Skocz do zawartości
Lameismyname

AMD ZEN 5 (SERIA RYZEN 9xxx / SOCKET AM5) - wątek zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, Phoenix. napisał:

Testy PPC 🤣

Rozumiem że GURU3d też ma słabe testy i się nie nadają ? 

Zrzut-ekranu-2024-06-11-181921.png

Zrzut-ekranu-2024-06-11-181826.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeżeli im wychodzi, że rysiek 7950x jest szybszy w Wieśku 3 od 7800x3d (czysty absurd), to tak - testy Guru to śmieć. 

• Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie ma to jak rzetelny wybór dwóch przyciętych slajdów aby udowadniać swoje pseudoteorie.
Brakuje jeszcze argumentu, że intel lepszy bo ich procki z serii 14xxx są w 10nm, a nie tylko w 5nm jak ryzeny 7xxx 😁
Radosna twórczość 😃

• Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

I tak nikt nie kupuje 7800x3d żeby miec fps w wieśku tylko aby mieć fps w grach sieciowych gdzie klatki się liczą w ustawieniach low albo "competitive".

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
37 minut temu, RTX4090 napisał:

Rozumiem że GURU3d też ma słabe testy i się nie nadają ?

Nie wiem bo nie sledze ich testow wiec wypowiadac sie nie bede , a testy PPC slusznie wiele osob zauwazylo, ze sa jakie sa od lat;) Natomiast dla mnie w tej calej dyskusji nie ma to znaczenia czy lepszy jest intel czy amd bo rownie dobrze moge wrzucic jakis wynik gdzie amd przegania intela tylko w przeciwienstwie do ciebie nie jestem fanbojem zadnej strony i znam slabe i mocne strony kazdej generacji i nie mam zamiaru znizac sie do tak niskiego poziomu jaki prezentujesz bo w tym temacie jedyne co cie intresuje to nie merytoryczna dyskusja tylko przepychanki zeby udowodnic, ze intel jest najlepszy dobierajac za kazdym razem wyniki pod swoja narracje. To samo bylo w dziale AMD gpu i wychwalanie na kazdym kroku nvidia. Dlatego lecisz od razu do ignorowanych, zeby nie czytac tego spamu bo widze, ze historia lubi sie powtarzac ;)

50 minut temu, Kelam napisał:

Jeżeli im wychodzi, że rysiek 7950x jest szybszy w Wieśku 3 od 7800x3d (czysty absurd), to tak - testy Guru to śmieć. 

Otoz to ;)  Tam niezly magik robil testy :E

• Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

NIeźlie macie nasrane we łbie. Swego czasu każdy śmiał się z testów na pclolu gdzie faworyzowano Intela i Nvidie od lat, teraz nagle purepc to robi xDD

Hardware Unboxed mogę polecić, choć zaraż się okaże, że oni za AMD są.

Edytowane przez calvex

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A nie robi? :E Choćby w całych internetach AMD wychodziło lepiej/tak samo u nich wyjdzie gorzej, bo tylko oni mają jedyną słuszną procedurę testową :E

Ogólnie mam podejście jak @Phoenix., bez znaczenia dla mnie czy lepsze amd czy intel...biorę to co jest lepsze tu i teraz w moim budżecie oraz do moich zastosowań, raz jest to intel, raz amd, teraz akurat wyszło że 3 kompy w domu na amd (7800x3d, 7600 i 5600), może za 3 lata wszystkie będą na intelu, wszystko mi jedno ;) 

• Like 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
58 minut temu, calvex napisał:

teraz nagle purepc to robi xDD

Nie nagle tylko od lat. Z testów PPC ludzie nie śmieją się od dziś. 

Jak chce sobie sprawdzić dobre testy w Polsce to wchodzę na ithardware i mam 100% ze są zrobione poprawnie. Ale to trzeba mieć tez jakaś wiedzę, ludzie bezmyślnie oglądają czasem jakieś testy i nie widza, ze jest coś nie tak, tak samo wrzucają fake testy na YT myśląc ze są ok. Zreszta wyżej masz czysty przykład wrzucania wyników na pale, zerowa wiedza i rozumienie wykresiku tylko po tym która linia jest dłuższa. 

Swoją droga jestem ciekaw jak wypadnie Zen5  na tle Zen4 bez kaszy w grach bo to da fajny obraz czego możemy spodziewać się po Zen5 z kasza. AMD musiało niezłe obsrac zbroje jak wydadzą 3D po 2msc 🤣

Edytowane przez Phoenix.
  • Like 1
  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Też jeśli idzie o krajowe portale, to tylko ithardware.

