Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, szukam laptopa dla dziewczyny, obecnie posiada ponad 10 letnia Toshibę która już nie domaga. 

Głównie używa go do programów office internetu i od czasu do czasu przerabia zdjęcia.

Zależy mi żeby miał od razu win 11, ssd M2 pojemność nie jest zbyt wymagająca bo filmy i zdjęcia trzyma na dysku zewnętrznym ale myślę że min 512 GB, zależy mi już raczej na ramię ddr5 , procesor bez różnicy aby wydajny (sam jestem zwolennikiem AMD) ale każda propozycję rozważę, co do grafiki to nie mam pojęcia czy lepsza zintegrowana czy coś typu 3050 bo w żadne gry nie gra, co do przekątnej ekranu nie wiem ile powinien mieć bo używa go stacjonarnie i nigdzie go nie nosi , także tutaj zdam się na Waszą pomoc , szukam czegoś przyszłościowego i w miarę wydajnego żeby kilka lat dawał radę , sam używam PC dlatego temat laptopów i ich specyfikacji jest mi mało znany.

Budżet możemy ustalić do ok 3500 zł bez dolnej granicy

Dziękuję z góry za każdą odpowiedź ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć @Ralox, w tym budżecie zerknij sobie na 15 calowy Lenovo LOQ z dobrym chłodzeniem, wydajną 8 rdzeniową i5, 16GB pamięci RAM DDR5, dysk 512 GB oraz RTX 4050 z pamięcią 6GB VRAM o mocy 95W - taka konfiguracja wystarczy na lata, wybrałem dedykowaną kartę graficzną, gdyż może się przydać przy PS czy jakichś wymagających programach a skoro laptop nie będzie przenoszony to myślę, że waga nie jest problemem.

LOQ ma ładną matrycę IPS o jasności 350 nitów, podświetlaną klawiaturę, złącze USB-C z DP i PD oraz zainstalowanego Windowsa 11 tak jak chciałeś ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, X-KOM.PL napisał:

Cześć @Ralox, w tym budżecie zerknij sobie na 15 calowy Lenovo LOQ z dobrym chłodzeniem, wydajną 8 rdzeniową i5, 16GB pamięci RAM DDR5, dysk 512 GB oraz RTX 4050 z pamięcią 6GB VRAM o mocy 95W - taka konfiguracja wystarczy na lata, wybrałem dedykowaną kartę graficzną, gdyż może się przydać przy PS czy jakichś wymagających programach a skoro laptop nie będzie przenoszony to myślę, że waga nie jest problemem.

LOQ ma ładną matrycę IPS o jasności 350 nitów, podświetlaną klawiaturę, złącze USB-C z DP i PD oraz zainstalowanego Windowsa 11 tak jak chciałeś ;) 

Fajna propozycja , jedyna rzecz jaka mi trochę przeszkadza to krótki czas pracy na baterii sądząc po komentarzu że ok 2h przy przeglądaniu internetu,  może coś podobnego ale z większą bateria ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, manuelos napisał:

Dell Inspiron 16 5635 Ryzen 5 7530U/16GB/512/Win 11 - 3399 zł

Główne atuty to 3 letnia gwarancja i matryca o proporcjach 16:10 która lepiej się sprawdza w codziennej pracy z dokumentami i przeglądaniu stron WWW.

Też ciekawa propozycja ale ten ram bez możliwości modernizacji ;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Ralox napisał:

może coś podobnego ale z większą bateria ?

To nie jest kwestia baterii bo większość laptopów ma podobne, tylko kwestia zastosowanych podzespołów (brak niskonapięciowego procesora i dodatkowa karta graficzna).

 

1 minutę temu, Ralox napisał:

Też ciekawa propozycja ale ten ram bez możliwości modernizacji ;(

W takim laptopie 32 GB RAM nawet za 2-3 lata nie będzie miało sensu ( z uwagi na to że i tak nie wykorzystałbyś go do rzeczy które potrzebują więcej RAM)  a to jedyna rzecz jeśli chodzi o modernizację jakiegokolwiek laptopa. Dysk oczywiście można zmienić. Zobacz sobie w takim razie :

Dell Vostro 3520 i5-1235U/16GB/1TB/Win11P - 2899 zł

Tutaj już RAM możesz zmienić, masz też większy dysk i o wiele niższa cene a nadal 36 miesięcy gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
2 godziny temu, manuelos napisał:

To nie jest kwestia baterii bo większość laptopów ma podobne, tylko kwestia zastosowanych podzespołów (brak niskonapięciowego procesora i dodatkowa karta graficzna).

 

W takim laptopie 32 GB RAM nawet za 2-3 lata nie będzie miało sensu ( z uwagi na to że i tak nie wykorzystałbyś go do rzeczy które potrzebują więcej RAM)  a to jedyna rzecz jeśli chodzi o modernizację jakiegokolwiek laptopa. Dysk oczywiście można zmienić. Zobacz sobie w takim razie :

Dell Vostro 3520 i5-1235U/16GB/1TB/Win11P - 2899 zł

Tutaj już RAM możesz zmienić, masz też większy dysk i o wiele niższa cene a nadal 36 miesięcy gwarancji.

Nie no tak większa zapotrzebowanie na prąd to i krótszy czas pracy na baterii no to ten argument upada. Co do ramu no to też fakt że nie wykorzysta go aż 32 gb teraz lub w przyszłości bo nie będzie miał takich wymagających zadań. Ale raczej wolałbym żeby był wymienny niż wlutowany na stałe, wybacz że tak trochę szukam dziury w całym ale już tak mam że wolę szukać pytać i czytać niż kupić coś czego będę później żałował , i też wiem że w tych pieniądzach trzeba iść na kompromisy, szukam tak jakby złotego środka między cena a wydajnością. Główne potrzeby to wydajność i też żeby za rok czy dwa nie zrobił się z niego muł,  i żeby kilka lat dawał rade bezproblemowo. No w laptopach słabo sie rozeznaję i te wszystkie modele procesorów które w nich występują malo mi mówią i najbardziej zostanawia mnie jak sprawdza sie integra w tych czasach bo ponoć nie jest taka zła. Bo nigdy nie byłem jakimś zwolennikiem integry być może to jakieś uprzedzenia tylko z mojej strony. Także jak w to wpisuje się ten Dell Inspirion 16 ? Jest to dobry wybór i da rade w aplikacjach i ogolnie ?

Aktualnie korzysta z  Toshiba Satelite C50-A-10D w którym już ma dołożony ram do 8 gb i zmieniony dysk na ssd ale już nic więcej z niego się nie wyciśnie pewnych barier sie nie przeskoczy :)

A gdyby zrezygnowac z win11 to jakiego laptopa byście mogli polecic w tych pieniądzach ?

Edytowane przez Ralox
Dodanie pomysłu ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć @Ralox, jeśli zależy Ci na wydajności to warto mieć mocny procesor (końcówka H/HS) oraz dobrą kartę czyli tak jak w Lenovo LOQ, którego podesłałem.
Natomiast jeśli zależy Ci na dłuższej pracy baterii to warto wybrać energooszczędny procesor (końcówka U). Ciężko o złoty środek w tym budżecie przyznam szczerze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

zdecydowanie U i do max 2.400.  Dla takich wymogów ..proooszę :)

oczywiście integra. Chyba coś z ryzenów.

A dziewczynie "dobrze" zrób inaczej :)

Edytowane przez Paacz81
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...