Skocz do zawartości
zadziorka

HP Stream 13-c020na - postawienie systemu na nowo a ekran dotykowy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

zakupiłam tego laptopa HP Stream 13-c020na

niestety mam wrażenie, że ma w sobie jakieś śmieci.

Resetowałam do ustawień fabrycznych z czyszczeniem dysku, ale mam wrażenie że nic to nie dało,

No parametry nie są imponujące, ale laptop miał być ładny, kobiecy i do prostych zadań - wysłanie maila, dokumentów, odtwarzanie muzyki.

32 gb dysk

2 gb ram

Dodatkowo laptop ma dotykowy ekran.

Zapomniałam jak to jest, ale czy jeśli postawiłabym na nowo system windows 10, to czy ekran dotykowy będzie działał poprawnie? nic się nie wydarzy?  (może głupie pytanie, i nielogiczne, ale wolę zapytać)

Dodatkowo - żeby laptop działał ciut sprawniej, to lepiej powiększyć dysk na 64 gb? czy jednak ram ?

(wiem, że najlepiej to i to, ale co jeśli chciałabym wybrać?)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ten laptop to elektrośmieć powolny już w czasie premiery w 2014 czy 15 roku. Zastosowany w nim procesor dwurdzeniowy Celeron N28xx do szybkich nie należy. Więcej rdzeni masz w telefonie i niestety nic z nim nie zrobisz. Jedyną rzeczą jaka może uratować lekko wydajność to instalacja systemu Windows 8.1. Mam Asusa T100 z atomem i 2GB RAM + 32GB MMC i na windows 10 nie dało się go używać, po instalacji win 8.1 działa nawet w miarę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Mam 10 zmodyfikowaną na podobnym złomie i też na dysku 32 (realnie 29,7) :] ponad 18gb zostało wolne i da się używać, natomiast na fabrycznym systemie jak zakk już wspomniał nie dało się nawet przeglądarki otworzyć :E tego typu sprzętu z taką pojemnością dysku przychodzą w takim stanie że dysk jest zapełniony na 100% przez fabryczny system (czerwony pasek) i nie nadają się do użytku jak samemu nie pogrzebiesz 🤣dziwna polityka. Jak chcesz zostać jednak przy 10 to polecam ten mod https://winclub.pl/topic/11797-win-10-1703-extreme-pctablet-x86-x64-2k17/ dobrze działa na słabych sprzętach. Oczywiście pasuje też wyłączyć permanentnie aktualizacje bo jak ci się zacznie aktualizować to nie ma to sensu, winda musi zostać w takim stanie jak po instalacji aby mod miał sens, minus jest taki że niektóre sterowniki trzeba doinstalować ręcznie przez menedżer urządzeń.

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 15.06.2024 o 17:06, Send1N napisał:

Mam 10 zmodyfikowaną na podobnym złomie i też na dysku 32 (realnie 29,7) :] ponad 18gb zostało wolne i da się używać, natomiast na fabrycznym systemie jak zakk już wspomniał nie dało się nawet przeglądarki otworzyć :E tego typu sprzętu z taką pojemnością dysku przychodzą w takim stanie że dysk jest zapełniony na 100% przez fabryczny system (czerwony pasek) i nie nadają się do użytku jak samemu nie pogrzebiesz 🤣dziwna polityka. Jak chcesz zostać jednak przy 10 to polecam ten mod https://winclub.pl/topic/11797-win-10-1703-extreme-pctablet-x86-x64-2k17/ dobrze działa na słabych sprzętach. Oczywiście pasuje też wyłączyć permanentnie aktualizacje bo jak ci się zacznie aktualizować to nie ma to sensu, winda musi zostać w takim stanie jak po instalacji aby mod miał sens, minus jest taki że niektóre sterowniki trzeba doinstalować ręcznie przez menedżer urządzeń.

Ok , ale moje pytanie kluczowe: mogę postawić na nowo system i ekran dotykowy będzie działał bez zastrzeżeń? Czy mogą wystąpić jakieś utrudnienia?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Będzie działał win10 ma wbudowane sterowniki do dotyku a nawet na tych modowanych jeżeli automatycznie się nie wgra to wystarczy dograć sterownik przez menedżer urządzeń.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi