Skocz do zawartości
Indyv

Najwydajniejszy komputer do gier

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, odłożyłem trochę kasy i potrzebuje przesiąść się z https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/laptopy-i-ultrabooki/laptopy/laptop-hp-victus-16-d0543nw-16-1-ips-144hz-i5-11400h-16gb-ssd-512gb-geforce-rtx3050-windows-11-home na pc'ta i nie zależy mi absolutnie na ledach ale mogą być bo są super :D ale byle jak największa wydajność i oczywiście żeby był znacznie lepszy od mojego laptopa :D budżet to max. 3700-3800 pln i ani grosza więcej budżet bieda ale może ktoś coś. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A co myślisz o tym koszyku https://www.x-kom.pl/lista/44jqzettd

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kompletnie nieopłacalny moim zdaniem.

5600X za prawie 600zł nie opłaca się brać. 5600 a 5600X to identycznie wydajnościowo a 5600X mocniej się grzeje od 5600 bez X. BOX cooler to syf i szajstwo. Po co 2 dyski? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wariant z RXem 7700 XT będzie zdecydowanie najwydajniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
8 godzin temu, forskoczek20 napisał:

Kompletnie nieopłacalny moim zdaniem.

5600X za prawie 600zł nie opłaca się brać. 5600 a 5600X to identycznie wydajnościowo a 5600X mocniej się grzeje od 5600 bez X. BOX cooler to syf i szajstwo. Po co 2 dyski? 

Chciałem coś dodatkowego na gry bez opóźnień wiesz hdd oferuje duże pojemności za niską cene ale kosztem wydajności gier 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A w tym Twoim zestawie z xkom gdzie jakaś obudowa? Na stole będziesz kompa składał ? :D Zestaw z 7700XT mega w tej cenie. Nic lepszego i wydajniejszego za taką kasę nie znajdziesz.

Ewentualnie z własnego doświadczenia, jak dasz radę wyciułać jeszcze z 2-3 stówy to idź w porządną, markową obudowę lub chociaż coś pokroju ostatnich bud od Modecoma.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
19 minut temu, Qrdello napisał:

A w tym Twoim zestawie z xkom gdzie jakaś obudowa? Na stole będziesz kompa składał ? :D Zestaw z 7700XT mega w tej cenie. Nic lepszego i wydajniejszego za taką kasę nie znajdziesz.

Ewentualnie z własnego doświadczenia, jak dasz radę wyciułać jeszcze z 2-3 stówy to idź w porządną, markową obudowę lub chociaż coś pokroju ostatnich bud od Modecoma.

https://www.x-kom.pl/p/1041992-obudowa-do-komputera-deepcool-cc560.html przecież jest ta obudowa 

a co z procesorem w tym zestawie z 7700XT?? https://versus.com/pl/amd-ryzen-5-5600h-vs-intel-core-i5-11400h nie będzie problemu że ten mój aktualny intel jest lekko lepszy? 

Edytowane przez Indyv

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przecież porównujesz mobilny układ 5600h do mobilnego 11400h a będziesz miał stacjonarny 5600 :/ to są zupełnie inne układy:

image.png.bbca0b89e491b66e2a010c1c083ed614.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Stacjonarny Ryzen ma przede wszystkim 2x więcej pamięci cache co istotnie wpływa na wydajność w grach.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 22.06.2024 o 23:41, Indyv napisał:

budżet to max. 3700-3800 pln i ani grosza więcej budżet bieda ale może ktoś coś.

Z monitorem, systemem ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
10 minut temu, voodoo34 napisał:

Z monitorem, systemem ?

niee tylko komputer

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zmodyfikowałem trochę zestaw wstawiony powyżej by było 32 GB RAM i cena jak najbliżej zakładanej kwoty 3800. Oczywiście bez kompromisów się nie obejdzie. RAM jest trochę wolniejszy jednak uważam że lepiej mieć 32 GB pamięci niż stuttering przy 16 GB. Różnica między 3200 CL16 vs 3600 CL18 jest niewielka lub marginalna, a zacięcia spowodowane brakiem RAM-u są zdecydowanie bardziej irytujące niż kilka fps mniej. Tu masz zestaw - https://proline.pl/koszyk/c2863b19

Moje osobiste zdanie jest takie że zdecydowanie warto dołożyć do zestawu który zapodał @Caps. Wiem że łatwo się mówi że to tylko 400 zł ale jest to zestaw z pełną perspektywą na modernizację w przyszłości, czego niestety o PC opartego na 8 letniej podstawce AM4 powiedzieć nie sposób.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi