Skocz do zawartości
Lameismyname

AMD ZEN 5 (SERIA RYZEN 9xxx / SOCKET AM5) - wątek zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Kasza na dwóch ccd i wyłączone parkowanie, to by było coś :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Pitt_34 napisał:

A powiedz mi taką rzecz, jak Ci siądzie GB, potem kolejna innej firmy itd... itd... i w końcu nic Ci nie zostanie do wyboru to co Ty zrobisz wtedy :szczerbaty:

Jeszcze jest bramka nr 3 - Biostar:szczerbaty:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne te cyferki, znaczy że jeden chiplet w 9800X3D dostanie 96MB 3D cache, a dwa chiplety w wyższych modelach 128MB? Czyli 64MB w każdym, albo 128MB w jednym, co nie ma sensu bo oznacza że AMD musiało by mocno skomplikować proces produkcyjny..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Radio_Tirana napisał:

Co te kocmołuchy z AMD knują? Modele z 12 i 16 rdzeniami mają dostać kaszę 3D na obu CCD 8:E

https://www.techpowerup.com/327057/amd-ryzen-9-9950x3d-and-9900x3d-to-feature-3d-v-cache-on-both-ccd-chiplets

Jaram się jak Intel :szczerbaty: mogliby jeszcze dorzuci ze 4 linie pcie więcej ale to pewnie nie ma co liczyć. 

Edytowane przez Godlike_(UT)
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9600X3D wygląda jak przyszły kandydat na miejsce mojego 7500F

A co do mobasów (i nie tylko) MSI omijam szerokim łukiem... nie mam szczęścia do tej firmy - padły mi przynajmniej 3 płyty na przestrzeni lat, z innymi czasem miałem mniejsze lub większe problemy i to mówię o nówkach które miałem od początku.
ASUSa też dosyć źle wspominam. Kiedyś tylko Gigabyte, teraz chyba bardziej ASRock za mną przemawia. Prawda jest jak dupa - każdy ma swoją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, kalderon napisał:

Dziwne te cyferki, znaczy że jeden chiplet w 9800X3D dostanie 96MB 3D cache, a dwa chiplety w wyższych modelach 128MB? Czyli 64MB w każdym, albo 128MB w jednym, co nie ma sensu bo oznacza że AMD musiało by mocno skomplikować proces produkcyjny..

Niezależnie od cpu , każdy ccd dostaje taką samą ilość kaszy czyli 64mb. Dodaj bazowy cache danego cpu i masz sumę ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co prawda mowa o dyskach Gen5 ale ja na dyskach Gen 4 i Gen 3, 0 problemów, w tym z bootowaniem a myślę, że X670E-F można zaliczyć do wysokiej klasy mobasków Asusa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Phoenix. napisał:

Niezależnie od cpu , każdy ccd dostaje taką samą ilość kaszy czyli 64mb. Dodaj bazowy cache danego cpu i masz sumę ;) 

To wciąż się matematyka nie zgadza bo wtedy oznacza to że tylko jeden chiplet dostanie 3D cache. Techpowerup źle zinterpretował swoje własne źródło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się zgadza ;) 

9900X-76+64+64=204

9950X-80+64+64=208 

co ci się nie zgadza? 

Edytowane przez Phoenix.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...