogóle pisałeś, skoro teraz piszesz, że przeszedł Ci cinebench na - 40. Skoro Ci przeszedł na - 40 co jest niestabilne na milion %, to czemu piszesz o super weryfikacji przez cinebench? 

Bo albo się gubię albo czegoś nie doczytałem :)

No i tak czy siak, - 29 jest niestabilne u mnie bo już to sprawdzałem wcześniej, a cinebench zaliczył. Więc żaden z tego tester u mnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie czytasz ze zrozumieniem a pisze to już trzeci raz że nie ustawiam kompa na żyletki więc pomimo że przeszło na -40 to dałem -30 żeby nie było cytuję ponownie „na żyletki” Wtedy jak wchodzi nowy BIOS czy jakieś zmiany nie mam problemu że coś wywala jak robię co nowy BIOS. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, PiPoLiNiO napisał:

 

No i tak czy siak, - 29 jest niestabilne u mnie bo już to sprawdzałem wcześniej, a cinebench zaliczył. Więc żaden z tego tester u mnie :)

Ale to CO - 29 na wszystkich rdzeniach masz ustawione?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, PiPoLiNiO napisał:

No i tak czy siak, - 29 jest niestabilne u mnie bo już to sprawdzałem wcześniej, a cinebench zaliczył. Więc żaden z tego tester u mnie 

No i moze być  niestabilne bo pisałem to wielokrotnie że masz 2 chiplety i jeden jest gorszy więc jak ty chces jedna curve ugrać dwa chiplety ? Nie da się i trzeba każdy z osobna robić. Więc skoro nie robisz tego zgodnie ze sztuką to nie dziw się że moja metoda na 1 chiplet nie działa u ciebie. Bo ma prawo nie działać. Jedną curve zawsze oba chiplety sprowadzisz w dół do tego nagorszego. Gdybym miał cpu 2 chiplety to każdy bym rzeźbił z osobna. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Phoenix.

Ale tak dosłownie rzeźbil? W sensie każdy z osobna 1 cyfrę w dol/górę, zapis ustawień, reset kompa, test i aż do uzyskania stabilności? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie każdy rdzeń z osobna tylko  każdy chiplet z osobna, przecież to bardzo proste. Jeden chiplet leci stock a drugi lecisz curve swoimi testami. Jak stwierdzisz że jest stabilne to zamiana chipletow. Ten gotowy zostawiasz już z curve i lecisz drugi chiplet. Nie no ja się nie bawię w jakieś  -1 🤣 Życia by mi nie starczyło, wbijam od razu co -10 lub -5. A zawsze dobrze mieć te kilka schodków zapasu właśnie po to że przy zmianie BIOS nie muszę się martwić że coś wywali jak jest na styk. 

Edytowane przez Phoenix.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież ja pisałem, że mam każdy rdzeń osobno. Dałem rdzenie 1-7 na -29, bo na co dzień stabilne jest -28, a - 29 wywala. Przestań przekręcać :)

14 minut temu, Godlike_(UT) napisał:

Ale to CO - 29 na wszystkich rdzeniach masz ustawione?

Nie. Mam:

Rdzeń 0 : -18

Rdzenie 1-7 : - 28

Rdzeń 8 : - 10

Rdzenie 9-15 :  - 18

Edytowane przez PiPoLiNiO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@PiPoLiNiO

W domu muszę obczaić jak na moim konfigu twoje ustawienia śmigają. 

@Phoenix.

Dzięki za podpowiedź, za pierwszym razem źle się do tego zabrałem a może da się jescze trochę więcej wycisnąć z mojego proca:szczerbaty:

Edytowane przez Godlike_(UT)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie przekręcam, po prostu nie widziałem że masz każdy z osobna bo gdybym doczytał/wiedział to nie pisałabym tego co napisałem ale Ty już widzę zaskok typowy i zarzucanie przekręcania  ;)  A co do twojego ustawienia to widzę że też na żyletki ustawiasz skoro zmieniasz o 1 pkt curve to się nie dziwię że później nowy BIOS i wywala jak nie ma zapasu. No i to też tłumaczy to dlaczego moja metoda się sprawdza u mnie a moja u ciebie nie, bo po prostu nie masz zapasu. Wszystko jasne. No i jak testowałeś metodą pulpitową każdy rdzeń z osobna z tak małą zmianą wartości  to chyba dobre pół roku to musiało trwać ? 

Edytowane przez Phoenix.
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No trzeba na żyletki bo nudy po Intelu 🤣🤣🤣

A o rdzeniach pisałem dużo wyżej. I pisałem też przecież, że ustawiam kilka rdzeni na 29 jak pytałem o tryb rzeczywisty :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Godlike_(UT) napisał:

@PiPoLiNiO

W domu muszę obczaić jak na moim konfigu twoje ustawienia śmigają. 

@Phoenix.

Dzięki za podpowiedź, za pierwszym razem źle się do tego zabrałem a może da się jescze trochę więcej wycisnąć z mojego proca:szczerbaty:

Nie skupiaj się aż tak nad tym bo nie ma sensu , to zależy jaka masz sztukę, moja pudła robiła lepsze zegary jak innemu po -30 ale też tak jak pisałem zostaw sobie zapas. Tego nie robi się dla wydajności tylko żeby troszkę zbić temp i ew lekko podbić zegary. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Phoenix. napisał:

dziwię że później nowy BIOS i wywala jak nie ma zapasu. 

Ale nowe biosy nie robią niestabilności o 1-2 pkt. Na forach ludzie piszą, że potrafi 7 jednostek zejść. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, PiPoLiNiO napisał:

No trzeba na żyletki bo nudy po Intelu 🤣🤣🤣

A o rdzeniach pisałem dużo wyżej. I pisałem też przecież, że ustawiam kilka rdzeni na 29 jak pytałem o tryb rzeczywisty :)

Ja jestem już zbyt wygodny dlatego taki 3D mi pasuje bo ram przeklepałem z 7700X, cpu ustawiłem w moment i koniec. Tego się obawiam na intelu że będzie za dużo grzebania a tam ram trzeba niestety trochę dostroić bo xmp to jest patologia wydajnościowa a ja głównie gram w gry Multi gdzie ram fajnie podnosi min fps.

Edytowane przez Phoenix.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...