Skocz do zawartości
fear0

Gry po zminimalizowaniu zacinają się

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Cześć, chce pomóc mojej dziewczynie naprawić dziwny błąd, gdy chce sobie zagrać w dead by daylight lub np. rust to wszystko działa poprawnie ale jak zminimalizuje się grę to zaczyna się ciąć, ale jeśli gry się nie zminimalizuje to wszystko działa płynnie i nie ma najmniejszego problemu, jest to dość irytujące. Sam miałem taki problem na innym pc ale sam się rozwiązał i już nie powrócił, jedynie w xdefiancie musze grać w okienku bo tez jak zminimalizuje to się zacina. Z czym to może być problem? mamy oboje karty nvidia, gry działają bardzo dobrze, wszystko śmiga bez problemów jedynie gdy zminimalizujemy zaczyna się ciąć gra... od ok, 2 miesięcy taki problem jest, wcześniej czegoś takiego z pc nie było, sterowniki mamy aktualne a problem nadal pozostał. Jeśli będzie trzeba podam specyfikacje pecetów ale wszystko działa ok to jest jakiś dziwny błąd, który występuje tylko po zminimalizowaniu gry. Mamy windowsy 11, jeśli to ma jakieś znacznie.

Edytowane przez fear0

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po pierwsze to podaje się pełną specyfikację, a nie że My się mamy jej dopraszać. Do tego temperatury cpu i gpu w idle i pod obciążeniem i nawet możesz wrzucić po minimalizacji gry, a czym np. gpuz do gpu i hwinfo do cpu

Ale jak tak stawiasz sprawę, to złota rada, nie minimalizować i po problemie :P 

A tak z ciekawości zobacz jaka rozdzielczość i tryb ekranu jest w danej grze, a później zerknij na te same ustawienia po minimalizacji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 godzin temu, AndrzejTrg napisał:

Ale jak tak stawiasz sprawę, to złota rada, nie minimalizować i po problemie :P 

Pnie doktorze boli mnie w krzyżu jak wstaje rano.

To proszę wstawać popołudniu. 500 zł się należy do widzenia. ;-) 

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Czasem po zminimalizowaniu (i ponownym zmaksymalizowaniu) niektóre gry przełączają się z pełnego ekranu na wyłączność na rendering na pełnym ekranie ale w oknie. Może to jest powodem. Wówczas w menu gry znowu trzeba przełączyć na pełny ekran na wyłączność.

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

ryzen amd 5600X/ram32GB viper i fury/1TB/gigabyteRTX3070/750W/W11 plyta gloawna od  tuf gaming nie wiem dokładnie jaki model bo słabe dojście mam, ogolnie problem sie zwiekszyl bo teraz od razu zacina po wejsciu do gry, fpsy nie spadaja podczas sciny, zauwazylismy ze ta scinka w grze jest rytmiczna co ok. 1-2 sec sie przycina na chwile i puszcza (bez braku spadku fpsow) monitor 2k aoc 144hz wszystko ma ustawione na 144hz i w grze tez, sprawdzilismy na innym monitorze i tez jest ten sam problem, przycina gre na chwile mijaja 3 sec zacina potem dzial dobrze znowu mija 3 sec i znowu przycina(i tak non stop), w menadżerze urządzeń wszystko stabilnie i temp tez stabline.

Edytowane przez fear0

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No to już chyba 10 raz widze na forum problemy mają ludzie z rytmicznymi przycięciaciami. Powodem w jednym przypadku był jakiś proces badania satysfakcji z Windows (!), a w innym przypadku budowa shaderów (po zbudowaniu to niby ustawało). Poszukaj na forum szczegółów - pewnie trafisz na te moje odsyłania do forum też, ale nie wynika to z mojej złej woli, tylko po prostu nie pamiętam w którym to temacie i dokładnie jaki to proces itd.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi