Skocz do zawartości
Dirian

Noctua NH-D15 G2 - nowa królowa powietrznych chłodzeń

Rekomendowane odpowiedzi

Królowa air coolingu wróciła w odświeżonym wydaniu ;) 

Noctua NH-D15 G2

W telegraficznym skrócie: 1-3 stopnie chłodniej na 7950X @ 180W oraz 2-5 stopni chłodniej na 13900K @ 250W, poziom głośności taki sam jak w poprzedniku - testy wewnętrzne Noctua. 

Cena 150 dolców - auć :/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Fajna koncepcja z tym AiO bez pompki co tam pokazują na początku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

O wreszcie wydali, ciągle przesuwali premierę to myślałem że znowu przesuną :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Nowa NH była już pokazana na Computexie w tamtym roku i początkowo miała wyjsc jakoś na początku tego roku ale bodaj w listopadzie 2023 przesunęli jej premierem na Q2 2024.Cieakwe kiedy wyjdzie wersja black. 

image.png.5d1dd0660834a427f1ab19e6e90e6e0d.png

Edytowane przez Godlike_(UT)
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zobaczymy testy w bezpośrednich porównaniach. Może się wymieni wraz z nową podstawką, a może jednak zostanie NH-D15S.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Cena odlot. Szału nie widzę na ryzenach niestety. Czekałem na tego gen 2, by wymienić mojego już wysłużonego drp4, ale zbytnio zachęcony nie jestem tą prezentacją. Jakieś konkretniejsze testy mus zobaczyć.

Edytowane przez Kelam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bez sensu cooler AC w tej cenie. Wolałbym ALF III 360 lub większy.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Teraz się wydaje że pościg jest głownie w zrobieniu taniego + wydajnego coolera, i osiąga się to przez triki z dociskiem do cpu, a nie przez rozrastanie samego coolera. Idealny przykład to thermalrigty, które na pierwszy rzut oka niczym się nie wyróżniają i nie powinny być tak dobre jak wychodzi w testach.

Noctua z nimi przegrywała, będąc znacznie droższa, a teraz poprawi się nieco wydajność, przez podbicie ceny. Konkurować z chińszczyzną będzie im niezwykle ciężko.

Ostatnio widziałem np. taki oto zasilacz 12V od noctuy, za uwaga 30$ :E

https://www.newegg.com/p/2VH-02JG-00001

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Noctua to klasa sama w sobie. Nie wszyscy chcą AIO to raz, dwa jak ktoś chce wydać mało kasy to szuka taniego rozwiązania nieistotne czy to AIO czy AIR. Noctua to nie ten target.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ta klasa sama w sobie dostaje bęcki od tańszego AIO ;) Ja rozumiem, że to Noctua, ale taka cena za chłodzenie powietrzne... tylko dla koneserów tego kiepskiego designu.

• Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Równie trwałego i niezawodnego?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 minut temu, tomcug napisał:

Ta klasa sama w sobie dostaje bęcki od tańszego AIO ;) Ja rozumiem, że to Noctua, ale taka cena za chłodzenie powietrzne... tylko dla koneserów tego kiepskiego designu.

Weź mnie nie rozśmieszaj takimi bzdurami. :D

AIo potrafi być wydajniejsze (i to nie zawsze), i na tym jego zalety się kończą ;) 

• Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
11 minut temu, kadajo napisał:

Weź mnie nie rozśmieszaj takimi bzdurami. :D

Jakimi bzdurami? Serio chcesz zasugerować, że NH-D15 dorównuje AIO wydajnością?

Z chłodzeń powietrznych, to czekać na łaskawą dostępność Phantom Spirit 120 EVO w naszym kraju i tyle w temacie.

https://www.techpowerup.com/review/id-cooling-fx360-pro-all-in-one-liquid-cpu-cooler/

AIO za 60 dolków i boska Noctua zbiera szczenę z podłogi.

Edytowane przez tomcug
  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Gówniane AIO potrafi przegrać nie tylko z Noctua. I nie tylko wydajnością, ale także kulturą pracy.
Ale mówię, na tym się zalety AIO kończą, żadne AIO nie wytrzyma 10 lat bez ingerencji w wymianę płynu czy ogólną konserwację, ciągle chodząca pompa, której nie słyszą tylko głusi, która wcześniej czy później się rozleci i beznadziejny wygląd, jakby mad max przyjechał ze złomowni i jakieś rury zamontował w kompie. Ale te dwa ostatnie punkty to czysto subkietywne cechy.

• Haha 1
  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, kadajo napisał:

Nie wszyscy chcą AIO

Ja się spokojnie zaliczam do tej grupy

Znając życie to  NHD15S posłuży mi  jeszcze z dwie generacja procesorów

Dajcie mi AIO równie niezawodne i trwałe jak Noctua ...   5-10 lat bez różnicy -  jedyne co się może popsuć to wentylator

• Upvote 6

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

... nawet wentylator, który jest porządny, potrafi wytrzymać wiele lat, a wentylatory Noctua należą raczej do tych trwalszych.

W sumie to jestem w szoku, że wentylator na Fortis I generacji (oryginalny, dostarczony przez producenta z tym chłodzeniem) wytrzymał u mnie 11 lat, a PC był używany wiele godzin dziennie. ... i sprzedałem to chłodzenie z wentylatorem w 100% sprawne po tych 11 latach. (przyznaję, że na 100% RPM to ono nie chodziło - pewnie ma to też wpływ na to ile lat wentylator wytrzyma)

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
16 minut temu, Zhao napisał:

Dajcie mi AIO równie niezawodne i trwałe jak Noctua ...   5-10 lat bez różnicy -  jedyne co się może popsuć to wentylator

Konserwacja chłodzenia powietrznego to 30 sekund sprężonego powietrza i nie trzeba go demontować. Powodzenia coś takiego osiągnąć przy AIO.
NH-D15 Gen2 mnie trochę kusi, bo siedzę na U14S, ale może na początek sobie przetestuje tylko nową wersję 140mm wentylatora. No chyba ze jednak w testach niezależnych aż takiej różnicy nie zrobi w hałasie i wydajności.

• Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co to w ogóle za dyskusje, na kolana przed Noctuą majestatyczną. Każdy kto podważa austriacki kunszt i myśl technologiczną zasługuje na dół z wapnem. Swój cooler mam od czasów i7-2600K czyli od 2011 roku i chodzi jak żyleta, wentylatory tak samo.

• Haha 9

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Noctua Master Race 😂

Noctua Master Race : r/pcmasterrace

Henry Cavill, The Man of Steel & Geralt of Rivia, Chooses Noctua & NZXT  Cooling For His PC To Tackle The Heatwave

All Noctua build! Thank you Noctua, hope you like it! : r/Noctua

• Like 1
  • Haha 6

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziewczyny lubią brąz 🤣

• Haha 5

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, tomcug napisał:

Z chłodzeń powietrznych, to czekać na łaskawą dostępność Phantom Spirit 120 EVO w naszym kraju i tyle w temacie.

Thermalright tak przy atakował, że tego drogie wynalazki od Noctua czy Bequiet itp. nie mają większego sensu.

• Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
Godzinę temu, caleb59 napisał:

Co to w ogóle za dyskusje, na kolana przed Noctuą majestatyczną. Każdy kto podważa austriacki kunszt i myśl technologiczną zasługuje na dół z wapnem. Swój cooler mam od czasów i7-2600K czyli od 2011 roku i chodzi jak żyleta, wentylatory tak samo.

To już dla mnie możesz zacząć szykować, bo podważam kunszt malarski pewnego Austryjaka który zmarł w 1945 roku :szczerbaty:

Tak oglądam testy tego thermlighta i różnice względem Noctuy nie są duże więc może gen 2 okaże się lepsza. Aczkolwiek cenowo faktycznie Phantom Spirit wypada znacznie lepiej.  

BTW tego Phantoma da się czasem trafić gdzie indziej niż na alliexpress? 

Edytowane przez Godlike_(UT)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
1 godzinę temu, Tornado3 napisał:

Dziewczyny lubią brąz 🤣

Zwłaszcza te polskie modelki jeżdżące do Dubaju:szczerbaty:.

Edytowane przez Kelam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

O co chodzi z tymi 3 wersjami hbc pbc i standard?

Np jak ktoś ma bracket na am5 to wystarczy wersja standard? 

A jak ktoś nie ma bracketu na sockecie na am5 zamawia wersje lbc?

Mam też rozumieć ze wersja hbc jest dla tych co powyginał się ihs na lga 1700 bez stosowania bracketu?

Edytowane przez Naqqur

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
19 minut temu, Naqqur napisał:

O co chodzi z tymi 3 wersjami hbc pbc i standard?

Masz w filmiku wyjaśnione. Standard jest wypośrodkowana pod względem szlifowania stópki. Nada się i pod intela i pod amd (zwłaszcza z offestem montażowym). LBC jest nastawiona pod ryzeny, bo stópka będzie bardziej pasować pod płaskie ihs, oraz najlepszy styk będzie +- tam gdzie rysiek ma rdzenie. HBC odwrotnie - jest stópka szlifowana tak, żeby bardziej pasowała pod intela - czyli wyginający się IHS. Z czasem wygina się coraz bardziej u intela i wtedy coraz więcej taka opcja zyskuje jak stwierdził prezenter od noctuy. Masz tam w detalach wyjaśnione, wystarczy uważnie obejrzeć. 

Ogólnie wszystko fajnie, ale jak to u nas będzie latać ponad 7 stów, to jest jakaś abstrakcja. A różnic dużych vs old gen nie ma. Per cena stara d15 wypada nawet lepiej. Nie wspominając nawet o Phantom Spirit 120 za 30% ceny G2. Ne wykluczam nabycia nowej d15, ale może coś innego jeszcze wpadnie mi w oko do czasu wymiany cepa.

Edytowane przez Kelam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi