Skocz do zawartości
NeoGem

Nagle zanika obraz podczas użytkowania komputera

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim,

Mam problem z moim komputerem, który zaczął się pojawiać od kilku dni. Oto specyfikacja mojego sprzętu:

• Płyta główna: B450M DS3H
  • Procesor: AMD Ryzen 3 1200
  • Karta graficzna: Gigabyte RX 6600 (niecały rok, czasem podczas przeglądania internetu pojawiają się artefakty - małe kreski)
  • RAM: 16 GB (4x4 GB)
  • Zasilacz: 500 W z roku 2019

Co jakiś czas nagle zanika obraz i komputer przestaje reagować. Problem pojawił się niedawno, mimo że nic nie było robione przy komputerze od około 2 lat. Jedyną zmianą, jaką kiedykolwiek wprowadziłem, było delikatne podkręcenie procesora, ale to było dawno temu i nieznacznie.

Próbowałem już kilku rzeczy, żeby zdiagnozować problem, ale na razie bez skutku:

• Sprawdziłem temperatury CPU i GPU - wydają się być w normie.
  • Zaktualizowałem sterowniki karty graficznej.

Czy ktoś miał podobny problem lub wie, co może być jego przyczyną? Czy może to być związane z zasilaczem, kondensatorami na płycie głównej, czy może karta graficzna zaczyna odmawiać posłuszeństwa? Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

Dziękuję za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

1) na początek wyłącz OC wszystkiego (no i jakie masz pamięci? jak pracują? przechodzą memTEST? ... tylko ten porządny, a nie Windowsowy)

2) moc zasilacza mówi o nim prawie nic - także jaki to model?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 minut temu, Kyle_PL napisał:

1) na początek wyłącz OC wszystkiego (no i jakie masz pamięci? jak pracują? przechodzą memTEST? ... tylko ten porządny, a nie Windowsowy)

2) moc zasilacza mówi o nim prawie nic - także jaki to model?

1) Muszę sprawdzić.

2) Jeżeli chodzi o zasilacz, to: SilentiumPC Vero L2 500W 80 Plus Bronze.

Zrobiłem test zasilacza 5 minutowy za pomocą OCCT i wywala mi błędami.

obraz.png.84e852c58145bf6a85b0be81dd0c79f2.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Odpalałem kiedyś wiele razy OCCT test pełnego obciążenia i nigdy nie widziałem takiego komunikatu 😕 Zasilacz powinien dać radę ... czyżby uszkodzony? ... a może zasilacz OK, a szwankuje coś innego? - istotnie zrób testy pamięci RAM.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, Kyle_PL napisał:

Odpalałem kiedyś wiele razy OCCT test pełnego obciążenia i nigdy nie widziałem takiego komunikatu 😕 Zasilacz powinien dać radę ... czyżby uszkodzony? ... a może zasilacz OK, a szwankuje coś innego? - istotnie zrób testy pamięci RAM.

Zrobiłem test pamięci RAM za pomocą memTEST i 0 błędów. Wszystko jest prawidłowo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi