Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuję cichego UPSa przy zasilaczu w nowym PC na 1000W.
Kupiłem PowerWalker VI 2200VA - 1320W STL FR ale buczy, niby cicho ale jednak denerwuje w pokoju gdzie się też śpi.. 
Posiadam PowerWalker VI 1000VA ale to tylko 600W co będzie za mało na ten zasilacz, a ten model był kompletnie cichy, stąd zainwestowałem w podobny lepszy model ale okazało się to złudne.. 

Co możecie polecić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mój CyberPower CP1500EPFCLCD jest perfekcyjnie cichy i pobiera ok. 6 W (to też duża zaleta). Także przy podtrzymaniu z aku jest cichy (dla mnie za głośny by usnąć, ale nie obudzi, dla ogromnej większości tak cichy by spać). Wiele razy polecany tu na forum zanim kupiłem.

Z pewnością wiele UPS-ów też jest ciche (bez ładowania, bez pracy na aku, bo wtedy włącza się wentylator, w niektórych cały czas), ale opinii tak mało, że ciężko wysnuć wnioski.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@sino

Ten CyberPower z czystym sinusem - dobry sprzęt. Już są jakieś nowe wersje z nieco polepszonymi parametrami (CP1600EPFCLCD). Także bym tego spróbował.

8 godzin temu, davidoski napisał:
Kupiłem PowerWalker VI 2200VA - 1320W STL FR ale buczy,

Nie wiem czemu buczy, ale bym go nie kupił choćby z tego powodu, że daje na wyjściu prostokąt przy podtrzymaniu, zamiast sinusa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

I tak na podtrzymaniu to chwila i wyłącza się sprzęt więc czy prostokąt czy sinus chyba mała różnica byle działało.. Buczenie - nie wiem czy to wentylator, czy przydźwięk jakiś z wewnątrz, ale irytuje :)  

Sprawdzę ten CP1600EPFCLCD, a co sądzicie o np. tego typu wynalazkach EcoFlow Stacja zasilania River 2 (a raczej podobne tej firmy bo za mało Wat teraz widzę, że ten ma)?

Edytowane przez davidoski

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Uwaga na oprogramowanie Cyberpowera, zgłaszałem leniwym gnojom problemy z uruchamianiem i namierzyli oraz potwierdzili (pojawiły się od wersji 2.5.1) ale po dziś nie ma fixa, jak to oni ujęli "dodaliśmy do listy problemów ale nie jesteśmy w stanie określić kiedy dokładnie będzie poprawka". Dlatego w ogóle nie instalować oprogramowania Cyberpowera, UPS na szczęście działa normalnie bez tego, poza tym jak kogoś kusi podgląd parametrów to HWInfo też ma wbudowany odczyt (wymagane połączenie przez USB).

Edytowane przez caleb59
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Używam jeszcze wersji 2.5.1 - jak na razie uruchamia się zawsze bez problemów. Już widzę sygnalizuje mi, że jest wersja 2.5.2 - na tej jedziesz?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Tzn. tam jest faza w postaci wywalania errora usługi, potem automatycznie uruchamia się ponownie sama i wtedy działa.

Z wersją 2.4.8 nie miałem tego problemu, 2.5.1 i 2.5.2 skopane.

A i jak będzie Cię kusiło 2.5.2 na test to pamiętaj by najpierw odinstalować całą apkę i zainstalować 2.5.2 na czysto bo inaczej mogą być cyrki, zresztą w changelogu na ich stronie też masz o tym informację.

---------------------------

@Kyle_PL zainstalowałem ponownie 2.5.2 by sprawdzić czy coś się zmieniło (może jakiś hotfix był albo coś takiego) ale oczywiście gówno, dalej po staremu - apka niby działa ale z każdym uruchomieniem PC po cichu crash usługi w logu:

7R352CE.jpeg

Edytowane przez caleb59

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

@amsztel oraz @Kyle_PL z reguły tego nie robię bo nie lubię pisać posta pod postem ale to wyjątkowa sprawa. Dzisiaj ukazała się wersja 2.6.0, która naprawia w/w cichego crasha - nieźle im zleciało bo "tylko" kilka miesięcy od zgłoszenia tak więc udało mi się i problem załatany!

Cytat

CyberPower PowerPanel Personal 2.6.0 Release Note

*What's new for this version
- Security level enhancement
- BHI (Battery Health Index) 
- Debug log
- Shortcut on desktop
- UI/UX optimization
- Bug fix

Note:
User installing old version (.dmg) must uninstall (2.4.8 or previous version) before installing v2.6.0 (.pkg)

Edytowane przez caleb59
  • Thanks 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Cytat

- BHI (Battery Health Index) 

Ooooo, a to ciekawe jest. Bo obecnie (2.5.x i starsze) tylko przechodzi test sprawności aku, albo nie (i zero info o stopniu wyeksploatowania aku). No nic, instaluję 😉

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie napalaj się, wymaga konta z ich usługą Cloud, która jest dodatkowo płatna.

• Thanks 1
  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No, właśnie sprawdziłem i istotnie jakieś konto trzeba zakładać 😆 - a byłem napalony jak szczerbaty na suchary 🤓

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Przyszedł ten CyberPower UPS CP1600EPFCLCD - przed chwilą go podpiąłem ale niestety też się nie nadaje, mam dobry słuch a tu jest ten przydźwięk "świerszczy". 

Chodzi o to, telefon (dyktafon) przy samym UPSie: https://files.fm/u/2bpgms7tu5

Dalej wiadomo że ciszej, ale dalej piszczy.

Więc pewnie zwracam.. Coś innego polecicie ;/?

Edytowane przez davidoski

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie ma na rynku idealnie cichego UPS,, musisz się z tym pogodzić a ten Cyberpower to jeden z lepszych wyborów na rynku. Nie szukaj dziury w całym.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To nie jest szukanie dziury w całym tylko mam sprawny słuch a łóżko blisko biurka.

Mój poprzedni UPS był kompletnie cichy tylko po zmianie sprzętu potrzebuję czegoś mocniejszego ale dalej nie wydającego odgłosów piszczenia (które są nagraniu). Tak, wygląda super, tak widać że zaawansowany, nie - nie jest cichy, piszczy i denerwuje. Jeszcze jakby przyjemnie cichutko szumiał jakiś wiatrak, ale to jest piszczące w okolicach 11800Hz.

Chcesz mi powiedzieć, że to przez tą moc - nie będzie już cichego UPS'a? Jak wspomniałem inny o mniejszej mocy mi nie piszczy - a ten tak.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mój nic nie piszczy a mam model do tyłu względem Twojego - jak się przełącza na baterię to bardzo delikatnie brzęczy, nie jest to coś czego nie można znieść, a sam UPS stoi tuż przy mnie na biurku. Ja wiem, że to kwestia subiektywna i każdy ma inny słuch (u mnie wszystko OK ze słuchem) ale w takim układzie będziesz się więcej irytował niż miał szansę na zakup czegoś naprawdę cichego, jak sam napisałeś nie wiem czy znajdziesz tego typu sprzęt z taką mocą by nie wydawał z siebie żadnych dźwięków.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Mam ultra-wyciszony PC i mój CP1300 nie piszczy (w czasie normalnego zasilania). Nie wiem, czemu u kolegi coś piszczy (i to na nowszym modelu).

ps. gniazdko z uziemieniem? Faza po lewej stronie gniazdka, przy bolcu na górze?

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 27.06.2024 o 17:45, caleb59 napisał:

(u mnie wszystko OK ze słuchem)

U mnie nie bardzo 😁Co prawda klima 40 dB trochę zagłusza, ale w słuchawkach prawie nic nie słyszę na tym nagraniu. Jeśli to jest piszczenie to u mnie kilka razy na minutę 100x głośniejsze są samochody w środku nocy. Nie wsłuchiwałem się tak maniakalnie, ale to na nagraniu wydaje się poniżej najniższych obrotów klimy, tam jest pewnie z 15 dB. W każdym razie siedzę od UPS w odległości 1 m i nic nie słyszę, ale to na nagraniu i tak zagłuszyłyby samochody i TV (z głośnością 2%).

W dniu 27.06.2024 o 13:41, Kyle_PL napisał:

Bo obecnie (2.5.x i starsze) tylko przechodzi test sprawności aku

Ten test to coś więcej niż przytrzymanie przycisku przez 3 sekundy (test z instrukcji)? Bo nie wiem czy warto szukać pudła i kabla by podłączyć do PC (dziś mi się wyłączył przy ok. 60%, a to niemiła niespodzianka, obciążenie ponad 200 W czyli niewielkie). Aku już mają ze 2 lata więc może wymagają wymiany.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 27.06.2024 o 17:48, Kyle_PL napisał:

Mam ultra-wyciszony PC i mój CP1300 nie piszczy (w czasie normalnego zasilania). Nie wiem, czemu u kolegi coś piszczy (i to na nowszym modelu).

ps. gniazdko z uziemieniem? Faza po lewej stronie gniazdka, przy bolcu na górze?

Z uziemieniem, sprawdziłem na innym gniazdku i to samo. Nie wiem jakie fazy itp. :D  To pewnie jakieś kondensatory w nim czy coś bo po odłączeniu jakiś czas jeszcze pisk dalej się trzymał.

20 godzin temu, sino napisał:

U mnie nie bardzo 😁Co prawda klima 40 dB trochę zagłusza, ale w słuchawkach prawie nic nie słyszę na tym nagraniu. Jeśli to jest piszczenie to u mnie kilka razy na minutę 100x głośniejsze są samochody w środku nocy. Nie wsłuchiwałem się tak maniakalnie, ale to na nagraniu wydaje się poniżej najniższych obrotów klimy, tam jest pewnie z 15 dB. W każdym razie siedzę od UPS w odległości 1 m i nic nie słyszę, ale to na nagraniu i tak zagłuszyłyby samochody i TV (z głośnością 2%).

Ten test to coś więcej niż przytrzymanie przycisku przez 3 sekundy (test z instrukcji)? Bo nie wiem czy warto szukać pudła i kabla by podłączyć do PC (dziś mi się wyłączył przy ok. 60%, a to niemiła niespodzianka, obciążenie ponad 200 W czyli niewielkie). Aku już mają ze 2 lata więc może wymagają wymiany.

To tylko nagranie na żywo inaczej to odbierasz ale i tak pobierz i puść na max głośności, nawet widać waveformy. Chyba że słuchawki lub uszy mają problem z takimi częstotliwościami. To nie o decybele się rozchodzi tylko o denerwującą częstotliwość która nawet na mniejszych głośnościach dochodząc do ucha drażni. Nawet zasnę przy muzyce czy innym szumie wiatraka a to drażni.

Nawet jeśli coś by to zagłuszać mogło, to w nocy jest to wyłączone i nic nie zagłuszy. Piszczy i się do uszu przebija i denerwuje. 

Okej jakby piszczało tylko np. przy włączonym komputerze to jeszcze bym przeżył bo coś tam może zagłuszać to (ale i tak słyszę) ale nie będę go wyłączał do spania za każdym razem i wynosił do innego pokoju. Lata temu kupując poprzedniego też jakiegoś odesłałem i kupiłem innego, który nie piszczy.

Robi się offtop o to co komu piszczy a nie piszczy - macie inny który jest cichy?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
22 godziny temu, sino napisał:

. Aku już mają ze 2 lata więc może wymagają wymiany.

2 lata to pikuś (aku powinno być jeszcze w zupełnie dobrym stanie ... dobrej jakości aku ... a nawet przeciętnej). No chyba, że masz wadę fabryczną akumulatora i jest uszkodzony. Akumulatory oryginalne? ... bo chyba nie najtańsze zamienniki firmy krzak za fefnaście zł sztuka? 🧐

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, davidoski napisał:

Robi się offtop o to co komu piszczy a nie piszczy - macie inny który jest cichy?

Mam - mój, podany wyżej, ty kupiłeś inny. Specjalnie dla ciebie wyłączyłem klimę, zamknąłem okna i głowę trzymałem długo 10 cm od UPS (jedyne co usłyszałem to bardzo cichy wiatrak w wyłączonym XSX).

Cała trójka tutaj ci odpowiada, że idealna cisza, ale mamy starszy model.

W dniu 27.06.2024 o 14:00, Kyle_PL napisał:

No, właśnie sprawdziłem i istotnie jakieś konto trzeba zakładać 😆 - a byłem napalony jak szczerbaty na suchary 🤓

No to załóż, darmowy trial na 90 dni. Aku mam oryginalne, ale dźwięki wyłączone więc może przegapiłem moment w słuchawkach oglądając F1. Robiłem drugi test po naładowaniu i przy ok. 350-400W przeszedł OK od 100% do 5%. Ogólnie ten test z "chmury" jest super-krótki (a te 2 z programu i klawiszy 3 sek robią to samo), jedynie program dokładniej podaje obciążenie i czas.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Nie ma idealnej ciszy, jest lekki szumek i delikatnie brzęczy ale w moim przypadku nie jest to coś co powoduje u mnie psychozę, pewnie jakby efekt był bardziej intensywny to bym oczadział i zwracał do sklepu - coś jak piszczące cewki na kartach grafiki - jedni mają luz a inni nie mogą tego wytrzymać i jest to zrozumiałe.

Jedno jest pewne - u mnie piszczenia nie ma. Brzęczenie a piszczenie to dwa różne odgłosy.

Edytowane przez caleb59

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi