Skocz do zawartości
gamrat

[5000zł]Laptop do pracy/biznesowy

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Dzień dobry

Szukam laptopa do pracy + do domu. 
Praca: głównie word, excel, przeglądarka (dużo kart), czasem photoshop. 
Nie gram w żadne gry. Chcę aby był szybki i nie mulił przy dużej ilości kart itd. 

Laptop codziennie podróżuje więc zależy mi aby był dobrze, solidnie wykonany, trwały, wyglądający elegancko ;-), cichy.  Ważne aby miał solidne zawiasy bo ostatnio miałem z tym problem. 

Myślę bardziej o modelach biznesowych.
14-15 cali 
Dobra bateria 
System operacyjny w zestawie.  
Ram-u myślę, że min 16gb
dysk ssd
grafika - przy tych wymaganiach może być zintegrowana
sensowny ekran

obecny laptop służy mi 5 lat i mam nadzieję, że kolejny spisze się podobnie ;-)

Podałem budżet 5k, nie wiem czy przy powyższych wymaganiach potrzeba więcej? Jak tak to jestem skłonny coś dołożyć, ale wiadomo, nie chcę przepłacać. 
zakup planuję w ciągu 2-3dni. 

Dzięki za wszelkie propozycje ;-)

Edytowane przez gamrat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lenovo ThinkPad E16 i5-1335U/16GB/512/Win11P - 4099 zł

Aluminiowa obudowa w standardzie militarnym, dobre podzespoły, 36 miesięcy gwarancji oraz waga 1,8 kg czyli pomimo dużej wygodnej matrycy nadal niska waga.

ASUS ZenBook 14 UM3402YA R5-7530U/16GB/512/Win11 - 3279 zł z kodem gsm-laptopy

Propozycja 14 calowa - 1,3kg, również wykonana z aluminium w standardzie militarnym. Bardzo dobra jasna matryca o rozdzielczości 2560 x 1600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć @gamrat zerknij sobie na porządny ASUS ExpertBook z mocną 12 rdzeniową i7 w połączeniu z 16GB RAM DDR5 posłuży Ci na lata. Asus ma ładną dotykową matrycę IPS FHD o jasności 400 nitów i 100 procentowym pokryciu barw sRGB co zagwarantuje wyrazisty i jasny obraz.

Laptop jest wykonany w całości z aluminium oraz ma standard militarny MIL-STD-810H więc jakości wykonania i trwałości możesz być pewien. .
Mimo wydajnych podzespołów i trwałej obudowy waży tylko 1,41kg i ma 1,79cm grubości a dzięki mocnej baterii powinien wytrzymać około 10 godzin pracy - dlatego do twoich codziennych podróży będzie idealny.

Plusami ExpertBooka jest również podświetlana klawiatura, czytnik linii papilarnych, rysik w zestawie, przydatne złącza oraz 3 letnia gwarancja On-Site.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziękuję za propozycję. 

@X-KOM.PL jak z trwałością zawiasów i matrycy przy korzystaniu z rysika? Wytrzyma 3lata bez awarii? ;-) 

@Stefan999 i @manuelos dzięki za propozycję, ten expertbook nawet mi się podoba. dałem budżet  +/- 5k a propozycje są do 4k czy to oznacza, że nie ma zbyt dużego przeskoku pomiędzy 4 a 5k? przy jakiej kwocie jest coś "lepsiejszego" - czy to już nie ma znaczenia dla moich zastosowań? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, deathrabit napisał:

Lub Dell lepsze wykonanie ale nie OLED

Dell lepsze wykonanie ? Najbardziej tandetna seria z plastiku twoim zdaniem jest lepiej wykonana niż Yoga 7 z aluminium ? 

Brak OLEDa to akurat plus, do pracy błyszczący OLED to totalnie nieporozumienie

59 minut temu, gamrat napisał:

dałem budżet  +/- 5k a propozycje są do 4k czy to oznacza, że nie ma zbyt dużego przeskoku pomiędzy 4 a 5k?

Jeśli Twoje wymagania spełnia cos tańszego to tak, nie ma po co wydawać więcej. W laptopach do codziennego użytku nie zobaczysz różnicy w wydajności. W jakości wykonania już tak.

Zastanów się czy nie potrzebujesz np. fizycznej klawiatury numerycznej albo 32GB RAM bo masz tendencję do trzymania 50 otwartych kart w przeglądarce - to są istotne detale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, manuelos napisał:

Dell lepsze wykonanie ? Najbardziej tandetna seria z plastiku twoim zdaniem jest lepiej wykonana niż Yoga 7 z aluminium ? 

Brak OLEDa to akurat plus, do pracy błyszczący OLED to totalnie nieporozumienie

Jeśli Twoje wymagania spełnia cos tańszego to tak, nie ma po co wydawać więcej. W laptopach do codziennego użytku nie zobaczysz różnicy w wydajności. W jakości wykonania już tak.

Zastanów się czy nie potrzebujesz np. fizycznej klawiatury numerycznej albo 32GB RAM bo masz tendencję do trzymania 50 otwartych kart w przeglądarce - to są istotne detale.

Jeżeli uważasz, że 16 będzie za mało to jak najbardziej, jestem otwarty na 32g RAMu ;)

klawiatury numerycznej nie, ale na jakości wykonania zależy mi równie bardzo co na kulturze pracy :) 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
55 minut temu, gamrat napisał:

Jeżeli uważasz, że 16 będzie za mało to jak najbardziej, jestem otwarty na 32g RAMu ;)

Nie zaszkodzi. Na pewno trzeba brać pod uwagę że 16 GB jeśli jest lutowane to już zostanie takie na zawsze.

W tej opcji:

Lenovo ThinkBook 14 Ultra5-125U/16GB/512/Win11P - 4499 zł

Masz możliwość dołożenia jeszcze jednej kości RAM do której link daje poniżej a przy okazji nowszy procesor , z zachowaniem wykonania z aluminium ,

Kingston 16GB (1x16GB) 5600MHz CL46 - 239 zł

 

X-kom zamontuje Ci tą pamięć jeśli o to poprosisz przy zakupie w uwagach, prawda :) ? @X-KOM.PL

Edytowane przez manuelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

@gamrat Powinna bez problemu wytrzymać przy normalnym użytkowaniu ;) 

@manuelos Oczywiście, wystarczy dodać dwa produkty do koszyka i pojawi się opcja montażu pamięci ram, koszt to 99 zł. Aktualnie kingston już się wyprzedał, więc polecam zerknąć na GOODRAM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

zerknij sobie również na ten laptop: GX4MRXL-14PL20 Ultra 5-125H/16GB DDR5/1TB SSD M.2 PCIe 4659

Tutaj masz laptopa z ekranem 14" i bardzo dobrą matrycą z pokryciem barw 100% sRGB i odświeżaniem 120Hz. Do tego laptop ma najnowszy procesor Ultra 5 od Intel, który ma bardzo dobrą konsumpcję energii, przez co czas pracy na baterii będzie dobry a wydajność również wysoka dla twojej pracy. Laptop jest minimalistyczny i dobrze wykonany. Dodatkowo karta zintegrowana to Intel Arc, który do podstawowych prac będzie świetny, a i z niektórymi grami też sobie będzie świetnie radził. W tej cenie masz też Windowsa 11 Home.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za wszystkie propozycje, ale mam problem ;-)

moja Pani stwierdziła, że są za mało eleganckie.... i chciałby coś w obudowie srebrne, białej.. 

obecnie "dojeżdża" swojego MSI PS42 - i mówi, że chce coś podobnego z wyglądu.

pomożecie w potrzebie? ;-) 

PS; proszę nie szukać w tym logiki, ja już odpuściłem 😜 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, gamrat napisał:

moja Pani stwierdziła, że są za mało eleganckie.... i chciałby coś w obudowie srebrne, białej.. 

Zenbook mało elegancki ? No dobra.

To tu propozycja białego laptopa ze świetnym wykonaniem i wydajnymi podzespołami.

HP Dragonfly Pro One Ryzen 7-7736U/32GB/1TB/Win11 White - 4999 zł

Aczkolwiek dla mnie wadą jest tu błyszczący ekran o czym już pisałem wcześniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.06.2024 o 16:44, manuelos napisał:

Zenbook mało elegancki ? No dobra.

To tu propozycja białego laptopa ze świetnym wykonaniem i wydajnymi podzespołami.

HP Dragonfly Pro One Ryzen 7-7736U/32GB/1TB/Win11 White - 4999 zł

Aczkolwiek dla mnie wadą jest tu błyszczący ekran o czym już pisałem wcześniej

mamy sukces ;-)

zaakceptowała wygląd, zamówienie z Twojego linku zrobione, dziękuję za pomoc wszystkim! 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...