Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

No to chyba po prostu wezmę te 80 Ohm, jak będzie katastrofa to zwrócę. Innych opcji za bardzo nie mam, jedynie AKG K361, ale jakość wykonania taka, że nawet poniżej 100 zł bym chyba nie brał.

Generalnie nie planuję pchać się we wzmacniacze, ale tak z ciekawości jaki najtańszy byś polecał @ElProblemos? Na smartfonie to i tak raczej używam dousznych słuchawek za 15 złotych, więc tutaj raczej opcja pod laptopa i PC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Shure SRH440 i 840 różnią się przede wszystkim ilością basu. SRH440 są bardzo "suche" w brzmieniu, SRH840 to dla mnie naturalno-ciepłe granie. Prostym modem można dodać basu w SRH440 i będą grały podobnie do 840. Oba te modele niestety mają niezbyt trwały pałąk - w miejscu składania potrafią pękać plastiki.

DT770 wcale nie są takie pancerne, często pękają plastiki w miejscu gdzie widełki wchodzą w pałąk (regulacja długości), do tego przetworniki z Beyerów to najczęściej padające przetworniki z jakimi miałem do czynienia. Jeśli chodzi o wersję 32ohm, to jest dokładnie to samo co "gejmerskie" MMX300, tylko trochę inaczej muszle wykończone i dodany mikrofon (bardzo dobrej jakości) - często na Allegro widziałem te słuchawki za ok 300-400zł (aktualnie te powystawowe "wyszły").

HyoerX Cloud moim zdaniem bardzo udane słuchawki, bardziej pancerne od DT770, bo plastiki nie pękają tak łatwo (aczkolwiek niezniszczalne to nic nie jest). Grają lepiej od Takstarów Pro80, bo mają inne (niższe i mniej pojemne) pady, przez co nie są takie ostre w brzmieniu. Dobrze napędzone imo wcale gorzej nie grają niż DT770, ale to niestety wymaga wzmacniacza rzędu 1W na kanał, bo inaczej bas jest mniej zwarty i "kopiący".

Znajomy ostatnio zachwycony jest Blonami B50, ma sporo droższe słuchawki (Sony Z7, Crosszone CZ-1) ale pisał mi, że Blonom wiele nie brakuje.
Można je kupić między innymi na Amazonie, gdzie zwroty są bezproblemowe jakby jednak nie podeszły.
https://www.amazon.pl/Linsoul-WGZBLON-B50-kompozytowa-aluminiową/dp/B0BPYH2QQ6?th=1

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HyperX Cloud miałem i w porównaniu do AKG K361 to zabawka. Wykonanie lepsze, ale dźwięk nieporównywalnie gorszy. Nie mówię że to katastrofa, ale po prostu inna półka jakościowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Major303 Na miasto/na spacer DT770 i tak się nie nadają, przez długi spiralny kabel. :P Beyer kiedyś miał wersje DT770 w postaci Custom Studio 80ohm/Custom One itd. z odpinanym wymiennym kablem ale z niewiadomych przyczyn przestali to produkować. Jeden ziomek z Łotwy co od paru lat na nich siedzi mi mówi że jeśli któregoś dnia mu się rozlecą to kaplica bo drugich tak dobrych słuchawek "mobilnych" nigdy nie słyszał.

Właśnie z tanimi DAC/AMP jest problem... bo parę lat temu (2018-2019) jeszcze było z czego wybierać w przedziale od 100pln do 300pln (nówki i używki), tak teraz nagle wszystko poniżej 500pln znikneło.

Np. za 300pln przez lata był FiiO E10K, różne niezłe dongle USB po 150-200pln były (TempoTec/Hidizs, AQ, Shanling), proste karty PCIE z wzmaczniaczem po 140pln typu Xonar DGX/AIM 8000, a obecnie dziura w tym segmencie cenowym jest, to co było albo znikneło z rynku albo podrożało tak dużo że się nie opłacają już bo wbijają się w bardziej zatłoczoną półkę 500-1000pln. :/ Do tego często co jest w USA i Chinach dostępne w przyzwoitej cenie, tak w EU nagle +50% droższe jest. Nie wiem co to się stało, czy złotówka tak spadła, czy rynek zbytu na starym kontynencie jest tak słaby, czy koszty pracownicze w chinach do góry poszły czy co.

@plopki Z jakością Takstarów i rebrandów (HyperX Cloud) się nie zgodzę - jest bardzo duży rozrzut między sztukami i ludzie ogólnie w necie narzekają na to. Natomiast opinii o pękających DT770 nigdy nie słyszałem :E zazwyczaj jak już to ludzie którzy mają słuchawki z linii 770/880/990 zachwalają że 10+ lat użytkują i tylko pady/skórę na headbandzie wymieniali.

Co do Shure, w obydwu modelach 440 i 840 bas jest skopany - za szybko opada poniżej 100hz, a na 840 w rejonie błota (200-300hz) jest zbyt wyeksponowany - tak źle, tak niedobrze. Czytnij sobie https://diyaudioheaven.wordpress.com/headphones/measurements/shure/srh-440/ bo te słuchawki mają jeszcze parę innych problemów z dźwiękiem (sekcje testu distortion i phase shift). ;)

MxC3LoV.png

Edytowane przez ElProblemos
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ElProblemos chyba udało mi się znaleźć czemu opinie są tak podzielone. Sam producent zmienił zdanie co do tych słuchawek między 2020 a 2021 rokiem.

W 2020 roku na stronie widniała taka informacja:

  • 32 Ohm dla kart zintegrowanych i urządzeń mobilnych
  • 80 Ohm to model specjalny, pozwala wyciągnąć wyższą głośność kosztem jakości
  • 250 Ohm dla zastosowań studyjnych profesjonalnych

Od 2021 roku widnieje inna informacja:

  • 32 Ohm dla urządzeń mobilnych (smartfony i laptopy)
  • 80 Ohm dla ogólnych zastosowań studyjnych
  • 250 Ohm dla zastosowań studyjnych profesjonalnych

Czyli zakładając, że polskie sklepy nie sprzedają starych modeli wersji Pro najlepszą opcją dla mnie jest 80 Ohm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Major303 Po prostu sam opis zmienili, bez grzebania w komponentach. ;) Masz gdzieś blisko siebie mp3store? U nich mógłbyś odsłuchać te różne Beyery itd. bez problemu w sklepie, na różnych źródłach.

Jak nie to pozostaje zamawiać online 80'tkę w jakimś sklepie co problemów z zwrotami nie robi. (jedna uwaga, nie bierz odbioru osobistego w sklepie bo dużo sklepów nie przymuje wtedy 14 dniowego zwrotu, ustawowo dla zakupów wysyłkowych jest wszędzie).

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Major303 napisał:

HyperX Cloud miałem i w porównaniu do AKG K361 to zabawka. Wykonanie lepsze, ale dźwięk nieporównywalnie gorszy.

HyperX Cloud żeby dobrze zagrać potrzebują wzmaka, który będzie "trzymał w ryzach" membranę. Wiele razy rekalblowałem HyperX (dla ludzi) i potem trzeba było sprawdzić, czy z kablem wszystko OK jak grają. Za każdym razem po podłączeniu do wzmaka 1,5W na kanał byłem po prostu zauroczony jak poprawnie (nie było za bardzo się do czegoś przyczepić) one grają w swojej cenie. Z dongla ok 250mW na kanał już niestety tak fajnie nie grają.

11 godzin temu, ElProblemos napisał:

Z jakością Takstarów i rebrandów (HyperX Cloud) się nie zgodzę - jest bardzo duży rozrzut między sztukami i ludzie ogólnie w necie narzekają na to

Nie wiem czego oczekiwać po słuchawkach za 250zł, ale ja nic porządniejszego w tej cenie nie widziałem. Negatywne opinie dotyczyły zapewne kabla, ale to wiadomo, że każdy prędzej czy później padnie.

12 godzin temu, ElProblemos napisał:

Natomiast opinii o pękających DT770 nigdy nie słyszałem :E

Sam kilkukrotnie spotkałem się z tego typu pęknięciem, nawet w moich MMX300 było, na szczęście udało mi się dokupić ten plastik.
Tu zdjęcie z neta

lA05Get4N4cvZeE6wj1aK4WUl6rvH2-9oBLdWPM3

 

12 godzin temu, ElProblemos napisał:

Na miasto/na spacer DT770 i tak się nie nadają, przez długi spiralny kabel. :P

Zawsze można dorobić gniazdko (i odpowiedni kabel) i wtedy się nadają :) 
Tu akurat DT990, które przerabiałem (jedne z wielu), ale w DT770 można zrobić tak samo. Do tego to gniazdko ma możliwość podpięcianie tylko kabla zwykłego, ale i zbalansowanego (standard HiFiman, Fostex T60), więc można je spokojnie "pędzić" z dongla typu Sonata BHD (obecnie w bardzo fajnej cenie na Aliexpress, poniżej 200zł)

376374067_344943497961911_62381864340446

12 godzin temu, ElProblemos napisał:

Co do Shure, w obydwu modelach 440 i 840 bas jest skopany - za szybko opada poniżej 100hz, a na 840 w rejonie błota (200-300hz) jest zbyt wyeksponowany - tak źle, tak niedobrze. Czytnij sobie

Nie muszę czytać mam jedne i drugie, 840 to nawet niezmodowane dźwiękowo, bo są tak fajne. Pałąk niestety musiałem wymienić, bo się połamał zarówno w 440 jak i 840.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj będę składał zamówienie na wersję 80 Ohm, mam nadzieje, że spełni oczekiwania. Z profesjonalnych recenzji wynika, że raczej wersja 80 Ohm jest lepsza do zastosowań ogólnych (nawet sam producent tak teraz mówi), i pewnie każdy nowoczesny sprzęt który nie jest smartfonem powinien to uciągnąć. Nie udało mi się znaleźć porównań wykresów częstotliwości, ale to i tak będzie raczej mało wiarygodne bo mają inne pady, więc nawet z taką samą krzywą będą brzmieć inaczej. Niektórzy mówią że 80 Ohm jest płaskie, inni że w kształcie V, ale w obu przypadkach oceniane jest to jako pozytywny aspekt.

Też mnie zastanawia czemu niektórzy mówią, że bas/wysokie tony są do kitu, czy to wadliwy model czy złe zasilanie. Mam nadzieje, że u mnie będzie ok.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@plopki O, jak wiesz gdzie dokupić tą część i jej numer/nazwę to podaj dla potomnych. :P

Oczywiście że gniazdo na kabel można zrobić ale żaden typowy Kowalski samemu takiej operacji nie przeprowadzi, a wysłać do jakiegoś fachowca od recablingu żeby takowe wstawił to zwykle koszt rzędu 100-150pln+ więc nie mało. ;)

@Major303 Zerknij na poprzednią stronę, w poście który najdłuzej rzeźbiłem edit'ami są linki do pomiarów 32 i 80, łącznie z ich frequency response (wykres częstotliwości) na reference audio analyzer.

Edytowane przez ElProblemos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, ElProblemos napisał:

jak wiesz gdzie dokupić tą część i jej numer/nazwę to podaj dla potomnych. :P

Wziąłem od znajomego z forum, kiedyś miał paletę uszkodzonych słuchawek i je naprawiał, lub szły na części. Aczkolwiek serwis Beyera pewnie też to ogarnie.

23 godziny temu, ElProblemos napisał:

a wysłać do jakiegoś fachowca od recablingu żeby takowe wstawił to zwykle koszt rzędu 100-150pln+ więc nie mało. ;)

Przy cenie słuchawek jaką mają Beyery, to wcale tak dużo nie jest, do tego rozwiązanie przyszłościowe, bo w razie awarii kabla tylko jego się wymienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@plopki Autor tematu nie ma funduszy żeby DT770 podpiąć pod coś lepszego niż płyta główna/laptop, a co dopiero żeby wysyłać słuchawki na wstawienie gniazda - rzecz najmniejszego priorytetu. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, ElProblemos napisał:

nie ma funduszy żeby DT770 podpiąć pod coś lepszego niż płyta główna/laptop

Dlatego zasugerowałem Tempotec Sonata BHD, obecnie dobra promka na Aliexpress, bo tylko 160zł, a wg mnie nie ustępuje niczym wielu podobnym donglom nawet 2x droższym. Takiego dongla można używać zarówno z telefonem jak i PC, więc jest bardzo uniwersalny.

https://pl.aliexpress.com/item/1005006376954338.html

Godzinę temu, ElProblemos napisał:

wysyłać słuchawki na wstawienie gniazda - rzecz najmniejszego priorytetu. ;)

Zgadza się, najmniejszego priorytetu, bo konieczna dopiero jak się kabel uszkodzi, co w przypadku DT770 może i sporo ponad 10 lat trwać,  więc wydatek mocno rozciągnięty w czasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę odkopuję temat ale tylko chciałbym zgłosić, że kupiłem model 80 Ohm i jestem zadowolony. Grają ciszej niż stare słuchawki, ale na 100 już ogłuszają więc jest ok. Dźwięk też jest "dobry", według mnie "lepszy" niż w poprzednich. Nawet bym się kłócił że czuję głębszą scenę. Nie są aż tak trudne do napędzenia, nawet Steam Deck daje rade.

Dzięki wszystkim za pomoc.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...