Skocz do zawartości
Jacek17

Problem po podlaczeniu drugiego dysku z systemem

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc,

Bardzo prosze o pomoc, zrobilem wyjatkowo glupi manewr.
Wyjalem z szuflady jakis stary dysk i podpialem do swojego glownego PC. Po odpaleniu komputera zrozumialrm co sie stalo- to byl moj stary dysk z systemem i to ten stary system sie odpalil.
Po jego odpieciu nie moge odpalic systemu z mojego glownego dysku. Zgaduje, ze partycja systemowa zostala przemianowana z C na jakis inny indeks.
Czy da sie to jakos odkrecic?

Oba systemy to windows 7, oba dyski to HDD.

Bede bardzo wdzieczny za wszelka pomoc, jestem wsciekly na siebie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Musisz wejść do biosu i zmienić kolejność bootowania dysku i wybrać właściwy dysk. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niestety nie w tym rzecz, wypluwa mi ten ekran:
IMG-0166
Jakby nie widzial partycji systemowej :/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

odepnij ten nowy dysk (ze starym systemem) 
sprawdz czy PC startuje

wejdz w bios i ustaw ten stary dysk co byl jako boot
sprawdz czy PC startuje

Nic sie na pewno samo nie przemianowalo, jedyne co bios sam zrobil to pewnie zobaczyl ze nie startuje z tego dysku co zawsze to szukal po kolei na innych dyskach bootowalnego systemu operacyjnego.
Jesli dalej jest problem to musialy sie jakies kable poluzowac, sprawdz czy SATA kabel jest dobrze podlaczony.

Czesto przy podlaczaniu czegos m.2 dezaktywuje sie jeden port SATA wiec sprubuj inny port SATA

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Popularne aktualnie

• Tematy

• Odpowiedzi

• Damn, dziś wracalem z Paryża z delegacji. Na pokładzie samolotu jeden starszy Pan nam zszedł. Reanimowali go przez ostatnie 30 minut lotu. Wraz z nim podróżowała jego rodzina. Dwa rzędy za mną cała akcja. 
    • Ale ja jestem pasjonatem okien i dlatego się tak w nie wpatrywałem. Ale znudziło mi się i idę na spacer zupełnie przypadkiem w tym samym kierunku co ten facet przede mną. Na jakiej podstawie chcecie mnie legitymować? Poza tym wcale nie muszę iść za tobą od razu. Mogę po prostu przez  w tym miejscu "podziwiać okna", a sam czyn planować na kiedy indziej. Zupełnie jak ten audytor pasjonował się antenami. Kiedy natomiast mnie wylegitymują, wiem że zasadzka tego dnia spalona. Jaz znajdą twój martwy zezwłok do kogo przyjdą najpierw? Co do ostatniego zdania to prawie się zgadzamy, prawie. Bo jakbyś poczytał ten temat, to byś wiedział, że niektórzy rozróżniają tylko dwa scenariusze. Albo nic, albo od razu pała w łeb. Jeden to się nawet cieszy, że go tylko wylegitymowali a nie zastrzelili od razu. Przecież to jest jakaś paranoja. Tymczasem mamy najwyraźniej stan prawny gdzie gliniarzom nie wolno nawet zadać pytania co się dzieje osobie która zachowuje się dziwnie czy podejrzanie. Przecież ja nie mówię o prewencyjnym legitymowaniu przypadkowych osób, tylko takich, którzy ewidentnie coś kombinują. Przegięcie pałki w drugą stronę. Już o tym że jak ktoś zacznie bredzić o fascynacji antenami szyderczym głosem, to wcale to nie jest podejrzane. Prowokując tym samym legitymowanie. Co za debil to wymyślił. Będzie mi jakiś tym oglądał siostrzenice przez płot, a jak wezwę policję będzie mógł im powiedzieć że jest pasjonatem choinek i się nie wylegitymuje no kurczak mać ja perwole.   @AndrzejTrg I tak to powinno wyglądać.          
    • No ja też jestem. Ale na tym forum zadowolenie nie może być kolorowe. Możesz napisać "kupiłem i jest okej", wszystko powyżej to fanboystwo i oznaka bycia jebniętym No sorry, ja tam lubię sobie popisać i nakręcić innych. Jak widać skutecznie bo już wczoraj jeden napisał że przeszedł na AMD dzięki mnie.  Ty to ciągle robisz. Nie lubisz mnie? 😔 "mój przyjacielu, byłeś mi naprawdę bliski..." 
    • Zwrocili mi kase za to na PS5
    • To w takim razie najmocniej przepraszam!
  • Aktywni użytkownicy

• Dodaj nową pozycję...