Skocz do zawartości
KiwiCieZadziwi

Windows 10 - Dyski WD Red Pro i WD Black znikają i tracę dostęp.

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. Po zakupie i podłączeniu nowych dysków pojawił się problem z nieustanną utratą dostępu do nich. Również z dyskiem, który wcześniej takich problemów nie stwarzał.

Sprawdziłem programem crystal info oraz victoria537, które pokazały, że dyski są nowe oraz zdrowe. Staremu też nic nie dolegało.
Wyłączyłem, odłączyłem jeden, włączyłem i stworzyłem partycję przy użyciu magic partition tool.
Powtórzyłem operację z drugim.
Przegrałem dane przy użyciu total commandera. Trwało to kilka godzin.
Wyłączyłem, zrobiłem zakupy, włączyłem na powrót. Windows uruchamiał się z sześć minut zamiast dwudziestu sekund. Dyski były nieaktywne - sama nazwa bez paska zapełnienia i bez możliwości dostania się do środka. Postanowiłem zrestartować. Po wyłączeniu się windows komputer nie wyłączył się. Maszyna działała, wentylator się obracał. Wyłączyłem przyciskiem.
Po kolejnym włączeniu uruchomiło się z prawidłową prędkością. Jednak esplorator wyświetlał niepełną listę dysków. Okazało się, że spontanicznie gubi je i wczytuje na nowo.
Odłączyłem oba nowe dyski. Stary się zakaził i nie mogę go używać. Istnieje do czasu aż zechcę coś na nim zapisać lub z niego odczytać. Wówczas esplorer gubi go i na powrót dodaje przy czym automatycznie otwierają się okna z każdej partycji.
Podłączyłem nowy dysk i tym razem on działa prawidłowo, ale stary nie chce. Nie mogę nic z niego wydobyć.

Windows 10 na ssd
stary dysk to wd black
nowe dyski to wd red pro wd20efpx

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Próbowałeś innym/nowym kablem podłączać?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Tak się czasem dzieje jak masz za dużo dysków na jednym kablu zasilającym. Jeśli tak to użyj kilku kabli w zależności na ile pozwala zasilacz. Podłączaj wtyczką najbliższą zasilacza.

Edytowane przez bourne2008

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Jaki zasilacz? Jakie kable (te do dysków zasilające)? Jaka płyta główna? Podkręcane coś (procesor?) ? ? ????

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi