Skocz do zawartości
zioloiso

Problem DDR5 - po roku straciła stabilność

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Dzień dobry, jak w temacie posiadam taki zestaw pamięci DDR5 "Kingston FURY 32GB (2x16GB) 6000MHz CL32 Renegade Silver" kupione rok temu w maju. Ustawione 6400 cl 30 na platformie z690. W niedzielę komputer normalnie działa, skończyłem go używać, wyłączyłem. Na drugi dzień w poniedziałek chcę uruchomić PC i nie przechodzi testu, świeci dioda od pamięci. Gdy zostawię jedną kość nr 2, to komputer wstaje, a na kośći nr 1 nie, musze zejść sporo z częstotliwości żeby wstał. Miał ktoś taki przypadek, da się to reklamować na gwarancji? Dodam , żeby kość nr 1 wstała to trzeba zejść do 5000mhz.

Edytowane przez zioloiso

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

No ciekawy przypadek. ... DEGRADACJA na skutek OC!!! 1111 😏 - żart ... a może nie 🧐

ps. możesz spróbować reklamować - skoro jedna z kostek pracuje na 6000 MT/s a druga nie, to znaczy, że kontroler pamięci daje radę, tylko to jedna z kostek jest nieteges

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Te pamięci mają dożywotnią gwarancję producenta.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
27 minut temu, Kyle_PL napisał:

No ciekawy przypadek. ... DEGRADACJA na skutek OC!!! 1111 😏 - żart ... a może nie 🧐

ps. możesz spróbować reklamować - skoro jedna z kostek pracuje na 6000 MT/s a druga nie, to znaczy, że kontroler pamięci daje radę, tylko to jedna z kostek jest nieteges

OC było bez ruszania fabrycznego V z profilu XMP🙈😅 , u mnie pamięci mają też dobre temperatury, nie przekracza 40 stopni. No też dla mnie temat egzotyczny. Próbowałem poszukać podobnego przypadku to mi się nie udało. No to próbuję reklamować. Jeszcze 10 miesięcy rękojmi jest więc zgłoszę rękojmię żeby szybciej to się odbyło.  

Edytowane przez zioloiso

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie jest to odosobniony przypadek, mam znajomego co padła mu nagle jedna kość DDR 4. Nie działała w XMP, musiał jechać na stock 2133MHz. Kości nie byle jakie, bo G.Skill 3600 cl14 b.die

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Najszybszy profil nonOC na poziomie żałosnego 2133 MT/s w kostkach XMP 3600 MT/s, to też niezła patologia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie reklamował, miał je kilka lat zanim padły i nie znalazł żadnego dowodu zakupu 

• Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzisiaj kupiłem inny ram, żeby PC nie był uziemiony, to wsadziłem, wgrałem te nastawy co na starych i śmiga. Więc z starego zestawu coś tą pamięć boli.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Sklep uznał reklamację, w sumie wyszło dla mnie bardzo korzystnie, ponieważ uznali rękojmie i zwrot kasy. Trwało to może z tydzień. Kiedy oddawał stare to i odbierałem nowe(kupiłem w tym samym sklepie). Czyli x-kom sprawnie załatwił sprawę jeśli chodzi o reklamacje.

Edytowane przez zioloiso
  • Like 1
  • Thanks 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi