Skocz do zawartości
Ross001

Jaki monitor 4k do gier?

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie szukam monitora 4k do gierek, chciałbym by miał jak najwięcej hz i nie miał smużenia/ghostingu. Oprócz tego matryca musi być matowa. Będę grał głównie w lola i age of empires 4. 

Obecnie mam MSI MAG 341CQP QD-OLED 34"  ale muszę go zwrócić , bo  bardzo bolą mnie oczy. Początkowo chciałem kupić LG C3 42 cale, ale jak widzę jak oczy mnie bolą  i jak rozmazuje mi sie obraz to chyba nie ma sensu. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczy bolą przy czym? Przy graniu? Przy czytaniu? Poczytaj przez godzinę (bez wyświetlania w tym czasie jakichkolwiek filmów/gier) i sprawdź czy problem nie występuje tylko przy np. czytaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Kyle_PL napisał:

Oczy bolą przy czym? Przy graniu? Przy czytaniu? Poczytaj przez godzinę (bez wyświetlania w tym czasie jakichkolwiek filmów/gier) i sprawdź czy problem nie występuje tylko przy np. czytaniu.

Jak tylko wstanę z rana  i włączę kompa to wystarczy mi 5 minut i juz jest problem włączając onet i coś tam czytając. Za każdym razem jak mrugam oczami to mam chmury przed oczami, czasami jakby zlewało mi się wszystko,  a oczy robią się czerwone podrażnione i czuć piasek. Kupiłem krople ale to nic nie daję.  Mam stary monitor lg 34wp75p-b i mogę siedzieć 15 godzin dziennie i nie ma problemu. 

Niestety w grach rowniez czuje problem.  A np. windowsie jak wlacze tryb ciemny to dopiero mam problem, jakby odblaski przed oczami.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co przeszkadza ci w obecnym LG, że chcesz go zmienić? Smuży?

 

Co do bolących oczu - próbowałeś zmniejszyć podświetlenie na tym MSI? Może masz za jasno ustawiony i "wali" po oczach.

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też bym ograniczył jasność do czytania. Kolejna sprawa, to ułożenie subpikseli w OLED nie sprzyja jakości czcionek w Windows. Można minimalizować widoczność problemu przez wysokie PPI - ale tutaj na 34" 3440x1440 wielkiego PPI nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za różne cyrki z patrzałkami  powiedzmy że  w 98% odpowiada za wysoka jasność  i niedostosowanie warunków pracy, koniec kropka. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dirian

Wygląd obrazu w LG jest okropny w porówaniu do olega ze az wierzyc sie nie chce, to jakby w LG byly ustawienia w grach niskie a w MSI na ultra, taka jest roznica, a o smuzeniu nawet nie wspomnę . 

Da się jakoś zrobić tak, ze jak sobie gram , i np. wychodze podczas gry zeby cos przeczytac na onecie itd zeby janosc wtedy byla nizsza ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

No właśnie ja od lat niestety zmuszony jestem manualnie wybierać dwie jasności - jedna do czytania = 10% - u mnie paredziesiąt cd, a druga 55% co oznacza na moim modelu teraz równo 200cd. I tak zostanie, dopóki Microsoft nie ogarnie zarządzania zakresem dynamicznym w systemie. Windows powinien mieć odpowiedni kalibrator zakresu dynamicznego i powinien pulpit umieszczać w odpowiednim miejscu tego zakresu. Niby jakąś tam kalibrację windows ma, ale u mnie jakoś to nie działa jak powinno (obraz na pulpicie w trybie HDR jakiś taki wyprany). Inna sprawa, że mam LCD, a coś takiego powinno świetnie się sprawdzić dopiero na OLED.

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...