• Like 2
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
21 minut temu, Phoenix. napisał:

AMD musiało niezłe obsrac zbroje jak wydadzą 3D po 2msc 🤣

Gdyby mogli spać spokojnie to taka decyzja jest strzałem w kolano, zarobić na non-cache, potem dać cache i znowu zarobek, a tak taki Phoenix poczeka na cache i kupi jeden raz procek :E

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja i tak miałem w razie co poczekać na x3d...choć raczej chyba uderzę dopiero w zen6, no chyba że wcześniej znów kupie pod wpływem impulsu :E 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Zmiana proca z 7800XD na nowy to i tak fanaberia tylko :rotfl: Nie ma zadnego uzasadnienia zmieniania tak wydajnego cpu. Chyba ze ktos napisze, ze gra na 4090 w csa w 640p i potrzebuje 2k fps:E

Edytowane przez Phoenix.
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

My wszyscy jesteśmy fanaberią dla przeciętnego Kowalskiego przeglądającego internety na swoim zakurzonym PC z Core2Duo na pokładzie.
W ich oczach wyglądamy niewiele lepiej jak ludzie rozstawiający namioty koczując po nocy aby udało się zakupić nowego srajfona.
Pieprzony konsumpcjonizm... z drugiej strony trzeba mieć jakieś pasje, najlepiej wiele, a każde hobby w dorosłym życiu chłonie gotówkę. Taki lajf.
Mnie to najbardziej wkurza, że hardware do PC to jednak jak wrzucanie pieniędzy w błoto. 3 lata gwarancji, a z czasem coraz mniej wartościowe elektrośmieci.
No bywa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oj miałem Core2Duo, po przejściu z flasha na html5 przestał wystarczać nawet do internetu/youtube'a.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
Teraz, Phoenix. napisał:

Czyli w sumie sytuacja gorsza niż przy premierze 7000, gdzie 5800X3D w testach średnio był na poziomie 7700X a tutaj AMD oficjalnie mówi że 7800X3D będzie szybszy niż 9700X. Czyli jeśli nie będzie żadnych rewolucyjnych zmian, to 9800X3D też jakoś mocno nie odjedzie od 7800X3D tak jak odjechał 7800X3D od 5800X3D.

Edytowane przez cichy45

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 godzin temu, Kelam napisał:

Ten chłop to jest zwyczajny fanboy NV - Intel usilnie próbuje ale mu nie wychodzi, jako argument pokazał wykresik gdzie threadripper jest szybszy w grze od 7800x3d :E 

• Like 2
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, Send1N napisał:

Ten chłop to jest zwyczajny fanboy NV - Intel

Bardziej wyznawca tutaj pasuje. 

• Like 2
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
11 godzin temu, Phoenix. napisał:

Testy PPC 🤣

Nawet nie czytam ich testów, wolę ITHardware i jutube.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
9 godzin temu, Phoenix. napisał:

Zmiana proca z 7800XD na nowy to i tak fanaberia tylko :rotfl: Nie ma zadnego uzasadnienia zmieniania tak wydajnego cpu. Chyba ze ktos napisze, ze gra na 4090 w csa w 640p i potrzebuje 2k fps:E

Mi do Tarkova, MFS, Squad i Reforger by się przydał, tutaj cały czas brakuje mocy CPU i są dropy. Każda zmiana procka u mnie powodowała wincyj FPS (i zwłaszcza bardziej stabilny) :D 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

5800x3d ma dużo gorsze 1% lows więc wymiana na 7800x3d jest jak najbardziej uzasadniona .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zdecydowanie, czekam tylko na Zen5 żeby zobaczyć czy brać 7800X3D, czy od razu 9800X3D i spokój na 3-4 lata. 

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Cytat

Nadchodzące procesory AMD Ryzen 9000 „Granite Ridge” do komputerów stacjonarnych oparte na mikroarchitekturze „Zen 5” nie przebiją serii Ryzen 7000X3D pod obciążeniem związanym z grami, powiedział Donny Woligroski, starszy menedżer ds. marketingu technicznego firmy, w wywiadzie dla Tom's Hardware. Nowe chipy „Zen 5”, takie jak Ryzen 7 9700X i Ryzen 9 9950X, będą bliskie wydajności w grach procesorów 7800X3D i 7950X3D, ale nie do końca ją przebiją. Nowe procesory zapewnią jednak znaczny wzrost wydajności pokoleniowej w przypadku obciążeń produktywności, szczególnie w przypadku obciążeń wielowątkowych korzystających z rozszerzeń wektorowych, takich jak VNNI i AVX512. Ryzen 7 7800X3D pozostaje najszybszym procesorem do gier do komputerów stacjonarnych, jaki można kupić, w naszych testach przewyższa nawet procesor Intel Core i9-14900KS. Biorąc to pod uwagę, spodziewamy się, że wydajność procesorów takich jak Ryzen 7 9700X i Ryzen 9 9950X w grach będzie bliższa wydajności procesorów Intel Core i9-13900K lub i9-14900K. Gracze posiadający układy z serii 7000X3D, a nawet procesory Core i7 lub Core i9 14. generacji nie mają zbyt wielu powodów do radości. AMD potwierdziło, że pracuje już nad serią Ryzen 9000X3D – czyli „Zen 5” z technologią 3D V-cache i wydaje się być pewne, że utrzyma tytuł najszybszych procesorów do gier. Nie wydaje się to nieprawdopodobne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

2um3baBCtBV2Rhhy.jpg

Że ma być lepszy od 14900k czyli i od 7800x3d

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi